Štvorročný syn má dráždivý kašeľ s teplotou

126
7. jan 2015

Prosím vás poraďte mi čo mám robiť. Syn má 4 roky. V pondelok večer dostal zvýšenú teplotu 37,7stupnov. Včera mal celý deň 38,3 ale nezrazala som len som kontrolovala výšku teploty. Stále klesala a stúpala celý deň. Spustil sa mu aj sopeľ včera priesvitný, dnes žltý. V noci sa budíl na suchý, dráždivý kašeľ a chudák nemohol sa vykaslat. Chvíľami až dych mu bralo. Dnes už nemá teplotu ale ten kašeľ ho chvíľkami trápi. Poradte čo mu dať

vefi89
7. jan 2015

@126 zvlhčovať vzduch, a nejaké mukolytikum expectorans na odhlienenie. Môjmu zaberá najlepsie solmucol. Tiež je super naparovanie, popr suché teplo na dutiny (popražená soľ napr).
Ale pokiaľ má hlieny sfarbené, šla by som pytat výtery

ushuaia
7. jan 2015

@126 na suchy drazdivy kasel urcite nie Mukolitikum...- lieky z tejto rady s davaju na ,,vlhky kasel,,...to jest s hlienmi, co je pocut aj na kasli...chod do lekarne, poradia ti nejaky pripravok co su volne dostupne...Moja ma zatial 15 mesiacov a na suchy kasel sa mi osvedcil Kalciovy sirup, teraz mala ,,vlhky kasel,, tak som davala Mucosolvan junior...nezijem na SK, tak vzdy idem zasobena liekmi... 🙂, zvlhcovanie zvduchu tiez pomoze...

bosoriak
7. jan 2015

@126 Na noc davam pri kazdom kasli Ditustat kvapky, nech sa decka vyspia. (V kombinacii s mukolytikami potom opatrne - posledna davka tak max. 3-4 hodiny pred spanim).
Zvlhcovat vzduch, vela vetrat, vela tekutin, C-vitamin a oddych.

ushuaia
7. jan 2015

@bosoriak ak sa mozem opytat to co su za kvapky...?

vefi89
7. jan 2015

@ushuaia to som písala preto, že ak je zahlienený, tak to treba púšťať von, a nie zastavovať.... myslíš, že je to kravina? 😕

ushuaia
7. jan 2015

@vefi89 nemusis sa hned hnevat, ved ja som na tvoju osobu nijako nutocila...ani na tvoju odpoved...Kazda riesime podla svojho uvazenia, to je vsetko

vefi89
7. jan 2015

@ushuaia však ja neútočím, normálne sa pýtam.... lebo ja keĎ mám u deciek problémy, ako písala zakladateľka, teda keď majú sopliská, tak im to spúšťam mukolytikom... a tak sa normálne pýtam, či robím kravinu... 😉

ushuaia
7. jan 2015

@vefi89 aha som to nepochopila ... 🙂 Z mojej skusenosti, ked mala dcera drazdivy suchy kasel a sopliky a to teda riadne, dala som Kalciovy sirup a na nosnu hygienu som pouzivala roztok na baze morskej soli...Do 3-4 dni bol kasel prec. Teraz mala vlhky kasel...dala som len spominany Mucosolvan junior sirup a tiez zabral...3-4 dni a kasel je prec...,ale mala nema soplik...Ja z mojej osobnej skusenosti, som nikdy ,,nepomahala,, suchemu kaslu alebo soplikom mukolytikami...a to som pracovala nejaky ten rok na detskom oddeleni... 🙂

bosoriak
7. jan 2015

@ushuaia To je antitusikum, proti kaslu. Jediny sposob, ako sa moje baby vyspia, ked maju kasel. Inak prekaslali pol noci, toto im dam pred spanim a spia pokojne celu noc. Potom nech si kaslu cez den.
Blizsie info http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/ditust...

ushuaia
7. jan 2015

@bosoriak aha dakujem... 🙂 pozriem si

lwhiterose
7. jan 2015

odporúčam tymiánový sirup. 10 minút povaríš 250ml vody a 200g cukru, potom to odstavíš z ohňa, prisypeš sáčok sušeného tymiánu a necháš lúhovať do vychladnutia (môžeš dať menej cukru a potom po odstavení z tepla pridať med). Treba to potom precediť 🙂 Mne to pomáha, tiež mám dusivý kašeľ

majive
7. jan 2015

Moj malý kašlal asi 2 týždne, ale iba v noci bol to silný dráždivý kašel. Cez den bol v poriadku ani teplota, nič..2 krát sme boli u dr. pri počúvaní nič nezistila, že krásne čisté dýchanie. V nedelu sme išli na pohotovosť a nakoniec nám zistili obojstranný zápal plúc, aj CRP mal negatívne. Nasadila mu ATB a odvtedy konečne prespí celú noc bez zakašlania. Takže treba dávať pozor a pri dlhodobom kašli dať urobiť radšej RTG 😉

palculienka123
7. jan 2015

Aj môj 8-ročný syn mal od piatku nepríjemný kašel, ktorý neustupoval ani po nasadení liekov. Kedže som ho nechcela dať do školy a chcela som ho nechať pár dní doma nech sa prelieči, išli sme s pondelok ku lekárke.Tá nás rovno poslala na RTG, napriek tomu, že som oponovala, že nemá ani teplotu, ani mu nič okrem toho kašla nieje, proste živé, neposedné dieťa. Mal zápal pľúc 😕 .

