Štvormesačná dcéra je už 3 týždne chorá

dominga1
12. dec 2013

Mamičky poradte mi každá rada mi pomôže. Mam dcérku ktorá ma 4 mesiačiky a 1 týžden.. Už ma ide poraziť. ! Boli sme 2 týždne chorá a týžden bolo dobre, len boli svokrovci chorý a opäť sa nám to vrátilo naspať: Kašeľ, Soplík, Chrčíme. Mate niektorá také skúsenosti ?? Bola som u doktorky, ta mi dala ATB , mam davat Sinupred, od kasla mam davat Tusim a do nosteka Olint kvapky. Som uz s toho velm nestastna ☹ poradte mi nieco ine. Dakujem

linda20111
12. dec 2013

@dominga1 ahoj, nerozumiem celkom dobre tvojej otazke.. Tvoja dcerka je chora treti tyzden, ale aj ty si chora rovnako s nou? Dobre som to pochopila? Ked mal moj maly sopliky a chrcal - bol zahlieneny tak som s nim sla k lekarovi predpisal antibiotika, ale tie som mu nechcela davat kedze nemal zapal ale bol iba zahlieneny, tak som isla k inej lekarke, ta predpisala Fenistil kvapky a sirup Prospan. To mu pomohlo. Kasel vsak nemal. Sopliky treba odsavat odsavackou pripojitelnou na vysavac - ta je najucinnejsia a najlepsia, do nosteka mozes davat aj babatkovsky Nasivin kvapky, ale mozno ze je dobry aj ten Olynth co mate, s tym skusenost nemam, tak neviem povedat. No a co sa tyka tvojej choroby, tak tiez odporucam sirup od kaslu, ked kojis tak taky ktory je vhodny napr. Stodal a tiez tabletky Sinupret a Coryzalia, to su homeopatika, volne predajne a tiez ich mozes brat ked kojis - na nadchu a odhlienenie.

tamarka
12. dec 2013

@dominga1 ATB jej dala na základe nejakých výterov, prípadne jej spravila CRP? alebo jej ich nasadila len preto, že má kašel a sopel? nerozumiem tiež velmi otázke... Čo niečo iné? Užíva ich už dlhšie a nezabrali, alebo?

paulinebashan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominga1
autor
12. dec 2013

@tamarka ATB je dala, preto, lebo sa nam to opat vratilo, zajtra mam volat o vysledky vyterov, ktore jej robili v pondelok. Bola som u doktroky s nou hed pondelok a ATB som jej dala v pondelok vecer, tak ich uzivame od vecera. Podstate este len 3 dni.

dominga1
autor
12. dec 2013

@linda20111 asi som to zle napisala v tej rychlosti. Nie ja som neni chora. Aj ja som bola hned v pondelok s nou u doktorky a dala mi ATB , tak v podstate ich uzivame len 3 dni. A naco su dobre Fenistil kvapky ? to nieje iba na alergiu?

zuzana2012
12. dec 2013

@dominga1 fenistilove kvapky by vraj mali zabranit alebo zmensit upuch sliznice nosteka, aj nam ich davali.

marissenka
12. dec 2013

@dominga1 ked kojis,davaj jej do nosa svoje mlieko,spat ju davaj vyvesene a zvlhcuj doma vzduch.sinupret je dobry,riedi hlieny.sopliky odsavaj ked treba,nie vsak velmi casto-aj to skodi.

dominga1
autor
12. dec 2013

@marissenka skoda, ale nekojim. Vyvysena ma postielke, a do nosteka jej davam este Stremirar. Snazim sa sopliky odsavat, ale niekedy idu a niekedy nie ☹

marissenka
12. dec 2013

@dominga1 odsavat len to co ide,lebo odsavanim sa poskodzuje sliznica..takym malym detom trva nadcha 2xtolko co dospelemu...lieky a cas.. 😉 skore uzdravenie..

ariadna22
12. dec 2013

môže to mať zo suchého vzduchu. daj do nejakej misy vincentku tak deco a postav jej pod to čajové sviečky, a zapáľ. Strč jej to pod nos k posteli. Okolo celej postele daj mokré plachty, tak to robia v nemocnici. pusti si na youtube "stridor" ak je to to, musí mať na noc aj rectodelt čípok- je to hormón. a ešte mokré handry aj na radiátor, veľa zdaru.

beatricer
12. dec 2013

kúp koloidné striebro a kvapkaj do nošteka 3x denne, je to veľká flaštička , musíš si z nejakých kvapiek zobrať pipetu aby si to mala čím kvapkať. Nám to pomohlo na zlatého stafylokoka. A ešte jedna otázočka kedy ste boli očkovaní a kedy nastalo ochorenie?

