Štvorročné dieťa sa budí a neustále kričí

lenka8p
20. aug 2020

Dobry den, uz 2 tyzdne sa nam po nociach budi dieta.. Ma 4 roky a diagnostikovanu celiakiu.
Skusali sme uz vsetko, doktora, caje,zubara a stale sa dieta v noci zobudi a my uz nevieme ako dalej...
Zacne plakat a kricat bubak a boli zub,pri tom zubar povedal ,ze zubky ma v poriadku.
Niekto skusenosti?
Je neskutocne nervozna.. Co robit dalej.

adriannasvk
20. aug 2020

Nocny des?

sasa1310
20. aug 2020

@lenka8p po MMR vakcíne býva takáto reakcia

tanyan
20. aug 2020

skúsila by som zmeniť pozíciu postele, nejaký lapač zlých snov...
ja som dokonca v zúfalstve zavolala jednu pani, ktorá mi "očistila" byt od negatívnej energie, keď mala malá ani nie 2 roky...
a teraz pomáha aj rozprávať sa. vypustiť všetky negatívne a nespracované veci ešte večer, aby nezaťažovali myseľ počas spánku. a povedala som jej, že lapač snov je magický a bráni zlým snom, aby prišli.
nedávno sme riešili aj strach z duchov. tak som sa pýtala či nejakého videla. usmiala sa a povedala, že oni sú predsa neviditeľný. pokračovala som otázkou či nejakého počula. skonštatovala, že nepočula a ja som povedala, že preto, lebo tu žiadny nie je.
občas večer v spálni zapálime sviečku na prečistenie vzduchu.

nikpa
20. aug 2020

@lenka8p nočný des

moniikka
20. aug 2020

@lenka8p nočný des? U nas to bolo tak, ze maly začal z ničoho nič kričať (až vrieskať), ohol sa akoby do luku a vôbec nevnimal. Ak sme sa k nemu ozyvali, alebo chceli zobrat na ruky, ci iba hladkať a prihovárat sa, tak to bolo ešte horšie. Trvalo to najviac pol hodinu, potom pomaličky prestal a spal kludne dalej. Rano si samozrejme nič nepamätal

lenka8p
autor
20. aug 2020

@moniikka a ako ste to riešili?

moniikka
20. aug 2020

@lenka8p tak ze sme skoncili na neurologii a zaver neurologa bol taky, ze to vymizne samo.Trvalo to do minulého roka do marca, kde mal este take 2 noci a odvtedy nič

danieli
20. aug 2020

Aj my sme si tym presli, syn ma uz 9 a dodnes sa sporadicky objavi nocny des, dieta nevnima, ze je hore, rano si nic nepamata, odporuca sa byt len tichym ukludnujucim sprievodcom, sledovat, aby si dieta neublizilo, nas napriklad doslova lietal po izbe, po par minutach to prejde, bud znova zaspi alebo sa pomalicky preberie, uz sa pozera do oci, vnima nas, a potom zaspi, zvacsa sa objavil nocny des v dni kedy bolo dieta fyzicky alebo psychicky velmi vycerpane, nielen pohyb, ale napriklad aj pretlak pozitivnych emocii sa v noci takto vyventiloval

miskooo1987
20. aug 2020

My sme tiež mali takéto obdobie... okolo 5. Roku staršieho... nevieme čím to bolo, možno niečo niekde vtedybpocul, alebo tak budil sa asi 3 mesiace vkuse s tým že mu brata ukradli, a bolo na ňom trochu vidieť, že nie je úplne prebratý.... prešlo to cca po 3 mesiacoch...

mischelin89
20. aug 2020

@lenka8p ak na take veci veris (ono sa to deje aj ked nie 🙂) moj syn to mal asi od roka. Akurat nevedel povedat, iba neskutocna hroza, neutisitelny plac, stres. Pomohli rodinne konstelacie a odblok u kineziologicky, on maval zle sny, spomienky na iny zivot. Odvtedy mame pokoj. Ten strach bol u neho paradoxne tiez prepojeny na zuby, kt ma od malinka velmi problemove a aj zakroky u zubarky zvlada s ovela vacsim kludom.

terezka1947
20. aug 2020

Moze byt nocny des....ako orisko,tak odide....strasne stavy,ale presli.

brita7777
28. aug 2020

stres, vela aktivit pre dieta, hadky v rodine, pozeranie akcnych videi pred spanim, nove zazitky, prip. prirastok do rodiny, to vsetko pre citlivejsie deti moze sposobovat tieto problemy, hlavne kludna atmosfera a je po probleme