Svrbenie hlavičky. Poraďte čo mám robiť

renatka737
2. sep 2011

Mamicky prosim poradte mi mam 19mes.dcerku a stale ju svrbi hlavicka. Mava aj supiny ale hlavicka ju svrbi aj ked supiny nema. vymenili sme uz vsetky mozne sampony a stale nic. staci ked si ju poskriabe a hned je cela uplne scervenela som zufala lebo jej neviem pomoct tak vas prosim o radu Dakujem

simsalabim
2. sep 2011

A nemohla by mat vsi? Skusila si jej poriadne precesat vlasky hrebenom "vsivakom"? Pred 2 rokmi sme mali na ihrisku vsi snad vsetky deti a aj par mamiciek...vsi mal dokonca aj kamoskin maly 5 mesacny... Zaujimave je, ze viacero mamiciek hovorilo, ze oni vsi nemaju, lebo sa pozerali....nasli ich, az ked vlasky dokladne precesali vsivakom, lebo tie potvory su malinke a rovnakej farby ako vlasky.... Skus to aj ty - a ked vsi nebudu vas pripad - no asi by som zasla za koznou.

renatka737
autor
2. sep 2011

uz sme pozerali a cesali dokonca umyli hlavicku tym samponom ale nic. lekarka nam dala salicilovu mast ked ma tie nanosy supin ale to pomaha len proti supinam ale nie proti svrbeniu ale ajtak Dakujem skusim este precesat

hajanka
2. sep 2011

alebo alergiu? alebo ekzem, alebo nieco podobne? boli ste u koznej, alebo to len pediatricka vam dala ten sampon? ja by som skusila este, ci to nieje alergologickeho povodu, alebo ten exzem. Oba sa prejavuju svrbenim a suchou pokozkou.

renatka737
autor
2. sep 2011

@hajanka mala ma aj urticariu takze na svrbenie nam dali Fenistilove kvapky a v lekarni nam odporucali tiez fenist.kvapky ale ak sa do tyzdna neprejavia supiny skocime na to kozne dakujem

majka0688
2. sep 2011

ahoj..nasa mala supiny ked sa narodila,sme to poriadne vycesali,ale spravili sa jej znova v aprili,to mala rok a pol... a znova som spravila to,co aj ked bola mala...a uz nema..skus,mozno pomoze... v lekarni som si vypitala olej aviril,nejakych 0,70 stoji,ale da sa kupit aj v drogerii..sklena flasticka malicka,taky modry..kazdy vecer som jej poriadne namastila hlavicku a tam,kde mala viac,som akoby ten olej vmasirovavala..nechala som jej to asi pol hodiny posobit,potom zobrala husty hreben,aby mal co najviac tych hrebienkov a vycesavala..niekedy mi jej bolo aj luto,lebo som aj tak viackrat na jednom mieste jej musela prechadzat-akoby si sa skrabala,rozumies,stale na jednom mieste v zrychlenom pohybe...ale vzdy s mierou,ked nezislo vela,tak na dalsi den zas,a potom zas... trvalo to asi tyzden...ale kazdy ten vecer som jej hlavku premyla..a sampon pouzivam harmancekovi,nakolko mala tu kozicku tym cesanim podrazdenu..no a po tom tyzdni mala vlasky mastne tak ci tak,lebo to je mastny olej,ale postupne to zmyjes..toho sa netreba bat..

renatka737
autor
2. sep 2011

@majka0688 aj my sme ich mali pri narodeni a od vtedy ich mame pravidelne. harmancekovy sampon sme mali Nivea a susil je hlavicku este viac ja uz fakt neviem.... dakujem

majka0688
2. sep 2011

mne jedny radili to,druhy tamto..a ja som si spravila po svojom..ale je jasne,ze tu hlavicku musis vycesat bez podrazdenia do poslednej supinocky 🙂 a nakolko je ten olej mastny,aj su supiny poddajnejsie,aj to tak drsne neposobi na hlavicku..a pouzivame my harmancekovy johnsons... my sme pouzivali niveu aj nejaka nemecka znacka,take modre obaly ma,ale si nespomeniem nazov,a tie nam dobre nerobili..my zas nemozme nejake extra na telo pouzivat,lebo ma hned vysusenu

hajanka
2. sep 2011

@majka0688
@renatka737
ja som si myslela, ze ta mliecna chrasta sa robi len tak do cca pol roka, 1 rok a 8 mes. sa mi zda uz vela na to aby to bola mliecna chrasta. Ale ak by, tak skus aj sampon na mliecnu chrastu z lekarne. Inak potom uz len to kozne alebo alergologia, lebo to svrbenie sa mi nepozdava...

renatka737
autor
2. sep 2011

@hajanka ja som z toho uz tiez mimo, kamaratka si v lekarni pytala tiez ten sampon a povedali jej ze tu sa uz nevyraba len v cechach.tak neviem vies mi povedat ako sa ten sampon vola? je to ta mliecna chrasta lebo vyzera stale rovnako a da sa vycesat s tou salicilovou mastou,len mast sa tazko umyva. dokonca som sa zamyslala nad tym ci jej nevadi voda.

hajanka
2. sep 2011

@renatka737 vola sa Babe - Milk crust sampoo

renatka737
autor
2. sep 2011

@hajanka skusim sa na to zajtra opytat lebo dnes som bola v lekarni a povedala som im ci nemaju daku vodicku na vmasirovanie, a hovorila som im ze mam sampon Klorane a Biodermu a oni na to ze to je to najlepsie co mozu mi dat. ale zajtra sa opytam

hajanka
2. sep 2011

@renatka737 skus sa opytat, za to nic nedas 🙂 ak ho nenajdes v kamennej lekarni, skus na internetovej

renatka737
autor
2. sep 2011

Dakujem 🙂

charlot777
9. dec 2012

@renatka737 možte mi povedat či už vám to prešlo? A ako lebo aj ja mám ten istý problém a neviem čo s tým. Dakujem

renatka737
autor
10. dec 2012

@charlot777 ahoj, nam to uz preslo ale neurologicka predpisala peritol. brala ho rok a teraz ho uz rok nebere a je ok ani raz sa nam nestalo ze by sa jej to vratilo. prajem pevne nervy u nas to bol hotovy horror

stendy6588
10. dec 2012

Ahoj ja mam tiez problem s malim ma 3mesiace a na hlavke a cielku sa mu spravili biele supinky nasa lekarka nam dala salicilovy olej ale vobec to nepomaha.kupila som si aj sampon s olejom NIVEA a ma to este suchsie tak neviem potieram mu to deckym olejcekom a vycesavam a chudatko tu pokozku na hlavicke ma podrazdenu..Co mozem este na tie supinky vyskusat?Dakujem