Sú to potničky alebo alergia?

katika1811
21. dec 2017

Ahojte mamicky prosim vas poradte mi dcerka ma na brusku jemne cervene bodky jemne je ich citit su to potnicky alebo sa vyhodila y niecoho?? ma skoro 3 mesiace dakujem za rady 🙂

emi16
21. dec 2017

A nebola chora? Teploty?

eribel
21. dec 2017

Potnicky na brusku?? To asi nie. Skor virus. Alergia podla mojich skusenosti sa prejavi na tvaricke najprv, potom telo. Ak nezmizne do rana, isla by som kvoli sviatkom k detskej zajtra.

mily7
21. dec 2017

Ak ich jemne cítiť tak to bude z jedla. Co maminka zjedla ci citrusové alebo zeleninu nejakú a takto sa mala vychádzala. Predpokladám že je dojčena. Ak je na um tak môže byt reakcia na prášok.

jankavt1
21. dec 2017

Mozno reakcia na avivaz

anonymka11
21. dec 2017

Presne toto isté máme aj my s dcérkou len tá má už dva roky a tiež nevieme čo to je ale boli sme u doktorky a tá tiež nevedela čo to je dala nám len kvapky na alergiu a kúpila som v lekárni mastičku od Biodermi na atopický ekzém

renarik
21. dec 2017

Ahoj to je tzv."siesta choroba", virus.vygugli si, moje deti to mali tiez...

katika1811
autor
21. dec 2017

@emi16 nie nebola chora ani teploty nema

katika1811
autor
21. dec 2017

@mily7 kojena nieje je na umelom mlieku cize neviem :-/

lindusss2016
21. dec 2017

Aj u nas sa takto prejavila siesta, ale ored tym boli tri dni horucky a ked vravis, ze nemala, tak to ono podla mna nebude.

mily7
22. dec 2017

Tak potom ešte reakcia na prášok môže byť. Aj na detsky. Videla som to v rodine. Taktiež pozri, zisti ci to nemá nič spoločné s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Zdá sa mi ze aj v um je niečo z neho, či? A teraz je toho dosť tých alergii. Ale toto je len nápad.

denisa098
22. dec 2017

@katika1811 ahoj,zeny ta stresuju,ak to nema pod plienkou tak je to obycajny exemikz prasku,v noci sa spoti a prasok na tricku reaguje,ak ma aj pod plienkou moze to byt z vody,treba menej kupat,lekarka vam da asi exipicial mlieko a do vody je super oilatum.Ak sa bojis chodte k doktorke.Ak ma suchu plet,caste kupanie neni dobre,mala to mava z praskov a z pien a mydiel do kupela.

zuzkamargit
22. dec 2017

@katika1811 je to na dotyk aj drsne? Ma to aj inde na tele?

katika1811
autor
22. dec 2017

nie len na brusku to ma a ked prejdem s rukou po brusku len to jemnucko citit ..... uz to nieje take viditelne ... ma to trosku aj pod pazuchou ale ozaj len trosku .u lekarky sme neboli nakolko manzel vravel ze on tam nic nevidi na tom brusku a si mysli ze nieje potrebne ...meriam jej stale teplotu a ma stale 36,5 🙂 myslim si ze to moze byt z tepla vnoci mame v izbe dost teplo ked sa zapne kurenie a ja som ju nechala este v zavinovacke spinat teraz je bez zavinovacky ... alebo aj som rozmyslala ci nemoze byt z toho ked som prala a nebola umyty zasobnik na pracke a ze sa mi zamiseal prasok do lovely ... teorie mam vela tak snad to nebude nic vazne 🙂 pre istotu som jej dala preprat este raz oblecenie na detskom programe

denisa098
23. dec 2017

@katika1811 no tak to bude z prasku,moja to mava z lovely a z persilu,ten uplne neznesie,jediny prasok ktory znesie bol ariel a avivaz biely lenor,skus si preprat veci este raz bez prasku aby sa dobre vyplachali.Exemik su take drobulilinke vyrazky na pohmat drsne trosku,do kupela naozaj pomaha to oilatum,nevysusuje plet babatkam,malej ho aj teraz obcas prilejem do kupela.A po kupeli niecim natriet,mali sme ten exipicial ale to by ti mala doktorka dat,kedze ja som neni.

lubka3232
23. dec 2017

ja na kožné problémy - začervenanie, virážky používam bepanthen care na celé telo. ak je to exém - to sú suché plochy všademožne po tele, tak vtedy nám pomáha atoderm od biodermy. tak skús, či nepomôže. ale inak ja mám takú skúsenosť, že pokial je dieťatko ok - dobre papá, kaká a má veselú náladu, tak to netreba riešiť.

katrin21
23. dec 2017

@katika1811 skus ju okupat v ovsenom kupeli, alebo dubovej kore ( pozor farbi na hnedo , ale je skvela... reba varit a potom naliat do vody a vykupat) moze to byt hocico .... aj potnicky , aj vysyp z niecoho ineho.... aj z toho prasku....

karkana
23. dec 2017

@katika1811 moja to mala presne také, ked mala 7týž.,po hrudi hlavne hrdielko,,,,,,,,vyzeralo to hrozne,,aj dr. mi to potom potvrdila, v čistej vode som ju len potom okupkala, natieraala betaden jemne

maykaaa1122
23. feb 2018

aj ja som malu kupala v cistej vode, jemne osusila.,plienky som prala v jemnom prasku..bez avivaze..a natierala bepanthenom..takto flaky nam zmizli

katarina1602
17. jún 2018

Viete poradiť čo to môže byt? Zajtra idem k lekárke ale aj tak mi to nedá a hľadám že z čoho to môže byt... maly má 6 mesiacov ... žiadne teploty ... pije um...jediná zmena že sme skúsili mliečnu kašu myslite že môže z toho

katarina1602
17. jún 2018
denisa098
17. jún 2018

Vyzera to ako exem,ma to aj pod plienkou ? Chodte ale k doktorke urcite ako ste uz pisala.

katarina1602
19. jún 2018

@denisa098 včera som bola u lekárky ... vraj asi alergická reakcia... tak vysádzam avivaz, idem používať len mydielko a sledovať z čoho to asi môže byt

denisa098
20. jún 2018

avivaz moze,pokial to nema pod plienkou,bude to prasok,avivaz neni dobre pouzivat pri krpcoch,nastruhane mydlo do pracky a htovo,nam aj Lovela robila zle po persile vzdy exzem,preto som sa pytala ci aj pod plienkou,lebo ked sa spoti tak v tom avivazvom oblecku este viac zareaguje.

katarina1602
20. jún 2018

@denisa098 pod plienkou to nemá... tak dakujem za radu ... no používam bupi tak ak bude stále vyskúšam teda to mydlo...

katarina1602
20. jún 2018

@denisa098 a prosím vás ako dlho sa Vám to asi hojilo?

denisa098
22. jún 2018

asi tyzden to mizlo,ale ja som malej davala do kupela troska oilatum a po kupeli exipicial,poradila lekarka,a ked mala exzem riadny mala mast,do kupela najlepsie iba dva krat v tyzdni iba cikuli umyt denne a co treba,ono to zmizne neboj,neni to tragedia,moja nezzniesla nic iba 100 petnu bavlnu najlepsie biele a svetle farby a iba ariel aj to znizenu davku,a avivaz jedine biely lenor ale aj to netreba ono to je asi skor pre nase potesenie ,tie vone.Klud.

katarina1602
23. jún 2018

@denisa098 ďakujem už skoro zmizlo 😊

denisa098
23. jún 2018

🙂 👍