Sú toto kiahne?

jajuska13
5. jan 2017

Sme 11 den od styku s kiahnami a dcérka 4r je od včera takto trošku vysypana je to na hrudi aj chrbte ale pupaky vodnate to nie sú skôr ako vysyp. Su to kiahne alebo sa to ešte po pár dňoch spraví ?

jasminet
5. jan 2017

@jajuska13 mozu a nemusia...ale kiahne sa zacinaju bodeckami ruzovej farby, akoby fliaciky... do par hodin uvidis - bud zmiznu, alebo zvodnateju...

pribinak
5. jan 2017

Kiahne zvyčajne začínajú na hlave medzi vlasami, skontroluj mu hlavu

aimee77
5. jan 2017

Presne kiahne sa zacinaju na hlave a vlasoch.A typicky vodove "pupaky".Ale uz som videla aj 10vodovych "pupakov " na trupe a boli to kiahne..

sardinka336
5. jan 2017

Mozu to byt kiahne, ktore ešte len ,,nabehnu,, teda naplnia sa vodou...počkaj ešte ako sa to vyvinie.

jasminet
5. jan 2017

synovi zacali na tvari - pod nosom a na pleci - ostatne sa vyhadzalo az neskor, babam na hrudniku - maly fliacik a do par hodin bol vodovy... vlasova cast sa obom az ako posledna vyhadzala

jajuska13
autor
6. jan 2017

Dnes to ma tretí deň a je to také isté nikde inde sa jej nevyhadzali a ani teploty nemá ani nič trošku ju to srbi a malému sa včera dve bodky urobili líci ma 1 rok ešte ho dojcim ako sa zistiť co sú kiahne aj krvou?mám ísť na pohotovosť alebo v pondelok k dr?prvá foto je malý ročný druhá foto je dcérka tretí deň vyhadzana

aimee77
6. jan 2017

U chlapceka je typicka vezikulka pre kiahne.Ako infektologicka by som za dievcatko ruku do ohna nedala,ze su to kiahne.Da sa samozrejme dokazat pritomnost VZV/varicella(kiahne) zoster( pasovy opar) virus/.Najma akutne IgM protilatky v krvi aj cestou pediatra a nasledne s odstupom aspon 14dni kontrolny odber,ak by neboli pozitivne,lebo imunitna odpoved j kazdeho dietata je ina...

sardinka336
6. jan 2017

@jajuska13 fotka dcerky mi ako kiahne nepripada, podla mna to kiahne u dcery nie su ale tak ruku do ohna takto cez net nedam ...kiahne su červene bodky, ktore na druhy, tretí den sa naplnia tekutinou...

jajuska13
autor
6. jan 2017

A je možné ze bude mať syn len tieto dve bodky?nemusí mať viac?zatiaľ nikde inde nemá

jajuska13
autor
6. jan 2017

Suseda od ktorej sme to dostali mala tiež len malé bodky na hrudi ako dcéra nevidela som ze ich mala veľké

aimee77
6. jan 2017

Oplati sa vyckat a urobit serologicke vysetrenie krvi.V praxi som videla aj 3kiahne na hrudniku a ziaden dalsi vysyp sa nekonal...Niekedy 100rokov platne medicinske opisy neplatia..

sardinka336
6. jan 2017

@jajuska13 syn moze mat kludne len 2 bodky...moja dcera mala dokopy 4 kiahne. Moja sestra tiez, ešte ako decko mala asi 2 pupaky...ja som bola posiata ako ,,makova žemla,,.
Pupák kiahní ked ,,dozreje,, je naplneny tekutinou, mazlava vodička, potom praskne, uschne a je chrasta.

jajuska13
autor
6. jan 2017

A tie pupaky môžu mať rôzne veľkosti ?nemusia byť veľké môžu byť ako malinka vyrazka ?lebo keď si priblizim tu fotku tak aj tie vyrážky dcérky šú v nutri vodnate a voľným okom je to zle vidieť lebo sú úplne maličké.niektoré ma už cervensie akoby uschnute ma to tretí deň môže to byť?keď pôjdem pondelok k dr bude to ona vedieť identifikovať ?

