Štvorročný syn je chorý

miska7754
3. jún 2022

Ahojte uz som zufala od utorka je doma mi maly a stale teplota nurofenom sa znizi a zas ma a sopliky a dusi ho riadne voli sme. U doktorky a vysledky ma dobre ani ziadne lieky mu nedala. Iba sme bol w lekarne kupit sirup na kasel a nurofen od teploty a vitamin C a stale ho dusi co davate detom na kasel

inana11
3. jún 2022

Stoptussin je na rôzne druhý kaslu,zvyknem dávať aj stodal,ten zvykne spustit hlieny a vykasliavaju z neho a naposledy som kupila aj bromhexin a ten je zase na vlhký produktívny… trraz je nejake divne obdobie,u nás sa to ťahalo dlho medzi dvoma deckami,rocny a štvorročný a toto som im prestriedala za ten cas podľa kaslu…

nina37
3. jún 2022

@miska7754 ja by som na dusivy kasel poradila ventolin (je na predpis) nam velmi pomaha,na noc samozrejme aby sa nedusil fenistil kvapky alebo 1/2 ditiadenu tabl

miska7754
autor
3. jún 2022

@nina37 fenistil kvapky su na svrbenie nie?

zuzkaa1991
3. jún 2022

@miska7754 ja som zmenila my mame dookola zatial taha druhy týždeň .....ak ma kasel co vykaslava dat mu prospan mne pekne zabral dala som aj malej 4r. Do 2 dni prestala ja tiez ;) alebo stopkasel nasa lekarka tiez nic nedavala a to sme nonstop chori od septembra takze mam vyskusane a tieto veci nam zabrali jedine alebo namiesto sinupretu od dr.maxu sinutin a.tie vysse sirupy co som napisala

inana11
3. jún 2022

@miska7754 fenistil je antihistaminikum,proti alergiám ale kvapky rozširujú sliznice a bránia tvorbe hlienov… preto sa dava na noc… mne ale napríklad teraz alergologicka povedala že fenistil je zastaralý a nepoužívať,že hlieny treba dostat von s nie tlmiť …
@nina37 ventolin nie je tiež antihiszaminikum ako napríklad aj aerius?

ivka151092
3. jún 2022

@miska7754 my sme sa doma s dcérkou trápili týždeň s vlhkým hlienovym kašľom .. začala inhalovať ambrobene a za 3dni bolo po kašli 🙏 . Za mna takáto skúsenosť

django871
4. jún 2022

My tiež, len bez teploty. Lekárka nam už ani nic nepredpisala 🤪 zacalo suchým dusivým kaslom- na to Tussin, po 3 dnoch prešlo do vlhkého-kúpila som Solmucol, poradili mi v lekárni tie balené prášky čo sa zarábajú do vody, 4 rocny uz moze, celkom fajn. Inak mám odskúšaný Prospan, ten sa mi tak asi najviac pozdáva. A samozrejme zvlhčovať všetko- nos, vzduch, difuzer, inhalovanie vincentky, ambrobene. Zdá sa mi, že aj tak na kazdeho funguje cosi iné 🙂

sabinita
23. jún 2023

VRÁTILA BY SOM SA K LEKÁRKE A POŽIADALA O INHALÁTOR NA UVOĽNENIE PRIEDUŠKOVÉHO SYSTÉMU,MÔŽE SA STAŤ, ŽE JE DIEŤA NA NIEČO ALERGICKÉ, POZOR NA TO

zuzuliennka1
23. jún 2023

@miska7754 https://www.mojalekaren.sk/dr.-weiss-stopkasel-...
toto je fajn, a uziva sa este aj po vylieceni z kasla, na podporu imunity (odporucili mi v lekarni)