Sú to kiahne?

vikusa18
14. sep 2012

Mamicky prosim vas o radu doktorka nam povedala ze mame kiahne ale zacalo to vysokymi teplotami a zapalenym hrdlom takze nam povedali na pohotovosti ze je to angina.Na treti den sa mala vyhadzala su to take pluzgieriky ako kiahne ale mame ich len okolo ust,na dlaniach,na prstoch,na chodidlach a par na zadocku.Dostala to aj moja druha dcera ale tiez to ma len na tych istych miestach.Teraz je 4 den co mame vyrazky a uz sa nam to hoji.Mozu to byt kiahne?

mummy01
14. sep 2012

@vikusa18 podla mna to niesu kiahne,sla by som znovu k dr.

saza007
14. sep 2012

@vikusa18 mozno infekcia ruk, noh a ust?

http://doktor.dida.sk/Infekcne_ochorenia/infekc...

Urcite by som ju zobrala k dr.

klincek
14. sep 2012

kiahne sa na dlaniach a na chodidlach nerobia. a nebude to piata alebo siesta choroba? podla priznakov by mohla byt, pozri na net. dobra sprava je, ze su v zasade neskodne (tusim obe), akurat cloveka vyplasia.

mummy01
14. sep 2012

@klincek piata a siesta to nebude...tam je taky vysyp a nie pluzgiere
skor myslim ze to co @saza007 pisala

klincek
14. sep 2012

@mummy01, asi mas pravdu, pozrela som ten link a podla popisu by mohlo byt..a pisali tam, ze sa vyskytuje hlavne na jesen, to by sedelo.

vikusa18
autor
14. sep 2012

Siesta choroba to urcite nebude to sme uz mali a toto su cervene vodnate pluzgieriky.Ale tainfekcia ust,ruk a noh by to mohla byt ale tam sa pise ze to nesvrbi a moje deti to strasne svrbi.

vikusa18
autor
14. sep 2012

@vikusa18 Mali ste uz niekto kiahne na dlaniach a chodidlach?

xlucia
14. sep 2012

@vikusa18 moji mali kiahne vsade. vratane ust a usi. kiahne su charakteristicke tym ze idu od vlasov smerom dole. nikdy nie naopak. maju to aj vo vlasoch?

zeta
14. sep 2012

@vikusa18 moja mala jednu jedinu zospodu na chodidle. inak dlane a chodidla ciste..

vikusa18
autor
14. sep 2012

@xlucia nie vo vlasoch to nemaju len za usami som nasla asi 2 vyrazky

bubelko
14. sep 2012

@vikusa18 nie som doktor, ale skor sa priklanam k nazoru saza007, ze to bude infekcia ruk-noh-ust. my sme ju mali v lete. deti to mali cca. tyzden a presne ako pises - na 4.den sa to zacalo hojit. u dr. sme neboli, len som volala. bolelo ich hrdlo ako pri angine. v lekarni som kupila sprej na zmiernenie bolesti pri prehltani. podavala cipky proti teplote. po odozneni teploty a zminznuti pluzgierov sme mohli aj medzi deti.
ale ak mas pochybnosti, zavolaj k lekarke a opytaj sa co a ako. pripadne tam zbehni a uvidis, co ti povie 😉

dankadina
14. sep 2012

no my sme mali to isté a kiahne to neboli bola to infekcia hfmd hand foot and mouth disease, je to tiez herpetický vírus ako kiahne ale trochu iný. Na rozdiel od kiahní nevzniká na to celoživotná imunita a može sa opakovať, zvykne byť i výsyp v pusinke preto sa často zamiena s angínou, liečba je symptomatická, teda atb netreba

xlucia
14. sep 2012

@vikusa18 potom mas istotu ze kiahne to nie su. kup im tantum verde. praskove cecko z DM drogerie a neznizuj teplotu kym nebude 39.

vikusa18
autor
14. sep 2012

@bubelko a svrbelo to vase deti?mali to aj na zadocku?

janinah
14. sep 2012

@vikusa18 nevieš nám tu dať foto? možno to niekto identifikuje 😉

bubelko
14. sep 2012

@vikusa18 ak sa pamatam dobre, tak starsieho to trocha svrbelo. mladsi mal aj pri zadku.

astonka
14. sep 2012

@vikusa18 no u nas to bolo takisto ako u vás...len tých kiahni bolo požehnane...

astonka
14. sep 2012
vikusa18
autor
14. sep 2012

vyzera to takto

ifkael
14. sep 2012

kiahne- vyrazky maju vodovy stred. Z fotky to nieje vidiet.

katkasofi
14. sep 2012

@vikusa18 no moja toto na kiahne vobec nevyzera....ja som ich mala nedávno, ale toto urcite nie. kamaratkina malá mala teraz v lete a iba na brusku a za uskami. ale dlane a chodidlá?? eee, skús vygooglit vyrážky, výsyp , ukážu sa Ti foto rôznych druhov. a deti majú ešte teploty? moja malá mala prednedávnom šarlach a tiež to začalo teplotami a hrdlom ako na angínu...držím palce