jajuska13
autor
6. jan 2017
jajuska13
autor
6. jan 2017

To je úplne zblízka fotene vidíte ze tie pupaciky šú vodnate

jajuska13
autor
8. jan 2017

Tak znovu píšem.dcérke tie pupaciky nenatieram ničím a dobre jej sa hoja aj strácajú.na hrudi skoro nič ale včera na 4 den sa jej zas urobilo zopár pri ciciku a tiež sa jej vyhadzali ruky z vnútornej strany a taký malý vysyp ale hustý.viď foto.môžu takto kiahne postupovať?že sa spraví vysyp ešte na 4 den inde?žiadne teploty ani nie je unavená. A syn nemá inde len na tom líci tie dve a tie sú už tiež zahojene a ustupuju po 2 dňoch.zajtra idem k dr ale stále neviem ci rio sú kiahne? ??

jana_eyre
8. jan 2017

Kiahne sa vyhadzuju prvych 5dni a su rozne velke.. Ale stracaju sa chrastickami, cize ked puknu stane sa z nich krvava chrasticka, maju to tak, alebo ako to mizne?

sardinka336
8. jan 2017

@jajuska13 nie, hento nie su kiahne...
Bola červena vyražka? Bola...naplnila sa potom vodou? Nenaplnila....Praskla? Nepraskla.....Spravila sa chrastička na mieste toho pupačika? Nespravila....tak to s vysokou pravdepodobnosotu kiahne nie su.

A k Dr. sa nechodi s kiahnami...to sa ti tam v čakarni mamičky podakuju...nie kazdy chce ochoriet, ved to je vysoko nakazlive. Žena...rozmýšlaj!!!

jajuska13
autor
8. jan 2017

@sardinka336 A co je to?boli sme so susedom keď mala kiahne druhý deň a bola u nás na návšteve 4 hodiny.ona tiež nebola taká vysypana nemala vôbec veľké pupence.A do týždňa jej to mizlo.mala od dr potvrdené kiahne.na desiaty deň od styku s ňou sa dcérka takto vyhadzalla.nie som si istá a musím o predsa vedieť nikto mi to v okolí nevie potvrdiť či šú to tak len k dr musím ísť.nič dá nedá robiť.syn ma kvôli tomu očkovanie odložené a musíme to vedieť ci sú TO kiahne

sardinka336
9. jan 2017

@jajuska13 tak k Dr. chod...ale najprv jej zavolaj ze mas podozrenie na kiahne, nech ta zoberie ,,z boku,, ambulancie alebo v inom čase, ked tam nie su uz aj tak chore deti, ktore kiahne ak by to teba boli ,,dorazia,,.
Hentak proste kiahne nevyzeraju, ale posudzujeme to len z fotky. Co je samozrejme málo a nenahradí to vyšetrenie u doktora a krvny rozbor.

jajuska13
autor
9. jan 2017

Takze dr povedala ze to nie sú kiahne. Ale z čoho to majú obaja a zaujímavé ze naraz nič nové nejedli.Ja už som z toho debil.musia byť všetky kiahne u každého také typické s vodnatou vyrazkou?

sardinka336
9. jan 2017

@jajuska13 vodnata vyražka je typicka pre kiahne...ved teraz boli sviatky bohvie čo decka pojedli koláčov na mraky mozno tam bol nejaky alergen - orechy...neviem...

aimee77
9. jan 2017

Moze to byt parainfekcne.T.j.virusoveho povodu,alebo bakterialneho.Dost casto je to parvovirus,kt moze vyvolat prechodnu anemiu a takyto cudny vysyp na kozi.Tzv piata choroba.Dr mohla zobrat aspon vytery,serologie a zakladne krvne odbery...