Sú to kiahne?

zuzdom
27. feb 2017

Mamicky prosim o radu.moj syn sa v stredu vyhadzal asi na dvoch miestach.stvrtok mal vyrazok viac piatok este par pribudlo.na tvari nema ziadnu.jednu ma vo vlasoch ostatne na chrbte a brusku par na nohach a asi dve na ruke.dva dni mal zvysenu teplotu.vyrazok bolo dokopy len priblizne 26 uz ich je menej.niektore zvodnateli a uz su na nich chrasticky.skoro cela skola ma uz kiahne.ja som na pochybach ci su to kiahne ci nie lebo vsetci na okolo ich maju veeela a my..srvrtok nam doktorka po telefone povedala ze ak si nebudeme isty mame prist.tak az dnes sme boli a ista si nie je ani doktorka ani sestricka 😣 vraj bud kiahne alebo koprivka a to napisala aj do zdravotnej karty..tak ja uz neviem ale koprivku sme mali viac krat a ta bola podla mna ina..vraj dajako skoro by uschli na kiahne a potom zase ze vo vlasoch koprivka nebyva a ze mozno ked berie antihistaminika od alergii tak mozno preto mal slaby priebeh kiahni..tak si mame vybrat..poradte prosim ak viete aky mate nazor😘dakujeem krasne za pomoc a prikladam fotky s odstupom ako sa vyvijali vyrazky

petronelae
27. feb 2017

su to kiahne 🙂

xoxolusik
27. feb 2017

Fuuha.. No neviem, niesom lekarka.. Ked som citala popis, ako tie vyrazky vyzeraju a aky mali priebeh, tak mi to na kiahne sedelo, ale ked vidim fotky, niesom si ista.. Aj by to mohli byt kiahne.. Moj starsi syn mal vela, aj vo vlasoch, vsade.. Mladsi mal malicko, ale mal tiez.. Potvrdene doktorkou, ze su to kiahne.. Vies, myli ma to, ze berie lieky na alergiu, to teoreticky mohlo urychlit ich priebeh ako hovori doktorka..

petronelae
27. feb 2017

kiahne mozu mat aj takyto priebeh

zuzanah75
27. feb 2017

Podla mna tiez kiahne, syn mal podobne a tiez nie vela

zuzdom
autor
27. feb 2017

Prvy a druhy den som sa aj potesila ze konecne kiahne lebo uz ma 9 rokov najvyssi cas a potom ze mame take slabe ze super a tak ostala som na pochybach..mozno sa mu naozaj este raz vyhodia ked ich mal tak malo.ale ajtak sa cudujem ze ma dost oslabenu imunitu ved po vianociach dlho nebol v skole kvoli kaslom a potom prisiel do skoly tam kiahne v plnom prude uz 😊 tak som ratala s tym ze dostaneme a za desat dni to prislo..bereme aj imunoglukan mozno aj preto mali taky priebeh..ak su to naozaj k

zuzdom
autor
27. feb 2017

@zuzdom som tak aj zosmutnela dnes ked mi to doktorka so sestrickou povedali..myslela som ze mi toho chrobaka z hlavy odstrania 😊

xoxolusik
27. feb 2017

@zuzdom moj mladsi syn ani nebral ziadne lieky, nema alergiu ziadnu ani jeden z mojich synov a napriek tomu mali kazdy z nich odlisny priebeh kiahni.. Ale doktorka sa vyjadrila, ze to nevadi, ze mozme byt radi, ze to nebolo take strasne 🙂

zuzdom
autor
27. feb 2017

A este mi doktorka povedala ze kludne mozme chodit von ale to radsej nebudem riskovat a este vydrzime par dni doma.celkovo mi pripadala nejaka odmerana ako keby si uz clovek ani po radu nemohol zajst 🙁 aspon tu dostanem viac rad za co dakujeeem 😊

dadka2001
27. feb 2017

Syn mal tiež také vyrážky, boli sme u doktorky a vraj to nie sú kiahne. Neverila som, dala som zobrať synovi krv na zistenie či už prekonal kiahne, Výsledok ešte ich nemal. Tak isto som dopadla aj s dcérou a tú sme dali nakoniec zaočkovať keď sa z vyšetrení krvi ukázalo že ich ešte nemala.

tatasz
27. feb 2017

Aj moja 9 ročná dcérka tiež po chorobe dostala kiahne ale bolo ich podstatne viac, dokonca aj v ústach na podnebí,tiež brala lieky na imunitu aj alergiu a dokonca po odznení príznakov jej za uchom opuchli uzliny až som sa zľakla ale odznelo to a je ok.

zuzdom
autor
27. feb 2017

Uff tak to som zvedava ostava mi este pockat ci sa buduce tyzdne neprejavia kedze stvrtok sme boli asi hodinu u kamaratky ktora ich mala druhy den..ale zase aj v triede bol so spoluziakmi co uz mali ten virus v krvy..no som velmi zvedava co prinesu dalsie dni..tyzdne

xoxolusik
27. feb 2017

@zuzdom ved tvoj syn doniesol chorobu zo skoly, kde ostatni mali potvrdene kiahne od doktorky predpokladam.. Tak aj tvoj syn bude mat kiahne si myslim..

lindt
27. feb 2017

Prikladam foto dcerinych kiahni. Toto je prva,co som nasla na tele a potom to uz len islo ako na pase. Takze podla mna syn prekonal kiahne.

