Štvorročný syn zvracia po sladkom

barbivandagaborko
5. jún 2021

dobry den chcela by som sa spytat ci niekto nema skusenost...mam 4 rocneho syna ktory nemal rad a nezjedol mi nic sladke iba sladene napoje vypil ale jest nezjedol nic teraz uz si pochutna na kinder vajicku alebo kinder cokolade okrem tychto dvoch veci mi nadalej nezje nic sladke ani kolace zakusky keksiky cokolady krupicu pudingy napriklad...a v poslednom case mi zacal vracat ked sa napije niecoho sladkeho caj malinovka sirup dzusi po ovoci mi tiez zacne vracat a ovocie zboznuje hlavne jahody maliny melon hrozno jablcka...po inych potravin mi nevracia....ale vyrazky nema brusko ho neboli ani nic iba aj pred par dnami sa napil sirupovej vody a po par minutach sa vyvracal....vcera sme vyskusali dat kindercokoladu(svokra ju doniesla)tak vravim vyskusam zjedol dve tycinky a vyvracal sa...takze uz som si ista ze z cokolady ovocia a sladenych napojov vracia aka alergia alebo intolerancia to moze byt?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuvelyn
5. jún 2021

Preco PREČO??? Do neho pchas sladkosti, sirupove vody a cukor v akejkoľvek forme ked ho zjavne neznesie? Nechápem... Ani čokolády,ani koláče ani sladké vody nie su nie že nevyhnutné ale vobec zdravé pre kohokoľvek 🤦🏼‍♀️

stanulienkat
5. jún 2021

Ten chlapec ma viac rozumu...

sixas
5. jún 2021

Skuste ist na diabetologiu🤔 aj ked si nemyslin, ze to je cukrovka, pretoze by mu robili zle aj ine veci, ale pre istotu.

lucia147852
5. jún 2021

Čo by iné matky za to dali kedy ich dieťa neje sladké 🤷🏽‍♀️ Nechápem načo to do neho tlačiť. Ľudia majú vseliake intolerancie a každé telo znáša veci inak. Behla by som aspoň na krv keďže je to aj po ovocí.

majamat
5. jún 2021

uz som ti pisala,a le neviem co som to neodoslala, nevidim to,
sladke napoje a sladkosti k zivotu nepotrebuje, to ej pravda,a le ak mu vadi aj ovocie, to nie ej uplne ok.
takze moze mu vadit cukor, ak ma cukrovku,a le to sa vacsinou prejavuje inak, lebp sahcaridy su aj inde.
tiez moze mat histaminovu intoleranciu.

simsalabim
5. jún 2021

@barbivandagaborko tak ono existuje aj alergia na rozne druhy cukru 🤷‍♀️ Treba sa pytat na vysetrenia.

barbivandagaborko
autor
5. jún 2021

akoze nehnevajte sa ale akoze do coho ho tlacim????ze som mu dala zjest tycinky aby som sa uistila????ved ako vravim mi nepapa sladke takze mu sladke ani nedavam a ovocie by som mu akoze po novom uz tiez nemala dat lebo je sladke????akoze vase deti nikdy nejedli ckolsdu ci dzus ci malinovku mi chcete nahovorit????chcela som aby ste mi poradili a nie osocovali nerobi mi to maly od narodenia stalo sa to tento tyzden a neje kinder kazdi den tak potom ani vase deti v skolky by nemali jest sladke ako su buchty a podobne ked mna tu odsudzujete....!!!!!chcela som nejake info o tom ci moze mat na nieco alergiu alebo intoleranciu ci ma zmysel ho zobrat na vysetrenia lebo asi nieco nebude v poriadku ze jeho travenie neznesie cukor avsak po hocijakej inej potravine mu nic nie...

barbivandagaborko
autor
5. jún 2021

@bambulienka25 ano iba cukor mu nerobi dobre takze je nejaka alergia na cukor?nemyslim si ze by mal cukrovku si myslim ze to mi malo ine priznaky

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
5. jún 2021

Moze mat intoleranciu fruktozy, histaminovu intoleranciu...moze to byt aj psychika, ze mu to nechuti, napina ho z toho... Treba dieta riadne vysetrit.

kitycat
5. jún 2021

Ale baby, ved ona to do neho netlaci! Pise, ze vracia sirup, kinder cokoladu aj maliny!

Akoze to si to decko nikdy nemoze dat sirupovu vodu? Po inekcii kindervajicko?
Chodze si svoje biozivoty aplikovat na vase bio deti... Zaujimalo by ma. Kolke svojim dezom favate iba cistu vodu a mrkvicku s jogurtovym dipom.. Nie k zivotu to nepotrebuje, neumre bez toho ale k detstvu takato strava uplne normalne patri a preco by si mal jej syn na Velku noc vysibat kindervajce?

