Štvorročné dieťa má ísť na vyšetrenie na genetiku

delfin
5. nov 2021

Moje 4 ročné dieťa má ísť na vyšetrenie karyotypu cytogenetiky a vyšetrenie Grin 2A génu kvôli tomu že má epilepsiou a malo rozpráva ma niekto skúsenosti

thereisabear
5. nov 2021

A čo konkrétne chcete vedieť?
Spravia s vami rozhovor, pýtajú sa napr. na choroby v rodine a dieťaťu vezmú krv. My sme boli z iných dôvodov, ale predpokladám, že to prebieha podobne.

simsalabim
5. nov 2021

@delfin aj my sme boli s inym a presne tak to prebiehalo. Rodinna anamneza, priznaky, krv.

delfin
autor
5. nov 2021

@delfin ďakujem ale chudá moja dcerka má toho dosť neuloga logopeda a psychológa že malo rozpráva a nechce byť v škôlke plače tam celý cas a este genetiku

ukulela
5. nov 2021

@delfin je to len odber krvi. Skus ju na to pripravit. Potom uz len rozhovor s tebou. Vezmi jej nieco, cim sa zabavi.

delfin
autor
5. nov 2021

@ukulela ďakujem ona už bola 3 krát v nemocnici kde jej brali krv a od 2 rokov má epilepsiu a chodíme po doktoroch v tomto je statočná

simsalabim
5. nov 2021

@delfin vysetrenie na genetike je velmi prijemne, v podstate iba rozhovor a krv - aspon u nas - vzali rychlo nakoniec. Nemate sa coho bat.

jaga18
5. nov 2021

Neviem ako pri tejto diagnóze, my sme boli s iným, ale napr bolo treba vziať krv aj rodičom, čo nám dopredu nepovedali a ešte boli urazeni, že o tom, že je to nutné nevieme 🤦‍♀️ boli sme s pestunskym dieťaťom. Nakoniec po dlhom reptani vzali krv len jemu a top bola správa, že kontrola o rok. No, úprimne nevyznám sa v tom, ale tak keď geneticky test, tak neviem, či sa za rok niečo zmení 🤔