zuzdom
autor
27. feb 2017

@xoxolusik ved prave preto som bola v tom ze urcite ich ma ale sestricka na mna vyletela ze azdaj ich on nemusel dostat ked ich maju uz skoro vsetci 😀 tak som bola odbita 😩 asi nemali dnes dobru naladu ale co uz

zuzdom
autor
27. feb 2017

@lindt tak podla tohto to vyzera ze su to kiahne 😊

xoxolusik
27. feb 2017

@zuzdom jaaaj to urcite sestricka len hrala dolezitu.. Alebo si zazila na vlastnej kozi u nej prenasanie si osobnych problemov na pracovisko 😉

lindt
27. feb 2017

@zuzdom no ked som zbadala tie tvoje fotky,hned mi to pripomenulo tuto foto,co som postla. Dalsie nejdem pridavat,nakolko mala velmi zly priebeh, co u vas zrejme nehrozi ☺

trisp
27. feb 2017

My máme to isté, celá škôlka kiahne, všetci teploty, na tele 300 kiahní, a dcérka len 25 vyrážok a bez teploty, neškrabe sa. Vysypala sa v jeden deň a za pár dní boli chrastičky, žiadne nové nepribudli. Ja som u lekárky nebola, len som jej volala, že máme kiahne. Podľa mňa aj vy máte, asi nemusí mať každý také hrozné príznaky...

zuzdom
autor
27. feb 2017

@xoxolusik by som povedala ze to jej spravanie bolo aj kvoli tomu ze som pred druhymi mamickami povedala ze sme prisli s kiahnami "asi" lebo boli telefonicky oboznamene ze prideme a pri otazke ci nas zoberie hned aby sme nenakazili druhe deticky nas odbila s tym ze ved aj druhe matky chcu aby ich deti mali kiahne..nechapala som..neviem ci by som chcela aby sa chore dietatko co caka pri lekarni nakazilo este aj kiahnami 😣 sem tam ma nasa sestricka dost zlu naladu😉

zuzdom
autor
27. feb 2017

@trisp super tak to som nasla rovnaky pripad ako nas to som rada😊

zuzdom
autor
27. feb 2017

@lindt no uz hadam nie aj ked clovek nikdy nevie 😉

xoxolusik
27. feb 2017

@zuzdom toto iste spravila aj nam sestricka, ked moji chlapci mali kiahne..

ajsha123
27. feb 2017

Podla mna su to kiahne, my ich tiez prave mame/koncime. Ja by som sa na Tvojom mieste netrapila, ci su to kiahne, ci nie - spravaj sa tak, akoby boli a ked budes mat prilezitost, daj vysetrit synovi krv - aby si si bola na istom. Nic ine sa teraz robit neda a trapit sa nema zmysel 🙂 Nasi mali 4 naraz a kazdy to mal v inej forme - 10-rocny syn bol vysypany tak, ze sa nevladal ani hybat a lezal mi ako mrcinka cca 3 dni. A 8,5 rocna dcera mala asi 3 vyrazky a to sa vkuse obzerala, ci jej nieco nepribudlo (chcela ich mat viac) 🙂

nuni11
1. mar 2017

Su to priam ukazkove kiahne 🙂 ale ber to tak, ze ich budete mat za sebou. Niekto sa vyhadze cely, inemu sa vyhodi len par pupienkov. Kazdy cloevk aj dieta ich zvlada a preziva inak. No vzdy je ich lepsie mat v detstve ako v dospelosti. Potom vedia narobit vacsiu zlobu a dospeli ich znasaju horsie ako deti

zuzdom
autor
1. mar 2017

@nuni11 tak to som rada ze si vacsina tu myslite ze su to kiahne lebo to by ma potesilo viac ako keby to bola len nejaka vyrazka(koprivka)..ako ja osobne sa tiez priklanam k tym kiahnam lebo tak ako vyzeraju uz aj dnes tie vyrazky tak sa koprivka nevyvija..tie chrasticky myslim ze su ako ked su zaschnute kiahne..vies mi poradit kedy asi by mohol ist chlapec von po kiahnach v akom stave by mali byt.nemyslim dlhy pobyt vonku.len tak pol hodinku maximalne hodinku..mohlo by sa stat ze by som nieco pobytom vonku este pokazila ci po tyzdni mozu este zachladnut a vyhodit sa do vnutra alebo...inak chrastnicky ma na vsetkych uz a ma ich uz len okolo 6 a po ostatnych mu ostali este male stopy ze tak boli tie vyrazky

lenicka12
1. mar 2017

Toto sme mali my kiahne

janka2111m
1. mar 2017

Ja som mala kiahne v 29 rokoch.Vyše mesiaca som sa ich zbavovala.Svrbelo to strašne,ale mala som ich väčšie ako vy na obrazkoch.Až hnisavé boli. Až druhá lekárka na pohotovosti zistila,že to sú kiahne.

zuzdom
autor
1. mar 2017

@lenicka12 no tieto vyzeraju tiez tak ako tie nase ked boli naliate

zuzdom
autor
1. mar 2017

@janka2111m
Ja neviem ako by som vo svojom veku zvladla kiahne,uz cim som starsia aj obycajna chripka ma dost zatazi 😁 ano aj kamaratkine deti mali vacsie a viac naliate tou vodickou tak aj preto som z toho trochu na pochybach..ale vidim ze vela mamiciek ma skusenosti s takymito kiahnami tak snad aj tie nase su kiahne 😊

janka2111m
1. mar 2017

@zuzdom Najskôr aj tie moje boli 2 dni take.Ale potom sa naliali čo mi lekárka pichla niečo na alergiu.Myslela si,že to mam od slnka 🙂