Suchý kašeľ

ketrin12
11. dec 2013

Ahojte babenky neviete mi poradiť niečo na suchý kašeľ pre malého?využívali sme thymomel bolo dobre za týždeň bol ok a asi dva dni malí nemal ani teplotu a boli sme teda aj vonku na chvilku ale sa mu to vratilo boli sme u lekarky len sa nedalo ho vyšetriť strašne plakal sa bál tak mi kazala kupiť sirup tak som kupila od dr.weiss stop suchý kašeľ len nemám pocit že by mu nejako zaberal môžete mi poradiť niečo iné prípadne nejaké domáce recepty?malý mal v roku aj laryngitídu môže to suvisieť aj s tým?

zita19
11. dec 2013

vrat sa k Thymomelu ked vam spravil dobre. Su to len bylinky.

luba28
11. dec 2013

@ketrin12 nam zabera Mucosolvan sirup+fenistil kvapky,alebo cibula nakrajana a pocukrovana,alebo cibulovy caj s jablkom,ochuteny medom,ten nam mamina varila a raz-dva bolo po kasli,....

ketrin12
autor
11. dec 2013

@zita19 a možem ked som nasadila ten druhý sirup tento teraz vynechať a dať ten thymomel?

matozazzo
11. dec 2013

ANo, moze, starsia mi trpela na laryngitdy a ked kasel po tyzdni nepresiel, skoncili sme na antibiotikach, tie jedine zabrali a na cas bol klud...

erina098
11. dec 2013

@ketrin12 nam dava lekarka kalciový sirup,on vlastne zkvapalnuje tie hlieny ….nam vždy pomože a potom ked sa to .už odtrha,tak niečo na vykašliavanie.z babských receptov je dobrý :nakrajať cibulu pokvapkat medom a zaliat citronovou štavou.potom pit tu štavičku.

ketrin12
autor
11. dec 2013

@luba28 tu cibulu s tým cukrom mi malý nechcel odmietal to asi mu to smrdelo neviem no patálie nasilu nejaký čas a potom som to vzdala až ho netrápim....tak som ostala len pritom thymomele ale ten čajík vyskušam vdaka za radu

erina098
11. dec 2013

@erina098 a ešte som zabudla cibulový čaj s majorankou…tiež dobré.

ketrin12
autor
11. dec 2013

@luba28 ešte mi prosím napíš ako ho robíš postup.....

luba28
11. dec 2013

@ketrin12 jednu cibulu aj so supkov,jedno jablko aj so supkov dat varit do 1,5l vody,..ked vrie nechat cca este 5min a potom vypnut,...naliat do hrnceka a dat jednu lyzicku medu,alebo dva,podla toho ake sladke mate radi,...toho moze pit aj cely den,....

ketrin12
autor
11. dec 2013

@luba28 a treba každý deň variť čerstvý alebo to vydrží aj druhý deň?a ako dlho to môže piť?

luba28
11. dec 2013

@ketrin12 kazdy den cerstvy,....a do 2-3 dni by malo zabrat a bude po kasli,.... 🙂

zita19
11. dec 2013

@ketrin12 Ten od Dr.Weisa obsahuje viac bylin. Thymomel len skorocel, tymian a medovku. Takze neviem

ketrin12
autor
11. dec 2013

dievčatká dakujem všetkým za rady a vždy dalšie rada uvítam a vam veľmi ako aj sebe prajem nech máme zdravé tie naše deturence...... 🙂