Suchý kašeľ a možná alergia

sisikejc
30. apr 2014

ahojte maminy....chcem sa opytat tych ktore maju skusenosti....moj maly pred tromi tyzdnami zacal mat kasel taky suchy...isli sme k doktorke dala mu sirup...po par dnoch ho to zacalo prechadzat...potom ale zacalo vsetko odznova kasel v noci sa casto budil a pod...zas doktorka ,a ze mame zapal dutin...dala nam antibiotika,ok...kasel presiel...ale nie uplne...ma taky ako ked vas nieco stekli v krku...napr ked je, za kazdym sustom si trosku zakasle...robi to aj ked je yogurt...a este aj dycha ustami...ma akoby plny nos ale ked fuka nic mu nejde von...v noci aj chrape...a celu noc vlasne dycha ustami...doktorka mi povedala ze ak mu to neprejde do dvoch tyzdnou posle nas na dake vysetrenia,len som sa vas chcela popytat cii to nie su nahodou priznaky alergie ????..dakujem

stastnamamulka
30. apr 2014

@sisikejc skor priznaky zvacsenej nosnej mandle,dcerka mala rovnake,ale teda ona je aj diagnostikovana alergicka.Ak mas moznost,necakaj 2tyzdne,vysetrenie na ORL trva len par minut a dr.uvidi aj podla sliznice,ci to ma suvis s alergiou alebo nie😉

bronia13
30. apr 2014

vies co ja som mala to iste drobec kaslal a kaslal non stop najprv ze len kasel/nadcha a potom vysvitolo ze to je zaciatok bronchytydy (sorry neviem ako sa to pise) tak mal taky sprej ako na astmu asi 2 tyzdne a koooooonecne preslo lebo to trvalo dlho kym sme na to prisli co mu je... skus to alebo sa spytaj doktora ci to nemoze byt???

sisaha
30. apr 2014

@sisikejc moze byt..neviem preco dr chce cakat dva tyzdne. alergolog ho aj tak teraz nebude testovat.. mala by mu nasadit aerius sirup- mohlo by sa mu ulavit a alergologa riesit subezne.

hameeda
30. apr 2014

@sisikejc : to čo opisuješ môžu byť prejavy alergie,ja som silná alergička, tak tie prejavy poznám a môj starší syn tiež začal mať také prejavy, nevedela som či sa jedná o alergiu alebo nie, tak som mu podala polovicu clartine a do pár hodín mu bolo lepšie takže som vedela už s určitosťou že sa jedná o alergiu,,takže hneď na testy aby mohol alergolog určiť správnu liečbu

monicm
1. máj 2014

@sisikejc mne napadli štyri veci,alergia,zväčšená nosná mandľa,zadné soplíky alebo zastavená nádcha.začala by som od najjednoduchšieho,zadných soplíkov,to môžeš skúsi liečiť aj sama,stačí dávať nasivin sinus,do 2-3 dní by sa mu malo uľaviť,ak by toto nepomohlo,tak potom by som sa pýtala na orl vyšetrenie,dr. zistí,či je mandľa zväčšená a môže dať pamycon,ak by išlo o zastavenú nádchu,mohol by ju spustiť.ak ani to nepomôže,potom zostáva vlastne len alergia,ale tú ti teraz nik neotestuje,takže tam len dávať aerius,alebo niečo podobné,aby sa uľavilo

buffinko
1. máj 2014

@sisikejc určite ho nechaj vyšetriť na orl. náš má veľmi podobné príznaky, akurát sme boli pred pár dňami na vyšetrení a má mandľu veľmi zväčšenú, takmer žiadny priestor na prechod vzduchu...inak sme vedení aj na alergológii (aj kvôli iným veciam) a rovno nám mudr. povedela, že orl je základ, ak je v poriadku, až potom sa rieši alergia.

sisikejc
autor
1. máj 2014
marryen
11. feb 2018

@sisikejc ahoj, viem, že už trošku neskoro, len ma zaujíma, ako ste dopadli..naša tiež dlhodobo pokašliava a asi pojdeme na alergo...zistili niečo a čo pomohlo? Ďakujem 🙂