Štvorročná dcéra má zápal pľúc

mamima11
21. jan 2015

Ahojte...Moja mala 4ročna ma zapal pluc. Taky kašel som ešte nezažila.Strašne ju dusí a teploty ma už druhy den.Berie ant.,ventolin,stoptusin,dithiaden a striedam lieky na zniženie teploty..Som na telefone s lekarkou..ak sa stav nezlepši ideme na prijem.Mate nejake skusenosti?Ako zastavit ten prestrašny kašel?Dakujem

janynkaaa
21. jan 2015

Jazvečiu masť ale originál kúpiť Z jazveca A natierať hrudník...

michaela121
21. jan 2015

Moja malá mala týždeň pred rokom a dostali sme sa kvôli zápalu pľúc do nemocnice, tiež sme brali kopu liekov a antibiotikum , ale nakoniec nám pomohli až v nemocnici a to jej dávali každý deň inhalovať.... A už som tu na MK písala ale skús malej urobiť cibuľový čaj. Proste daj uvariť dve menšie cibule a buď medom alebo cukrom potom v pohári oslaď . Ja to robím malej , jak čaj tak aj narezanu cibuľu nad postieľku . Čaj pomáha na hrdlo a cibuľa nad hlavičkou dieťaťa na dýchacie cesty,

katkasofi
21. jan 2015

@mamima11 k tomu cibulovemu čaju daj aj majoránku variť....aj mi sa po mesiaci trápime znova s prieduškami. Vôbec kvôli kašlu nespime...😞

kaila1
21. jan 2015

Ahoj, moja mala 1 krát zápal pluc ked mala 13 mesiacov, s teplotami 41,7 ju brali na prijíme rovno na ladové infúzie, ATB slo rovno do žily, ale až na druhý deň, nevedeli čo jej je, kedže moje dieťa nemáva zvýšené CRP.Ak si dobre pamätám tak v nemocnici jej dávali len to ATB,morskú vodu do nosa a trifed (zelený sirup na kašel+niečo ako fenistil v 1).Od predvčera má opäť zápal plúc, už týždeň berie ATB, mala streptokoka a zápal pluc dostala počas toho brania ATB.Predvčerom sme boli u pediatričky, že kasel nielenže neprešiel,ale sa zhoršil,zobrala jej krv, poslala na RTG a bum bác,v pravom plucnom laloku nález 2*2,5cm.Berie silné ATB, teplotu nemala, okrem toho jej dávam Solmucol, strašne je zahlienená, robila som jej čaj z cibule a majoránky, potom aj taký sirup domáci, že cibulu posypeš cukrom,to pusí štavu-kamarátka dáva deťom len to, no moju z toho ešte viac drhlo.A zvlhčiť vzduch by sa mal.Nechodíme ani von,nevládala už ani do schodov vyjsť a tiež nesmie behať a šalieť sa... 😒 Držím place,my ideme zajtra na pneumologiu, lebo v krvi jej nič opäť nevyšlo...

darina1952
21. jan 2015

@mamima11 nič s tým neurobíš - jej telo musí zareagovať na podané lieky a to chce čas... u každého je to iná dĺžka ústupu kašľu - kľudne 4-7dní. Takže buď to jej telo teraz zvládne a na štvrtý deň už teploty nebudú, alebo skončíte v nemocke.
Môžeš jej skúsiť natrieť hrudníček na noc husacou masťou - tú dostaneš bežne v potravinách. Originál jazvečia masť sa ťažko zháňa (väčšinou ju majú len poľovníci, ktorí si ju robia doma).
skoré uzdravenie malej 😉

mamima11
autor
21. jan 2015

Baby dakujem ...no my sme už davali všetko.Presne tyžden je doma čo nechodi do školky lebo mala len sopliky.Mladsia začala kašlat z ničoho nic v utorok ako vstala poobede.v stedu som hned s nimi šla.Mladšia mala zapalene hrdielko a chytene priedušky takže dostala ant.a trifed.Ale staršia /Dianka/mala dychanie čiste ale napriek tomu mala brat len trifed.Hned som im robila cibulove sirupy,davala im to do izbičky aby to tam smrdelo,mastila im hrudniky s mucoplantom a dokonca aj original domacou jazvečou mastou.Ani nehovorim ake boli ospale a mladšie nervozna a zaplakana./2,5ročna.Dianka začala až kašlat tak silnejšie v piatok.Volali sme lekarke a nasadili sme Dianke ant.a pamycon a samozrejme aj sinupred brali.No cez vikend to bol kašel ako hrom a v pondelok sme rovno leteli na rtg hrudnika kde sa nepozdaval nalez našej lekarke tak sme šli až k pluciarke.CRP mala 9-takže dobre.Od plucnej už dostala tie spravne ant.kedže tamtie nezabrali. A mimichodom sme po kiahne,Dianka november a Sasa december takže imunita znižena a od vtedy je to už treti kašel ale vždy som ličila len cibulovym sirupom alebo sirupmi od kašlu...všetko po konzultacii s lekarkou...kedže sme nechceli vysedavat medzi chorymi s našou imunitou.Davam im probiotika actibax a imunoglukan.

mamima11
autor
21. jan 2015

mimochodom treti den nam ide v kuse zvlhčovač vzduchu.A trifed sirup už mojim detom nikdy nedam.Dakujem Vam za rady.

mamima11
autor
21. jan 2015

@michaela 121 a ake ant.Vam nasadili?

janynkaaa
21. jan 2015

Moja mala zápal pľúc dva krát A dali jej vždy atb klacid, ja som mala nedávno zápal priedušiek A tiež mi dali klacid 😖

mamima11
autor
21. jan 2015

No ano...mladšia berie klacid hned od začiatku asi na priedušky tak vidiet že zabrali ale Didi ich berie len od včera.Take 2 až3dni kym zaberu však?Zajtra ideme na kontrolku a samozrejme možem ist aj so sebou...asi som to od nich dostala.

gubcikova
21. jan 2015

mali sme zápal pluc+zápal priedušiek.teploty sme nemali,ale atb klacid a zabrali perfektne

gubcikova
22. jan 2015

@mamima11 ešte som zabdula veľmi pomohol solmucol

verka
22. jan 2015

my sme mali pre vianocami, vsetky tri deti, najpr maly 3r., tomu to zistili neskoro, uz sme skoncili v nemocnici a dva tyzdne na to obidve starsie deti, ale doktorka im nasadila klacid, tak ako malému a zabrali vyborne....ked sa to aj vylieci, treba byt aspon tyzden, dva doma, rekonvalescenia je potrebna nie hned davat do kolektivu

mamima11
autor
23. jan 2015

Teplotky už nemame...aj kašel je už miernejši ale stale je to len o kašli a soploch.Pokračujeme v liečbe ant.Staršia musi aspon dva tyždne ich brat.Aj Vy tak dlho?

mamazem
24. jan 2015

Odporúčam krém DROSERIN, natierať na oblasť hrudníka (spredu aj zozadu) a na oblasť nartov na nohách - jemne masírovať narty. Aj počas záchvatov kašla masírovať narty a to najmä nad palcom a ukazovákom (tam je oblasť priedušiek, kašel sa upokojí).
Priedušky a pľúca môžete po prekonaní zápalu zregenerovať pomocou VIRONALu. Všetky prípravky aj s podrobnými informáciami nájdete u nás na mamazem.