Suchý dráždivý kašeľ trvajúci 2 týždne bezo zmeny.

masha123
29. dec 2019

Prosim vas o pomoc. Dcerka mala suchy kasel, dala som stoptussin. Po troch dnoch ani naznak bola v skolke. Potom mali vystupenie kde predpokladam prechladla zase zacala pokasliavat najprv vlhko davala som mucosolvan a teraz uz 10 dni strasne sucho dusivo nonstop den noc. Strasne ju to vycerpava. Davala som stoptusin bezo zmeny. Teplotu nemala, sople priesvitne.Isli sme k dokine ta ju popocuvala a ze dychanie ciste aj usta.. dala stoptussin ze je len prechladnuta! Ten som odmietla kedze 10 dni uzivala. tak ze sinecod.. uzivame treti den bez najmensieho naznaku zmeny kasle este viac. Jedine co zabera na chvilku je fenistil. Prosim vas co to moze byt a ako jej pomoct.. je to taky pisklavy kasel skaredy. Chcel dat spravit vytery ale su sviatky nasa dokina robia az po novom roku. Mam o nu strach a neviem ci radsej ist na pohotovost ale tam vyter nespravia...mate niekto taketo skusenosti? Skusala som uz setko mozne aj cibulovy sirup, aj pamajoranovy caj..vetram sme momentalne v horach vonku lepsie ale vo vnutri ju nonstop dusi kazdych 20 sekund. Prosim o pomoc.

zuz02
29. dec 2019

Dcéra tiež mala suchý dráždivý kašeľ, 5 dní som ho liečila doma Stpotussinom, ale nakoniec sme aj tak skončili u doktorky a ta jej nasadila antibiotika, po novom roku ideme ešte na odber krvi, lebo dr. mala podozrenie, že to môžu byť aj chlamýdie. Tak uvidíme.

masha123
autor
29. dec 2019

@zuz02 ja sa tiez toho obavam lebo toto nie je obycajne prechladnutie. Tieto sviatky nam nepomahaju veru. A tie atb zabrali? Robila aj crp? Nam ani to nerobila

zuz02
29. dec 2019

@masha123 ATB mala na 10 dní a ešte 9.den poriadne kaslala. Dnes už 2 dni ATB neberie a konečne nekasle. Takže dlho nám trvalo, kým liečba zabrala. A to nás doktorka ešte vyhresila, že sme mali skôr prísť. Teraz už dcéra vyzerá byt ok, tak uvidíme, čo ukáže krv.

masha123
autor
29. dec 2019

@zuz02 uf vdaka bojim sa aj toho sucheho zapalu pluc takyto kasel este nikdy nemala.

veronika1603
29. dec 2019

@masha123 skúsili ste aj fenistil na noc?

adkoalauri
29. dec 2019

vlhcovat vzduch by som odporucala. Kvapkam do vody eukal.olej akonahle zacnu kaslat..a tymianovu mast na hrudnik,chrbat

masha123
autor
29. dec 2019

@veronika1603 ano to jedine zabera. Len to ucinkuje tak 2 hodky a zase

3petka
29. dec 2019

@masha123 môj máva niekedy stavy ako na laryngitidu, kašle ako starý chlap a tak prieduškovú a Dr mi dáva Stoptussin a k tomu aj kalciovi sirup. A po pár dňoch už kašle vlhko tak len prejdeme na mucosolvan napr. A je to ok.

masha123
autor
29. dec 2019

@3petka no presne tak mi to pride ako laryngitida. Tu sme uz ale raz mali ale mala hned aj teploty a potom to preslo do zapalu priedusiek. Teraz len kasle a kasle az ju dusi..

antuaneta
29. dec 2019

@masha123 ja osobne som tak bola pred mesiacom len suchý dráždivý kašeľ a po 2t bol z toho zápal pľúc a 3atb :(

masha123
autor
29. dec 2019

@antuaneta uf boze nestraste. A ako to zistili? Az rontgen?

tenerifka
30. dec 2019

@masha123 urcite s ñou chod zajtra na pohotovost, radej zbytocne ako neskoro.Dcera mi takto kaslala, bez teploty, a bol to zapal.pluc, atb 2 tydne a podrobne sledovana lekarkou kazde 2 dni

tenerifka
30. dec 2019

@masha123 doktorka to hned pocula, a takisto jej urobila crp+rtg pluc

antuaneta
30. dec 2019

@masha123 šla som na pohotovosť a sa mu prava strana nepozdavala poslal ma na rongen a ten to potvrdil na 100% obojstranný zápal pľúc a to som mala len suchý kašeľ žiadne horúčky nic

masha123
autor
30. dec 2019

@tenerifka dakujem ideme prave k doktorke. Dam vediet ako sme dopadli.

tenerifka
30. dec 2019

@masha123 snad sa nic vazne nepotvrdi, ale aspoñ budes kludnejsia.
Ja tiez odvcera kaslem, ale k dr.sa nedostanem

macik34
30. dec 2019

@masha123 preco pohotovost?? Je normalny pracovny den. Chod k zastupujucej lekarke, aj zajtra je pracovny den!! Nam trochu pomohol na noc Zirtec sirup.

fiafia
30. dec 2019

@masha123 moja mala pred sviatkami taký kašeľ nasadila som stoptussin ale jej to kašeľ zhoršilo ,ani počúvať sa to nedalo. Tak sme brali fenistil a aspecton sirup ten jej pekne zabral a aj chutil 😁 ak to neprechádza dala by som ju popocuvat . Moja mala zápal priedušiek ale taký kašeľ ,že som sa bála či to nieje zápal pľúc . Držím palce nech to rýchlo prejde

naattalie
30. dec 2019

Suchy kasel crp 8 dychanie ciste. Prisli teploty tazka pneumonia sviatkujeme v spiatali

masha123
autor
30. dec 2019

@fiafia uf no mame aj aspecton ale nechcem to kombinovat skusame sinecod a dnes uz aj trochu vykasliava tak neviem ci uu nemam davat. Boli sme u dokiny 27.12. Ciste dychanie aj hrdielko. Dned sme boli v ruzomberku u dokrorky kedze sme mimo domov na dovce ale sme isli prec ludi tam bolo asi 50 a nechceli sme nachytat nic ine. Po telefone nam doktorka dala pokyny ale v podstate co sme vedeli aj. Pojdeme po sviatkoch nasej na vytery tak dnad sa to zlepsi uz

fiafia
30. dec 2019

@masha123 tak snáď je to na dobrej ceste. A aspecton je prírodný z lisajnika myslím 😁 no ja som týždeň nespala. Mala bola cez deň v pohode ale keď si ľahla bolo to strašné. Preto ma vždy vytočí keď niekto zahlási kašeľ a sopel niesu choroba,ako pre koho 😂 u nás vždy na dva prípadne tri týždne