Štvorročná dcérka sa často pocikáva

katymt
19. nov 2022

Ahojte, mam 4 a pol rocnu dceru a casto sa cez den pocikava. Niekedy prejde par dni a nic a potom sa pocika aj2krat za den. Nikedy ale nie uplne, ale len si tak cvrkne,ze ma mokre nohavicky a ani na leginach to nevidno. Ona sa neprizna, chodi taka pocikana a ja to zistim az vecer, ked ideme kupat, ze jej smrdi pradlo. Stale ju posielam na zachod, chodim tam aj s nou, pytam sa ci netreba ci sa nepocikala a ona nikdy nic. A potom,ked ovoniam pradlo,tak bolo pocikane. Skusame vsetko mozne, nekricim na nu, nebijem ju ani sa nevysmievam,ale takto sa to nelepsi a uz mam nervy. Skusali sme,ze bude bez telky alebo sladkeho,ked a pocika, ale ani to nezabralo...Bezne to spravi aj v skolke, ze si cikne a je ticho, pritom ta ma nahradne oblecenie. Ona sa tvari,ze nevie, kedy sa pocikala, tak ja neviem v com je problem. Su dni, kedy nema nehodu, takze asi to nie je zdravotny problem.Pediatricka to zatial neriesi, ze deti do 5 rokov sa bezne pocikavaju, ale ja uz to nezvladam. Kadzy druhy den smrdi co sa pocika a hneva ma,ze sa k tomu neprizna....Mate s tym niekto skusenosti,ze co s nou skusit?

pribinak
19. nov 2022

@katymt to je čo za pediatricku? Vyšetriť moc a výmenný lístok na nefrologiu, to je úplný základ a v jej veku to už treba začať riešiť

A netrestaj ju, aj zákaz tv či sladkého je pre dieťa trest za niečo čo zrejme nedokáže ovládať

katymt
autor
19. nov 2022

@pribinak no ja neviem ci to nevie ovladat, boli sme tyzden u starkych a tam sa pocikala len raz, u nas doma skoro kazdy druhy den...

viestta
19. nov 2022

@katymt môže mať nech ceny únik moču a naozaj si to neuvedomuje. A keď jej zákaze telku tak jasne, ze sa ti neprizná, že ma mokré gatky aj keď vie, že sú mokre. Toto nebude pocikavanie, to by vyprazdnila celý mechúr. Začni to riešiť s lekármi a nie zákazmi.

guiseppinka
19. nov 2022

Poznam. Mam to iste s o rok starsou... Napisem ti ip

mikadooo
19. nov 2022

@katymt áno. Dokonca sme boli aj u doktorky s tým. Vyšetrila jej moč, či nemá náhodou zápal, alebo niečo iné. Nič sa nenašlo. Povedala mi, že do 6 rokov to nemusím riešiť. Tie deti sú jednoducho tak zaujaté hrou, že držia do poslednej chvíle a niekedy aj dlhšie 😂. Tak som neriešila. Akurát, keď som videla mokrý fliačik na legínach, tak som ju prinútila si prezliecť veci. Prešlo to naozaj samo. (Teraz má 8 a všetko ok)

biancarv
19. nov 2022

@katymt ahoj, určite sú nutné krvné testy. Nám takto odhalili diabetes 1.typ pri mladšom synovi. Príznak bol nekontrolovateľné časté močenie. Prajem Vám nech je všetko OK.

katymt
autor
19. nov 2022

@mikadooo tiez si myslim,ze to bude nieco take. lebo ona nerada chodi na wc, musim ju tam nahanat a niekedy doslova bezi, co sa hrala a nestiha...

