Štvorročnej dcére sa stále vracajú herpesy

melalex
1. feb 2014

Ahojte maminky.Neviem či sa tu nájde taka čo ma podobný problém.Odkedy mala dcérka pred 3 mesiacmi prvýkrát herpes tak sa jej stále vracaju.Najprv ich mala tak po mesiaci ale teraz ked ma jeden a sa zahoji,hned ma další na inom mieste.Má ich stále vo vnútri pery.Dávam jej na to gél na zubky,ktorý aj pomáha.U doktorky som ešte nebola.Neviete z čoho to može mat?Berie aj B-komplex a nič nepomáha.Dakujem za každú radu.

luba28
1. feb 2014

@melalex to su afty a nie herpes si myslim,...a na to jej pomozu probiotika a taky spray SORAX sa vola,....

melalex
autor
1. feb 2014

@luba28 dakujem za radu ale asi zavolam v pondelok doktorke a sa jej opýtam..uvidím čo mi povie....a vy ste to mali alebo vaše deti a vracali sa vam stale?

luba28
1. feb 2014

@melalex moj maly to mal v celej puse,ale viem,ze herpesy nebyvaju zvnutra pusy,ale iba zvonka,tak preto ma to napadlo,...a boli ju to???ten gelik jej to na trosku umrtvy a dezinfikuje,...ale neni to to prave co na taketo veci treba,...moja Dr.mi tento spray odporucila,je velmi chutny a vobec nestipe a krasne sa to zahoji,...odvtedy to nemal a to je tomu uz cca 6 mesiacov,....

melalex
autor
1. feb 2014

@luba28 dnes vravela že ju to boli ale jedla normalne....pojdem jej ten spray kupit a uvidim hadam pomože 🙂

luba28
1. feb 2014

@melalex ano pomoze na 100000000%,...a aj nejake probio,..... 🙂 🙂 🙂 max 2 dni a nema nic,...

tigri
1. feb 2014

Ked to ma na pere, je to herpes (aj zvnutra), afty su na sliznici v ustach...je to imunologicka zalezitost, bojovala som s tym u starsej dcerky a teraz bojujem u mladsej...starsej sa sa uz cca rok neobjavil, asi ma uz lepsiu imunitu...mladsia mala pred 2 mesiacmi dost velky herpes, nemohla 10 dni ani do skolky a dr. mi okrem klasickych veci ako B-komplex a vodicky na herpes (pouzivame tinkturu gingivalis) odporucila Engystol, homeopatikum na posilnenie imunity a odvtedy sa jej dalsi neobjavil...davala som jej to cmulat rano nalacno asi 6 tyzdnov...

melalex
autor
1. feb 2014

@luba28 teraz ma napadlo či vaš malý nemal aj kruhy pod očami lebo ona ma a už tiež dlho určite jej bude nejaký vitamín chýbat

luba28
1. feb 2014

@melalex imunita je oslabena ,...nemal kruhy,ale k tomu aj anginu,....

gromkaver
1. feb 2014

@melalex myslim, ze ked to ma vo vnutrnej strane, tak to zrejme budu afty. urcite Beckom nic nepokazis, treba pridat aj probiotika, ale aspon na 3mes. a ja by som urcite isla za dr.. ja som ako dieta mavala casto afty, tiez mi to niecim dezinfikovala mamina, ale nepamatam si co to bolo a tiez som brala becko. drzim palce, nech je rychlo fit 🙂

melalex
autor
1. feb 2014

vgromkaver dakujem za radu a s doktorkou sa určite poradim...snad ju to prejde lebo už to aj jej musi ist na nervy že ma stale nove a nove 😠

nigguska
3. feb 2014

Ahoj,moj maly to ma tiez uz od roka....a to ma 3,5 teraz...ma to stale,hlavne ked soplikuje...najskor to zacalo vnutornymi aftami,potom to preslo na vonkajsi herpes....ma to kazdy mesiac aj dva krat...davam becko a vitaminy...ma oslabenu imunitu....nam nic nepomaha...snad,ked sa zlespi imunita,ked bude starsi tak aj toto prejde....