Syn 5 dní nekakal

lenka58
14. okt 2022

Baby poradte prosim 🙏 uz som zufala maly nekakal 5 dni papame prikrmi maso, vajce a zeleninu .... skusala som viac cvicit, masirovat, kvapky dala baby calm, jablko surove, olivovy olej a nic .... tlaci a nic

simonkaa27
14. okt 2022

kolko ma maly? mozno nejaku vlakninu zaradit do stravy by pomohlo.

trgypadl
14. okt 2022

@lenka58 skus hrusku, slivku

veronika3110
14. okt 2022

možno pomôže slivková šťava... moja tiež tak začala slabo kakať, resp. tak tvrdé, ťažko jej to šlo, tak som jej zaviedla viac čajíku/vodičky, lebo kombinujem s kojením, ale rada papá tie príkrmy, takže potom jej na mlieko neostane miesto... a tiež by som dávala probiotiká
prípadne v najhoršom prípade môžeš skúsiť tú rúrku rektálnu

liloastitch
14. okt 2022

Sušené slivky alebo slivková šťava,neviem koľko má dietko rokov. Ja som raz dostala skvelý nápad dať synovi ako maškrtu práve tie sušené slivky, zasr*tý bol aj za ušami 😂.

thoughtfulweirdo
14. okt 2022

Môj syn má problémy s kakanim a keď vidím, že tlačí a nič, davam glycerinovy cipok

alexandra197
14. okt 2022

Prevarit ovsené vločky, zliat a do tej vody (môžete dat pol na pol s čistou prevarenou) zarobiť UM ak pije. Synovi vždy pomohlo. Ked bolo najhoršie cipok príp.rurka.

jari21
14. okt 2022

@lenka58 keď už toľko dní nekakal, prvá pomoc Easylax, nám vždy zabral lepšie ako čípok. A potom zahrnúť do stravy viac tekutín, vlákniny, ako už spomínali maminky vyššie. Nám pomáha aj pravidelná konzumácia bieleho jogurtu so živými kultúrami (ak už môže papať jogurt), prip.sušené slivky/slivkový kompót, špenát

joesvk
14. okt 2022

Po 5.dňoch by som už dala čípok.

sojorez
14. okt 2022

@lenka58 Po piatich dnoch uz darmo budes upravovat stravu, to treba priebezne. Ked uz sa mu spravila zatka (zatvrdnuta stolica), pomoze vanicka s teplou vodou, konecnik rozmasirovat kremom alebo olejom a easylax. Je to varianta glycerinoveho cipku, ale lepsie sa zavadza. Je to tekutina, takze ak ju aplikujes do konecnika, prejde aj okolo zatky (na rozdiel od capika, ktoreho zavedenie moze byt bolestivejsie,predsa to je len tvarovana tuha masa). Po zavedeni dat dieta do vane a cakat. Ked mu bude treba tlacit, kludne aj vo vanicke nech sa vyprazdni.

lenka58
autor
14. okt 2022

@simonkaa27 6 mesiacov

drahomirrra
14. okt 2022

@lenka58 Dala by som cipok, alebo skusila rektalnu rurku. A kontaktovala pediatra…

lenka58
autor
14. okt 2022

@sojorez stravu som zacala upravovat na druhy den nakolko tlacil a nic .... dakujem za info

verora
14. okt 2022

@lenka58 ahoj môj keď mal 6 mesiacov, bol viacmenej ešte kojeny ale mal už aj zavedené prikrmy... Konzultovala som stále s mudr.... Nakoniec nekakal 16 dní (búl stále čulý, veselý, prdkal,...). Nakoniec sme skončili v nemocnici, kde sa konecne vykakal a poslali nas domov. Nič mu nezistili. Tiež sa vykakal len za pomoci toho ze mu mudr. vložila palec do ritky (RR nepomohla)

ibajaanikiny
14. okt 2022

@lenka58 skus rektalnu ruru alebo easylax a dbat na viacej vlakniny v strave,slivky,slivkove stavy a ponukat vodu,ta zrieduje stolicu. Pri prikrmoch treba ponukat uz viac vody/caju…

sasanka605
14. okt 2022

Nam pediater neodporucil dat prehanadlo ak uz dlhsie nekakal, vtedy je to uz zbytocne. Skus rektalnu rurku alebo ak som mojmu merala teplotu rektalne aj to pomohlo. Inak sme mali aj take ze vytlacil na kraj a stlacanim a vyberanim som mu to uvolnila. 🤐

nikkagab
14. okt 2022

My jsme měli takový problém u dcery, ale to bylo dlouhodobé od cca 4. měsíce. Zkoušeli jsme vše (čaje, šťávy, ovoce, odvary, masáže), ale nakonec jí pomohl až duphalac sirup. Užívala ho pravidelně asi půl roku, první 2 měsíce 2x denně. To jí stolici upravilo. Dr mi tehdy řekla, že easylax není pro takové malé děti vůbec příjemný, že z toho mohou mít křeče.

lubina
14. okt 2022

@lenka58 Nasa mala mavala taketo problemy, riesila som to s doktorkou. Ale ked sa jej to stalo prvy raz, tak tiez par dni nekakala a vtedy uz dala glycerinovy cipok a potom sme dlhodobejsie mali sirup na zmakcenie stolice

domka222
14. okt 2022

Moja mala tiež taký problém, na 5 ty deň už pri kakaní plakala. Lenže ona strašne málo pila vodu. Harmančekový čaj trošku pomohol. Potom som už vždy dávala pozor, aby to nebolo až toľko dní bez stolice

lenka58
autor
15. okt 2022

@jari21 dala som mu jednu davku a nezabralo 😒 davali ste aj druhu davku ? A ak ano po akom case dakujem

greta90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jari21
16. okt 2022

@lenka58 nám vždy 1 dávka zabrala, ale je tam uvedené dávkovanie, neviem teraz presne či sa môže 1 alebo 2x za deň dať. A nevytieklo mu to všetko pri aplikácii? To sa nám už stalo, lebo občas je to boj ak sa dieťa vzpiera, tak som dala znova. Zavolajte zajtra aj lekárke,keď je to už toľko dní a nedarí sa