Svrbivé vyrážky

verca1802
16. jan 2024

Dobrý večer , prosím neviete niekto poradiť ? Už som zúfalá , dcérka mala 2 týždne pred vianocami vysyp hlavne na brušku ale aj rukách , nohách .. strašne je tu svrbelo cez deň aj cez noc . Pediater povedal že zrejme nejaká alergia že máme vylúčiť nejaké veci z jedálnička , neprat v avivazi atd . Po týždni dostala šarlach užívala asi 10 dni antibiotiká potom vysyp znova pretrvával nehorázne sa skriabala cez deň a aj v noci. Priam si išla zodrať kozu . Samozrejme raz bol vysyp lepší , raz horší no po asi 3 týždňoch sa začali objavovať pupienky na dlaniach po stlačení z nich vytela číra tekutina. Naozaj mi to už nedalo tak som zašla na kožné a naša super doktorka sa na ňu dívala z 2 metrov ani si ju celú neprezrela len bruško a podľa toho usúdila že by to mohol byt svrab . Lenže to už bola vyhádzana nejakých 4-5 týždňov , sme v neustalom kontakte aj pri nás spáva , mám ďalšie 2 detičky a nikomu nič neni . Tak povedala že si nie je istá a predpísala nejaké masticky a kontrola o pár dni . Mne samozrejme hneď prišlo zle lebo nechápem kde by sa to u nás nabralo . Po 2 dňoch čo som dávala nejakú bielu zarabanu masticku ( tuším nejaká gafrova pasta ) sa bruško úplne zahojilo . V zapästiach pupienky zmizli a začala sa šupat koza . Nedalo mi to vyhľadala inú kožnú a tá krútila hlavou že pani doktorka u nás asi nevie ako vyzerá vsrab a povedala že mala je Atopik a ešte sa musí prísť na presnú príčinu ale vtedy mala kozu celkom krásnu vyrážky boli na ustupe , predpísala nám zas iné masticky , 2 dni bolo dobre a zas je cela obsypana . Vyrážky ju strašne svrbia . Pluzgieriky na rukách aj nohách . Všimla som si že ma dosť suchu pokožku . Zajtra máme ísť na krv lebo ma problém aj s papanim , kruhy pod očami , je veľmi biela . Predtým ako sa jej začal tento problém sme sa presťahovali do nového bytu . Pribudol nový súrodenec , už som rozmýšľala či by to nemohlo byt aj stresové . Prosím neviete čo by to mohlo byt ? Je možné že to je vsrab ? Ďakujem za rady , lebo som už zúfalá

nika11103
16. jan 2024

Ja neporadím ale toto fakt poriadne lekári neriešia ? Chúďatko dievčatko moc držím palce aby sa jej polepšilo 🥺

verca1802
autor
16. jan 2024

@nika11103 no vidíte očividne nie . A každý len háda a skúša a od nikoho sa človek nedozvie diagnózu :( a mne už srdce puká keď vidím ako sa trápi . Ale našli sme v Žiline súkromnú kliniku zdravia tak ideme skúsiť aj tam zavolať či nám nebudú vedieť pomôcť .
Povedzte mi akých to máme lekárov keď jedna kozna z toho že uvidela vyrážky na bruchu a povedala som že sa škriabe usúdi že to je svrab a druha zas krúti hlavou že ako nám niečo také mohla povedať a že je Atopik ? Ja už neviem čo si o tom myslieť :( ani spávať nemôžem čo iba googlim a rozmýšľam

verca1802
autor
16. jan 2024

@nika11103 a ďakujeme , dúfam sa to čoskoro už vyrieši 🙏🏼