sense
19. nov 2022

Dat vyšetriť moc ak nenájdu nič vydržať.... Ak to neprejde ani v 5 rokoch pýtať sa na nefrologiu, dat urobiť kompletne vyšetrenie uroflowmetria, veľkosť mechúra, sono nielen mechúr a obličky ale aj brucho, rovnako aj svalstvo panvového dňa.... Tresty a zákazy môžu viac uškodiť ako pomôcť. Chce to len trpezlivosť.... V dnešnej dobe už nechodíme prať k potoku.... Večer alebo aj počas dňa keď jej cvrklo sa prezliekla, umyla a bolo.... Prešli sme si tým.... Chodili sme na nefro, aj na uroterapiu, aj na fyzio.... Ale teda až po 5 narodeninach

mikadooo
19. nov 2022

@katymt jj tak tak... U nás už aj fľak bol, že som ho videla a ona mi stále tvrdila, že jej netreba🙈. Ale mne dr hovorila, že naozaj neriešiť, len ju teda prezliecť. Aby si jej nejaký blok nevytvorila nechtiac. Choď kľudne obvodnej, ako ti baby radia, nech jej spraví tie základné vyšetrenia a ak bude všetko ok, podľa mňa bude treba len počkať.

sense
19. nov 2022

@mikadooo aj u nás to prešlo v 8 rokoch ak keď nie úplne samo, u nás pomohlo fyzio a úprava režimu resp trening
A Š tým flakom to bolo rovnake.... Ona si to ani neuvedomovala ale jednoducho slabé svalstvo panvového dna tak islo

michu_
19. nov 2022

psychosomatika...

anjelicek26
19. nov 2022

Svaly na posilnenie panvoveho dna pomozu urcite... cvic s nou, nehovor jej ani, na co to je... toto neuskodi, moze ale dost pomoct...

mikadooo
19. nov 2022

@sense tak u nás žiadne cvičenie nebolo potrebné. Jednoducho si nejak v hlave uvedomila, že keď jej treba, tak má proste ísť a nenaťahovať to 🤭.

sense
19. nov 2022

@mikadooo u nás áno keďže vyšetrenia ukázali slabé panvove dno, v 6 rokoch mala mechúr vo veľkosti 4 r dieťaťa takže u nás bol nutný tréning

guiseppinka
19. nov 2022

@sense najhorsie je, ked ti na uro povedia, ze oni tsm nevidia absolutne nic a podla nich je uplne v pohode🙈

sense
19. nov 2022

@guiseppinka tak to nevie ci je chyba uro alebo naozaj nič nevedeli a je to miz o. Psychosomatika alebo ozaj len nedozretim sústavy. No u nás videli ale ako som písala hore veľa ukázala uroflowmetria. Ale pediatrická nás tiež nechcela najskôr poslať ze je skoro ale keď som trvala na rozboru moču a 2x v krátkej dobe mala bielkovinu v moci nás poslala ze keď teda chcem

katymt
autor
19. nov 2022

Inak zhorsilo sa to ako sa jej narodila sestricka, takze ja mam skor podozrenie na psychiku. Co s tym? Ist k psychologovi ? Naozaj sa s nou vela rozpravam, travime spolu vela casu ako predtym, ale nezlepsuje sa to...Tie zakazy sme skusili len parkrat, lebo som mala pocit,ze kedze to riesime len milo a rozpravanim, tak to ona berie,ze sa nic vazne nedeje...

guiseppinka
19. nov 2022

@sense ja som ti mozno aj kvoli tym gatkam pisala.. u nas nebol dovod na dalsie vysetrenie... Ked sme boli naposledy na uro, tak dr na mna, ze on mi nevie poradit. Lebo nema sa od coho odpichnut - ziadna odchylka nic... A bez podozrenia nie je diagnoza a bez diagnozy nie je mozne riesenie... Presli sme na biorezonanciu, homeo a je to 80% lepsie, stale to trva, ale jz to nie je to, co byvalo... Pricina priepustne crevo, dodrbana imunita a pocit chladu vzdy spusta pritomnost leukocytov v moci...

katie253
19. nov 2022

@katymt ja by som sa pýtala na nefrológiu. Môže to byť aj zdvojená oblička.... radšej nech to oni vyvrátia....