majive
7. jan 2015

@palculienka123 to naša dr. by nás na rtg neposlala, vždy ho iba popočúvala a že všetko je v poriadku 😠 ,
preto sme išli na pohotovosť naštastie

damotka
7. jan 2015

Baby - čo máte choré detičky - skúste šťavu z arónie. Je to ovocie, šťavu mávajú v zdravej výžive alebo v lekárni - 1 l do 10€. Polievková lyžica do teplej alebo studenej vody + odmerka céčka z DM dva krát denne. Je to prírodné ATB s obrovským benefitom iných látok. V teplej vodičke je to ako čajík - dajte kľudne medík. Zaručujem vám perfektné výsledky pri chorobách detí.
Ukážka z internetu - bylinkáreň:
VYUŽITIE : Plody sú vitamínovou bombou, obsahujú aj antiplesňové a antibakteriálne látky a preto sa málo kazia. Obraté vydržia v chlade a tme čerstvé 2 mesiace i dlhšie. Pri príprave muštu je výťažnosť až 65 – 70 percent a mušt nepodlieha skaze. Zo sušených jabĺk a plodov arónie sa pripravuje ovocný čaj. Z plodov sa robia kompóty, džemy, šťava a jedia sa samozrejme aj surové. Používajú sa i ako korigens, aromatikum v potravinárstve, na prifarbenie. Ak si to nasadíte doma - pozor - aj vtáčiky to oberajú.
Má jedlé čierne plody, síce s nižším obsahom vitamínu C (10 - 60 mg na 100 g), ale s veľkým množstvom ďalších fyziologicky cenných látok. Obsahuje bioflavonoidy včítane vitamínu P, vitamíny PP, B2, B9, karotény, pektínové látky, rutin (skôr označovaný ako vitamín P), triesloviny. Sorbitu obsahujú až 3,5% - je náhradou cukru pre chorých cukrovkou. Majú značný obsah železa a mikroelementov - ako napr.: bór, fluór, mangán, meď, kobalt, molybdén a další. Plody bez semien obsahujú až 400 mikrogramov jódu na 100 g. Ide o prvok žiadúce hlavne pre tehotné a kojace ženy a deti. U detí má jód dôležitú úlohu pri rozvoji mozgu a inteligence, pri prevenci zubného kazu, a s ďalšími obsahovými látkami arónie i na posílení imunitného systému. U dospelých i detí je jód dôležitý pre činnosť štítnej žľazy, hormonálnu rovnováhu a ochranu pred rádioaktívnym jódom (vysokým obsahom jódu je toto ovoce blízké plodom kiwi). Bioflavonoidy podporují pôsobení vitamínu C a pôsobí s ním často synergicky. Plody arónie je vhodné doplniť vitamínom C v tabletách alebo ovocem s vyšším množstvom vitamínu C hlavne pri spevňovanie kapilár, liečbe hypertenzie, aterosklerózy, nachladeniu a zápalu pľúc. Konzumácia ovocia s vyšším obsahem bioflavonoidov je veľmi vhodná pri vysokom krvnom tlaku, stresu, chronických bolestiach, zápaloch (včetne zápalu pľúc) a skleróze. Rutín obsiahnutý v plodoch sa používa k výrobe liečiv.
Plody majú až 60% šťavy. Tato šťava sa dá s úspechom také použiť na prifarbovanie svetlých vín, rôznych nápojov, štiav ap. a na výrobu biologicky aktivného potravinárskeho farbiva. Z plodov sú výborné kompóty, zavarenina, džem, vína, šťavy, plody sa dajú také sušiť a nepodliehajú ľahko pliesňam, kvasinkám ani bakteriálnej hnilobe.
Prírodná šťava a plody arónie sa doporučujú ako liečebný prostriedok pri arteroskleróze, vysokom krvnom tlaku a anacidných gastritídach. Je overené, že šťava znižuje hladinu cholesterolu v krvi nemocných aterosklerózou. Zvyšuje sa rychlost proudení krve, což je vhodné pri léčení hypertenze. Veškeré výrobky z arónie projevují aktivitu pri zpevňování kapilár. Zjistilo sa, že pôsobením plodov a šťávy jerábu černoplodého sa vyrovnávají procesy vzruchu a útlumu v mozku a snižuje sa emocionální nerovnováha. Šťáva z jerabin má podle výzkumu izraelských vedcov z ovocných šťáv nejvyšší vliv na imunitní systém a stejný účinek môžeme očekávat také u arónie.

palculienka123
7. jan 2015

@majive My máme na šťastie celkom dobrú a milú dr. Skôr som si myslela, že nás tam posiela zbytočne, vôbec by ma nenapadlo, že môže mať zápal pľúc.

126
autor
7. jan 2015

Ja som dnes bola pre istotu u lekárky a povedala že len zatekajuce sopliky. No mne sa tam nezdá ten rýchly nástup kašľa a dva dni teplota. Naposledy z toho bol tiež zápal pľúc ibaže s tym rozdielom že nemal žiadnu teplotu a bol zivsi než teraz. Teraz je akýsi divný. Bojím sa o neho aby to nakoniec nebolo niečo zanedbané. ☹