Suché drsné miesta na nožičkách, rukách a chrbátiku

bobana297
13. nov 2017

ahojte. zase sa nam vratilo nieco co ani dr nevedia 😣 co je. suche drsne miesta nozicky ruka a chrbatik. zacala som ho kupavat v cistej vode. tak uvidim. mali ste to niektora? pojdeme na mmr ockovanie a chcem aby bol zdravy. dr tvrdil ze taketo suche miesta mavaju deti a zmizne to no ale uz sme minuli majland na masticky 😣
dakujem za kazdu skusenost a radu

zuzulka558
13. nov 2017

Nasa mala je tiez ekzematik,,momentalne mame bylinkovu kuru pretoze som odmietla maste od koznych,,, mast si chodime miesat do ciech je bez kortikoidov a perfektna 🙂

zuzkamargit
13. nov 2017

moje obidve deti maju atopicky ekzem. Pri synovi som sa vytrieskala z penazi na roznych biodermach, eucerinoch atd. Potom som sa dostala k prirodnemu kremu so solou z mrtveho mora. Mam problematicku plet, bol povodne pre mna, krasne mi pomohol, tak som ho zacala pouzivat aj na syna. Za 3-4 tyzdne mu pomizli aj take loziska, ktorych som sa nevedela rok zbavit, lebo si ich vzdy rozskriabal. Teraz ho to nesvrbi, teda si to neskriabe a krasne sa to zahojilo. Ostali mu uz len jazvicky.

anaj44
14. nov 2017

@zuzkamargit ako sa volá tá mastička dakujem

honkitonki
14. nov 2017

@zuzkamargit nemyslíš náhodou SAN aktív krem?

zuzkamargit
14. nov 2017

@anaj44
@honkitonki ano San Aktiv myslim

zuzkamargit
14. nov 2017

@honkitonki poznas ho?

honkitonki
14. nov 2017

@zuzkamargit áno, je to výborný krém...😉

bobana297
autor
15. nov 2017

@honkitonki akurat pozeram tie vyrobky
zevraj aj nejake tea tree s manukou. mate aj tento niekto odskusany? nasla som tu diskusiu z 2008 r. a hadam vsetko mozem skusit pre 14 messacneho krpca z.tejto kozmetiky kedze je to prirodne nie?

zuzkamargit
15. nov 2017

mozu aj deti tieto vyrobky uzivat, ale tea tree skor na zapalene loziska, nie? Toto co mas na fotke by som len premastovala. Inak na jesen sa vzdy trosku zhorsuje ekzem

bobana297
autor
15. nov 2017

@zuzkamargit to som si vsimla ze sa to zhorsuje ked ide zima. aj min. rok to mal ako babatenko a to katastrofalne 😣 bola som rada ze sme sa toho zbavili a fčul zas 😣

mijka88
15. nov 2017

baby, možno vás nikdy ani nenapadlo ani ste nikdy nad týmto neuvažovali, ale čo sa AE a iných problémov s kožou týka, do istej miery to ovplyvňuje tiež drogéria bežne kupovaná v obchode, najmä čo sa čistiacich prostriedkov a prania týka a čo všetko obsahuje 1 takáta štandardná pracia dávka radšej nevedieť...

zuzkamargit
15. nov 2017

@bobana297 neboj sa, vyrastie z toho, akurat vzdy ked sa to aktualne deje, tak to cloveka potrapi 😕😖

honkitonki
16. nov 2017

@bobana297 tiež by som radšej premasťovala.. niekomu sadne aj nechtíkový krém.. menším deťom aj levandulový krém... a výborné pri ekzémoch su aj omega 3 kapsule... ja ich tiež dávam malému a su dobré aj na imunitu

maykaaa1122
1. dec 2017

skuste bepanthen, nema pomohol..a pouzivam ho stale..jedna tubicka vydrzi velmi dlho

diiiiii
28. feb 2021

Dobrý deň, neviem či sa ešte niekto dostane k tejto diskusii, ale spravilo sa mi na tele presne toto iste, môžem sa spýtať čo Vám pomohlo??

simonkaj
13. mar 2021

@diiiiii môj syn to máva raz za čas na nohách. Doktorka nám kázala týždeň krémovat imazolom krém pasta a po týždni krémovat excipial lipocreme. Zmizlo mu to. Podľa mňa to bola nejaká mykoza na koži