Svalová hypotónia

pribisanova
7. jún 2022

Ahojte mamičky,je tu niaka mamička ktorej dieťatku diagnostikovali svalovú hypotoniu?

andreatytler
8. jún 2022

@pribisanova Jasne, je ich tu vela. Neboj, nie je to nic hrozne. Cvicenim sa to pekne odstrani.

mogaa
8. jún 2022

@pribisanova záleží od toho kedy to zistia a aký stupeň hypotónie dieťa má.....lebo hypotonia môže byť zjavná hneď po pôrode a dieťa je ako handrová bábika a rovnako hypotónia môže byť slabšia(čo je našťastie vo väčšine prípadov)vtedy stačí cvičiť a dieťa normálne prosperuje a funguje.....väčšine detí sa tonus upraví počas prvého roku a cvičí sa len vojtovka, potom už sú deti ok, ale rovnako existujú aj deti ktoré musia cvičiť celý život....

luccckac
8. jún 2022

@pribisanova o dcerke dr. hovorila, ze je len leniva, preto zaostavala, no nasla som si fyzio a ta mi prvykrat spomenula slovo hypotonia... neskor to potvrdila aj neurologicka a gen.testy... nie je to nic strasne, no cvicime este i teraz, ked chodi (zacala chodit v 21 mesiacoch)... ak mate otazky, kludne napiste aj sukromnu spravu, ak budem moct, poradim ☺️

deni9
8. jún 2022

@pribisanova aj moje dvojičky maju, cvičili sme od narodenia vojtovku,ale sme predčasné narodeny tak preto...jedna je trošku lenivejsia ale druha mi začala sama chodiť cca v 14 mesiacov...

pribisanova
autor
9. jún 2022

@luccckac ahoj no nám ju zistili v 10mesiacoch cvičíme vojtovu metódu 3x za deň a raz do týždňa chodíme na rehabilitacie,aj tvoja je taká maličká?naša má dnes 1 rôčik a strašne je maličká podľa mňa a aj chuducka neviem či je to po mne že ja som mala alebo to má súvis s tou hypotoniou.

didi2102
9. jún 2022

@pribisanova to že je maličká chuducka nemusí súvisieť s tým, aj môj syn bol drobný a chudý , v roku mal 8kg , lenže som sa narodil maličký , bol slabší , už má 4r chudý a nižší je stále a aj bude , hypotonia je inak častá , my sme.cvicili od roka na fit lopte ,lebo že vojtovka už nebola vhodná

luccckac
9. jún 2022

@pribisanova moja je praveze "kus baby" a je aj vysoka, vojtovku sme tiez cvicili 3x denne

andreatytler
9. jún 2022

@pribisanova Skoda ze ste to nezistili skor. Od 10tich mesiacov sa vam uz bude tazko cvicit vojtovka.
Skus si nastudovat nieco o osteopatii. Je to forma fyzioterapie. Velmi jednoducha ale nesmierne ucinna a vhodna aj pre starsie deti, lebo pri nej deti lepsie spolupracuju.
Nasmu synovi hypotoniu zistila osteopatka ked mal 2 mesiace a po 3 mesiacoch cvicenia to bolo prec. Cvicili sme doma 1x denne 5x do tyzdna. Kontroly boli raz za mesiac. Neviem ci velkost ma suvis s hypotoniou. Nas syn bol dlhsi aj tazsi ako priemer, Ale predpokladam ze tvoja dcera sa velmi doteraz nehybala koli tej hypotonii a ked len lezi, tak sa jej ako nemaju tvorit svaly, slachy, kosti.

pribisanova
autor
9. jún 2022

@andreatytler ona sa hýbala stala ona nemá takú hypotoniu ako tie čo sú aj ako handrova bábika len ona chcela loziť a nešlo jej to ona má od brúska to svalstvo slabšie ale ako sme začali cvičit tu vojtovu metódu tak sa to hneď o dva týždne zlepšilo cvičíme to už od apríla a robí veľké pokroky hádam to už bude lepšie mne mal syn rok aj týždeň keď už chodil a aj skoro začal všetko robit aj stvornozkovat môj názor je že to doktorka zanedbala nebola niake vyšetrenia a keď sa ma opýtala či stvornozkuje alebo lozi či sedí tak som jej stále odpovedala že nie a ona stále to má čas a keď mala 20mesiacov tak hneď mi povedala že to by už všetko mala robiť

pribisanova
autor
9. jún 2022

@andreatytler pardon 10mesiacov nie 20mesiacoc nejak mi to tam zle napisalo

andreatytler
9. jún 2022

@pribisanova No, skoda ze to takto zanedbala, ale nie je to nic hrozne. Ak dcerka cvicenie dobre znasa (lebo vela deti uz je prilis silnych a velkych na to aby s nimi clovek dokazal cvicit vojtovku vo vyzsom veku) a robi pokroky, tak len pekne cvicte a napravi sa to. Ale vymenila by som tu doktorku.

pribisanova
autor
10. jún 2022

@andreatytler no cvičíme každý deň niekedy keď sa podarí tak aj 4x za deň uvažovala som aj ja o tom že ju vymenim.

