Štvorročné dieťa má vysoké horúčky

msally
20. sep 2015

Prosim povedzte mi Vas nazor. Pri beznom ochoreni-ako nadcha, sople je to v pohode, niekedy bez teploty, ale akonahle je nieco "horsie" ako laryngitida, zapal ucha, angina, hnacka, vracanie, tak nas 4r. syn ma vysoke horucky 40tky. A to stale je to takto. Do 13 mes. zivota bol uplne zdravy a potom ked zakazdym ochorie je to s vysokymi horuckami. Zacal chodit do skolky, tak bol kazde 2 tyzdne chory, (1 tyzden chory, 1 tyzden doma na zregenerovanie sa a 2-3-4 dni v skolke a zase chory) plus vkuse antibiotika a hlavne tie strasne vysoke horucky. Viete si predstavit, aky uz bol vycerpany jeho organizmus? Od januara kazde 2 tyzdne chory az do polovice jula. Stale je bledy, vpadnute oci, kruhy pod nimi. Este som ho v lete ostrihala, no vyzeral jak po chemo paneboze. To ze nevydrzal byt zdravy ani 10-14 dni sposobilo, ze nas pediatricka poslala na alergologiu, tam mu zistili len beznu alergiu na prach a roztoce. Dr. povedal, ze nic vazne a dal nam lieky na imunitu, i na alergiu. Tak konecne vydrzal byt zdravy 7 tyzdnov a v piatok v noci zas ochorel a priznaky ziadne (ani sopel, ani kasel, ani nic) len zase 40tky horucky. Teraz som este nebola u dr.s nim, kedze je vikend, az zajtra pojdem, ale ide o to, ze pediatricka to berie v pohode, da nam antibiotika, ked bude treba a nic sa nedeje. Co si myslite, ze take horucky su normalne??? Chvalabohu nemal nikdy ziadne febrilne krce, ale i detsky organizmus ma svoje limity. Cim to moze byt?? Nemala by mu urobit nejaky rozsireny krvny obraz, alebo ja neviem, nechcem dr. diktovat, co ma robit, ale bojim sa. Vzdy sa bojim a on chudacik tak hrozne neznasa zabaly. Poradte prosim, co si mam nastudovat, alebo ja neviem. Velka vdaka.

tajka1986
20. sep 2015

@msally no ja neviem ale asi by som sa poradila aj s inym pediatrom alebo rovno zmenila dr. Moja krstna dcera presne takto od februara vkuse chora,vydrzi tyzden v pohode a zase chora,konecne ju zastupujuci pediater poslal do nemocnice a tam zistili mononukleozu. Urcite trvaj na njakych dalsich vysetreniach,nie som lekar,ale toto nie je normalne.

sante81
20. sep 2015

Zmenit doktorku, krvny obraz mala vziat už davno a urobit aj ine vyšetrenia

prasiatko30
20. sep 2015

to mas tazke - ja mam dve dcery jedna hned ako ochorie tak jej letia teploty na 40º a ta druha ma uz za sebou niekolko otitits - zapalov stredneho ucha a teplotu nema - max 37,5 zato ju to tak boli ze sa skoro skriabe po stenach. jedna ma furt problemy s hrdlom a s krcnymi mandlami - donedavna nas privadzala do zufalstva lebo to bolo tak ako ty pises kazdy mesiac aj s atb ale teraz v skoro 9r sme uz viac menej za vodou a ma uz len tak cvicne jednu anginu na jar a jednu na jesen aj to len virusovu.

inaksie dali ste mu robit aj stery - ked mu zacina angina tak by sa mu mali robit stery - u nas robia ster na rychlu detekciu streptokoka a atb podavame len vtedy ak by jej vysiel tento ster pozitivne. aj to v tom pripade jej uz davaju penicilin na 10 dni aby ho zabili. skus to navrhnut na buduce dr - nam to preslo tieto hnusne anginy tak casto az po zisteni streptokoka a prelieceni penicilinom.

aristka
20. sep 2015

Robila mu kultivacie .odbery na chlamydia a mykoplazmy .....nijak nepises ,ze by mu nieco robila ...len dala atb .lenze na zaklade coho mu ich dala....urcite to treba komplexne doriesit ...

mimimami3
20. sep 2015

Suhlasim s dievcatami, ze by trebalo asi urobit krvny obraz a vytery z hrdla a nosteka. na ORL vysetreni ste boli? v akom stave ma nosnu mandlu?
co sa tych vysokych teplot tyka, su proste deti, ktore ich mavaju, nasa starsia tiez a vyletia jej tak extremne rychlo. zacalo to vsetko az po nastupe do skolky. tri roky nevidela antibiotika a potom to uz islo... zatial max teplotu mala 41,9°C, dovtedy som neverila, ze taka teplota vobec moze byt. kontrolovala som ju hodinu predtym (kedze ona sa mi na teplotu nebudi, to mala 37,7...
predovsetkym sa treba snazit takej vysokej teplote predchadzat: dietatko obliekat len na lahko, tenke pyzamko, iba tenku deku na zakrytie, v pravidelnych intervaloch vetrat izbu... lieky od teploty podavam hlavne na noc uz pri teplote 38...
pri zabaloch pozor, nesmu sa robit, ked ma dietatko studene ruky a nohy (v tom pripade treba koncatiny najskor zahriat a zabaly - trupu, nikdy nie koncatin!!! - robit az potom

msally
autor
21. sep 2015

@mimimami3 dakujem za nazor, to o tych zabaloch som nevedela. a co sa moze stat? Tiez mu vysla teplota velmi rychlo hore, taze v tom strese ani neviem, ci mal ruky teple, ci studene. A nosnu mandlu uz nema od decembra. A na krcnom vytery sme robili, ked ho naposledy bolelo ucho a to asi v juni. Vsetko je ok, preliecili zistene ochorenie antibiotikmi. dakujem