Syn - autista je agresívnejší

mizz5678
19. okt 2022

Ahojte,mám syna autistu ktorý začal byť agresívnejší,psychiatrická mu zmenila lieky a uvidím či mu to pomôže..problém je v Tom že snúbenec .mi stále vyčíta že som furt na telefóne, a to len pozerám sem tam nejaké správy na FB alebo modrom konovi, že keď obmedzim telefón že malý bude iný.... Stále ma reči že to všetko skončí že sa on už trápiť nebude..aj so súrodencami nemá dobré vzťahy...stále mi rozpráva o Tom že ukončí svoj život...ja ho milujem aj malý ho má rád ...ako mu to mám vyhovoriť z hlavy...ďakujem vopred za odpovede

deti95060810
19. okt 2022

pošli ho k psychiatrovi...

luccija
19. okt 2022

Nie, aby Ti pomohol este Ti pridava...ked ma depresie nech sa lieci.To si vydobija pozornost ci nerozumiem jeho spravaniu.Vadi mu tvoj syn ci ake ma problemy, ked ani so surodencami si nerozumie...ty potrebujes niekoho co Ta podrzi a nie este balvan co Ta bude tahat dole

simona20201309
19. okt 2022

@mizz5678 naozaj potrebuješ pri syncekovi ešte takého chlapa??? Nemáš dosť starosti so synom? Mal by ti byť oporou a mal by ti byť nápomocný, a on ti ešte viac pridáva starosti. Toto nepotrebuješ....
Myslím, že si v situácii, kedy sa bojíš, že už si iného priateľa nenájdeš, ale radšej by som bola sama s dieťaťom ako s takým vydieracom.
A s tým časom na telefóne môže byť pravda aj keď sa to tebe nezdá. Odloz telefón ráno na skrinku a pozri sa do neho až večer, keď pôjdeš spat. Telefón je naozaj zabijak času. Možno sa ti to zdá chvíľu a trvá to pol hodinu.

mizz5678
autor
19. okt 2022

@simona20201309 nie práveže mu môj syn nevadí ,berie ho za svojho,aj malý si ho obľúbil...venuje sa mu... Áno s tým súhlasím ohľadom toho telefónu..
Vzťahy si súrodencami sú zle,vždy ho odkopavali,robil vždy len on aj za druhych ...že keď mal narodky nič nedostal ani posranu tortu a druhý súrodenci dostali,to isté aj Vianoce...
Miluje má aj ja jeho.. ale vyzerá to fakt ako vyzadovanie si pozornosti

kitycat
19. okt 2022

Ak nie je otcom dietata, tak by som po tychto slovach zvazila vztah s nim vseobecne. On ti nie je oporou.. A to co ty nazyvas tym, ze ho milujes je mozno len slamka, ktorej ssa chytas..

Dospely si tortu kupi aj sam, naco zit v takej minulosti?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
19. okt 2022

Tvoj snubenec nebude komplet v poriadku. Ved tie jeho reci su citove vydieranie. Mozno si snim Hlavne koli tomu ze tvoj syn mu “ nevadi “. Tvoj syn zial nebude iny ani keby si mobil zahodila do kosa. Skor ta emocionalne taha dole Akoby ta podrzal. Posli ho nech vyhlada odbornu pomoc . Aby jeden dospely chlap riesil ze nedostal torty na narodky a vianoce 🤦‍♀️

zuzanna33
19. okt 2022

@mizz5678 Tak začína manipulácia chce rozhodovať za teba začína to maličkostami končí absolútnym obmedzovaním väčšinou po svadbe ak to nezastavíš bude pokračovať pozná tvoje slabiny napríklad syna a bude vydierať spravíte si ďalšie dieťa a máš...Láska je slepá buď opatrná chlapi dokážu nakecat vecí len aby si máš omotali okolo prsta potrebuje ťa vlastniť...Buď alebo kompromisy musíte robiť obaja inak nieje cesty

lulaby1982
20. okt 2022

Váš syn má ťažkosti autistického spektra a stal sa agresívnejší? Neviem s kým spolupracujete,ale psychiater nestačí, Vás syn potrebuje komplexnú pomoc ,aby sa naučil a socializoval a aby ste Vy porozumela čo chce. Oni majú problém s abstraktným myslením,čiže ideme si umyť zúbky ,musíte úkazat na obrázku.Maju radi svoje zabehane rituály, pokiaľ tak nie je,dieťa to prežíva veľmi silné emocionálne, niečo ho podľa mňa vyrušuje a Vy neviete zatiaľ čo to je. Stal sa agresívnejší, niečo sa zmenilo v jeho sociálnom okolí a preto je taký. Treba to zmapovať . Je tam za tým zmena , isto.

Čo Vám partner hovorí , keď tvrdí ,že Vy ste na telefóne, čo tým chce povedať? Že vníma ,že sa viac venujete telefónu ako rodine? Ako prišiel k tomuto záveru, čo ho utvrdzuje v jeho výrokoch? Ako je možné ,že to vnímate inak a je tam rozdielne vnímanie ,čo je veľa? Ako vyzerá Váš denný režim,ako funguje Vaša domácnosť, ako máte rozdelené úlohy? Venujete sa telefónu a potom nestíhate ?Vy ste spokojná,deti sú zaopatrene? Čo by chcel Vás partner ešte vniesť do Vašej domácnosti a ako by sa maťom chcel podieľať,alebo sa podieľa , má na Vás isté očakávania. Kedy Vás Váš partner ocenuje a aké vlastnosti sa mu na Vás páčia?? A. Naopak Vy ,kt. vlastnosti má Váš partner,kt. Sa Vám páčia ? Viete sa oceniť,pochváliť, ako si vyjadrujete náklonnosť? Je to pre oboch ok?

fiafia
20. okt 2022

@mizz5678 manipuluje s tebou, toto je citové vydieranie a keď ho "chudáčika" budeš v Tom podporovať bohvie čo bude o rok...