Je to zvlastne, ze mu je takto zo vsetkeho zle.. Malemu to ocivodne chuti a este nema averziu... Snad nejaky Dr. poradi celkom ma zaujima z coho to moze mat.

makova333
5. jún 2021

@barbivandagaborko ma rad nejaku sladku vec po ktorej nezvracia?

lorin29
5. jún 2021

@barbivandagaborko kľudne môže mať alergiu na určity druh cukru☺️cukrovka to podľa mna nebude to by musel veľa močiť a piť

makova333
5. jún 2021

@lorin29 alergia na cukor neexistuje, intolerancia na rozne druhy cukrov ano. Ide o problem vstrebavania.

lorin29
5. jún 2021

@makova333 no však tak som to myslela len som sa zle vyjadrila... Už aj za slovíčka sa tu ide chytať 🤦‍♀️ lebo sa človek pomýli v slovíčku

makova333
5. jún 2021

@lorin29 nie su to len slovicka, intolerancie castejsie riesi gastro a alergie alergiolog, takze pre niekoho dost podstatna informacia, na koho sa ma obratit. Nie je to utok na tvoju osobu, len uvedenie spravnych faktov.

lorin29
5. jún 2021

@makova333 však ja to beriem ale niesom jediná ktorá tu napísala o alergii a bolo to mierene len na mna😉

barbivandagaborko
autor
5. jún 2021

@makova333 sladku vec zje iba kinder cokoladu a ovocie okrem tychto veci nic sladke nezje od narodenia ani puding jogurt kokace torta zakusok keksik ci ina cokolada buchty krupica aj zmrzku ked zje iba citronovu z ostatnych mu je zle v skolke ked maju sladke na obed vobez nezje nic

barbivandagaborko
autor
5. jún 2021

@makova333
@makova333
@makova333 ale doteraz z ovocia nevracal ja som bola v tom zeproste mu nechuti sladke potom mu zachutila kinder cokolada ale teraz uz zvracia po spapani kinder,ovocia ci slackych napjov jedine po vypiti vody nezvracia a ked papa nirmalne jedlo a hlavne som si vsimla ze po jahodach a hrozne zvracia

makova333
5. jún 2021

@barbivandagaborko smer gastro, skonzultuj predtym s pediatrom, ale pytaj sa na odborne vysetrenie na detske gastro. Pravdepodobne mu spravia "hadicku" a odbery a uvidi sa co to sposobuje. Dovtedy nedavaj nic co mu skodi. Je mozne, ze to bude ta fruktoza, ale tak na to treba riadne vysetrenie.

bolarazjedna
5. jún 2021

Ja mam kolegyňu 60 ročnú, od malička nemôže sladké, jej brat bol tiež taky, vracali od sladkého, ani im nechutilo, nič sladké nezjedli. Stále hovorí, ako ich mama aj detskú krupicu musela robiť naslano. Ona je zdravá, a aj po menopauze štíhla, keďže cukor neje, ale za tie roky žiadna choroba z toho nevyklula. Vtedy sa to ešte ale nevyšetrovalo. Určite treba povedať pediatrovi, aby sa to presetrilo.

bolarazjedna
5. jún 2021

@bolarazjedna zabudla som povedať, že kolegyňa neje ani ovocie, dokonca aj sladsie zemiaky jej vadia. Výhoda je, že nemá na to ani chuť, nechuti jej, takže sa nemusí obmedzovať.

zuzuliennka1
5. jún 2021

urcite nic nestratis navstevou pediatra.
moj 3,5r tiez nejedava sladke, nechuti mu to, ale teda ovocie a zeleninu kedykolvek. no ked pises, ze tvoj ma problem aj s ovocim - tak sa skus pediatricky opytat

karpina
6. jún 2021

Prečo vlastne nasilu pcháte do svojho dieťaťa nezdravé sladkosti? Toto nechápem...

zuzuliennka1
6. jún 2021

@karpina precitaj si poriadne celu diskusiu, nepcha ho nasilu nicim, pise, ze vracia sirup, kinder cokoladu ale aj ovocie…. proste skusa, nesadlo, pyta sa…

bibistec
8. jún 2021

@barbivandagaborko toto riešia na gastre a áno existujú nejaké intoerancie cukru, fruktózy ale aj iných zložiek. Nam niečo z krvi zisťovali ale možno sú aj iné testy resp podľa stavu. Ale určite ísť na gastro. Ono to nie je len o tom že dieťa nebude jesť cukrovinky lebo aj bežná strava obsahuje rôzne druhy cukru a nám ani nenapadne že cukor obsahuje a može to sposobovat problém čiže aby zistili čo presne robí problém. Držím palce.

princezna_bosorka
10. dec 2023

@kitycat 🙈 len si to precitajte poriadne - bez diakritiky a s gramatickymi chybami to aj mne na prvy krat vyslo tak, ze do neho tlaci tie najlacnejsie svinstva (sorry, ale kindercokolada je hnus). A samozrejme - je to problem sam o sebe, ze matka hlada radu o zdravi svojho dietata na MK (namiesto toho, aby sa pytala lekara - aj 5x, ked nie je spokojna s odpovedou).