22biba03
11. júl 2022

@pribisanova ahoj ...
Nám tiež diagnostikovali hypotoniu keď dcérka mala 4mesiace ..stále nevedela udržať hlavičku a nevie doteraz poriadne ( má 6. Mesiacov)...cvičíme vojtovku každý deň....

andreatytler
11. júl 2022

@22biba03 Ak za 2 mesiace nemate velmi pokroky, skuste nieco ine. Skuste ineho fyzioterapeuta (lebo nie kazdy vie tu vojtovku tak ako ma), alebo iny druh fyzioterapie.

22biba03
12. júl 2022

@andreatytler akurát to riešim..skúsim jedno centrum...že na týždeň by sme chodili tam pravidele....na hodku 40€ pýtajú ..ale tak skúsim..hádam to bude stáť zato...

andreatytler
12. júl 2022

@22biba03 Super. Cim skor to budete riesit, tym lahsie to pojde. Inac my ked sme chodili k osteopatke, stacilo chodit 1x za mesiac. Ukazala nam cvicenia a cvicili sme doma. Ak si z vychodu, viem o jednej skvelej osteopatke o ktorej mamicky tu na fore hovoria len dobre veci.

pribisanova
autor
12. júl 2022

@22biba03 aj my cvičíme každý deň včera sme mali kontrolu z primarkou tak povedala že je úplne v poriadku len že je opozdena že nie je ako 13mesacna ale 9 mesačná lebo ona len teraz začína stvornozkovat no teda začína sa to rozbiehať to stvornozkovanie ale rozpráva už veľa veci ale tak nevadí keď bude pozdejsie chodiť.

22biba03
12. júl 2022

@andreatytler nie som zo západného Slovenska a tiež chodíme každý piatok k fioterapeutke a mám cvičiť doma každý deň...čo aj cvičím ale chcem odborníka k nej .. samozrejme ja prestavať nebudem len nevhcem.nic zanedbávať a radšej si zaplatim ak jej to pomôže 🙏

22biba03
12. júl 2022

@pribisanova to je super že už je tam ten náznak na strvornozkovanie..to je základ... Aj moja začína už pevnejšie držať hlavičku a snaží sa pretočiť na bruško ale stále sa nevie tak zvrtnúť aby sa ,,prekoprcla,, .. počítam že ešte mesiac jej to potrvá a pôjde to 👌 a ako tak pozerám ako ona reaguje.. mi to vychádza že je o 2 mesiace pozadu zatiaľ...preto by som ju chcela nakopnúť čím skôr nech zosilnie

olivia1425
12. júl 2022

@pribisanova ano, cvicili sme vojta.krasne sa rozbehla 👌 nebud v strese

pribisanova
autor
12. júl 2022

@olivia1425 verím že to už pôjde ja som už zúfalá s toho bojím sa či to všetko bude v poriadku ale verím že áno veľmi je rozumná a stále rozpráva niečo aj ona je len pozadu

olivia1425
13. júl 2022

@pribisanova zbytocne si robis starosti, sama si pisala ze vidis pokroky.napreduje svojim tempom.hlavne ze cvicite 👌

pribisanova
autor
13. júl 2022

@olivia1425 myslím že máte pravdu že si robím starosti

domi_1207
2. sep 2022

@luccckac mozem vam aj ja napísať? Mám nejaké otázky ohladom hypotonie

domi_1207
2. sep 2022

@pribisanova ako ste na tom? Zlepsilo sa to?

domi_1207
2. sep 2022

@andreatytler mohla by som poprosiť kontakt? Ďakujem 🙂

luccckac
2. sep 2022

@domi_1207 kludne piste, ked budem moct odpisem 🙂

andreatytler
2. sep 2022

@domi_1207 Milota Mihalikova. Ona sa venuje aj zvieratkam, takze sa nezlakni.
Moze byt tazke dostat termin ale pocula som ze uprednostni babatka.
Telefón: +421 (0) 944 192 938
Email: info@dotykkuzdraveniu.sk
https://www.dotykkuzdraveniu.sk/#

pribisanova
autor
2. sep 2022

@domi_1207 dobry večer ano zlepšilo začala síce stvornozkovat ako 13mesacna ale už ide ako strela 🙂 budeme mať 9.9 15mesiacov ale ešte stále nechodí,prejde len napríklad v posielke keď sa drží ruckami

kythos21
25. júl 2023

@luccckac prosím vs keď začala v 21 m chodiť ako reč. Psychické veci, ostatný vývin bol ok? Ďakujem krásne