marianka0101
12. dec 2013

@dominga1 ahoj, v prispevku ohladom choroby dietatka ti niekto radi rectodelt cipok... prosim ta, len ho nezhanaj... dava sa iba na odporucanie lekara vo vynimocnych pripadoch.my sme ho dostali pri velmi silnej laryngitide na pohotovosti, kedze vtedy 10 mesacna dcerka sa tak dusila ze az prestavala dychat... naozaj pozor, ten liek je poriadne svinstvo, mysi byt ozaj dovod pre jeho podanie. A k chorobe... ak si uz masadila tie atb a mate ich 3ti den,tak uz by som pokracovala. Ten fenistil sa ozaj dava aj pri kasli, pri zahlieneni... pomaha na odpuchnutie sliznice. Urcite treba zvlhcit vzduch, teraz je vela tychto chorob.vonku zima,ale stale nie dostatocna aby bacile vyhubila... v bytoch kurime, dychame tepli,suchy vzduch... my sa tiez dost s dcerkou trapime. Od narodenia toho uz bolo ozaj vela a mame este problem, ze ona pri kazdych soplikoch aj grcia ☹ ale neboj zvladnete to, hlavne klud, tie lieky coskoro zaberu a bude lepsie 🙂 doveruj doktorke,ak ste dostali urcite lieky, ja by som uz neexperimentovala a dala im sancu. Ak do pondelka nebude lepsie, isla by som znovu k doktprke. Drzim palce

luba28
13. dec 2013

@dominga1 len nezabudni na nejake probiotika,lebo ATB vseobecne nerobia dobre na zaludok,....aspon u nas boli naj bio-gaya,alebo nutrolin B,.....

dominga1
autor
13. dec 2013

@beatricer Na ockovanie ako 4 mesacna sme este neboli, lebo stale sme chory .

ariadna22
13. dec 2013

@dominga1 koloidné striebro nekupuj

dominga1
autor
13. dec 2013

@luba28 ano ten Nutrilon B aj mne dala v lekarni, davam jej to..

dominga1
autor
13. dec 2013

@marianka0101 dneska aspon uz nechrcime, len malicka nevie este odklaslat, tak ked sa jej podari odkaslat, tak je to o nieco lepsie 🙂 ATB mame Biseplol, ten mi kazala uzivat 10 dni . Musim kupit Fenistil, ten veru doma nemam vobec ! Dakujem za radu, ak to nebude lepsie, tak v pondelok pojdem urcite k doktorke,. Ozaj, volala som o vysledky vysledky a vsetko je poriadku.

dominga1
autor
13. dec 2013

@ariadna22 preco ?

ariadna22
13. dec 2013

čítala som o tom veľa negatívnych skúseností

luba28
13. dec 2013

@dominga1 fenistil kvapka su len na predpis

adkasmolka
13. dec 2013

detom takymto malickym sa dava Fenistil kvapky tusim 2kv do vodicky do cajovej lyzicky - uz si to nepametam presne. Ak ma zelene sople tak pamycon. A co sa tyka sirupu skus najprv homeopaticky tusim sa vola STODAL. Neviem ci take male mozu uz PROSPAN. No a davat physiomer do nosteka, poodsavat nostek, vonku byt v kociariku, choroba nieje prekazka. Kedy nemoze ist von je len vtedy - ak ma horucku!

adkasmolka
13. dec 2013

@dominga1 fenistil kvapky su na predpis

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariadna22
13. dec 2013

@fidka79
ja som čítala na topkách, že sa to usádza v krvi a bola tam vyfotená jedna tetka celá modrá(tuším), že to je z toho

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominga1
autor
13. dec 2013

@adkasmolka uz ich mam, mamina ma kamaratku v lekarni, tak to spravili, tak ako keby som ich mala na predpis

beatricer
13. dec 2013

@ariadna22 to ho koľko pila? liter denne??? Ak dáš dieťaťu 3 x denne 5 ml počas choroby alebo kvapkáš do nosa tak sa nič nemôže stať. A topky? také info pošli do hája. Čo text to lož. Aj ja ti viem urobiť fotku aby boli deti modrasté. Ak by to dcérke nezničilo stafylokoka tak asi ani ja neuverím a nepoužívam. @marianka0101 a na margo "doktorke dôveruj" keby ja verím doktorke a dcérku dám zaočkvať i napriek tomu,že má zlaté stafylokoka ako by dopadla? A na RUVZ nám povedali, že je to kontraindikácia. toď k dôvere

ariadna22
13. dec 2013

ok
@beatricer ok baby, my dávame okrem iného i gemmoterapiu a solux, striebro som nedávala

marianka0101
13. dec 2013

@beatricer pozri, atb uz nasadila, podla mna je hlupost ich po 3 dnoch vysadit a experimentovat. Preto by som sa uz teraz riadila tym co navrhla doktorka. Myslim ze je to mensie zlo ako 4 mesacnem babatku menit takto svojvolne liecbu. Nepoviem, keby nenasadila atb a pytala radu. Ale takto by som uz nerobila v tom telicku chaos...

beatricer
13. dec 2013

@marianka0101 samozrejme, že nemá meniť liečbu keď začala dávať atb, ja som to myslela tým, že niekedy sa neoplatí veriť lekárom, veľa krát sa stane, že dajú neoprávnene atb. @dominga1 Koloidné môžeš kľudne dávať teda kvapkať do nošteka. Na kašel mám osvedčený tymiánový sirup ale robený doma. 6PL cukru zkaramelizovať, naliať asi 3dcl vody, rozpustiť ten karamel, nechať na miernom ohni variť asi 10-15 min. pod pokrievkov, nech sa zbytočne voda nevyparí. Odstaviť z ohňa a nasypať sáčok tymiánu, Nechať to vychladnúť, precediť a po troške jej to môžeš dávať. Ja ešte keď nalejem vodu tak tam hodím prekrojenú cibuľu a varím to s ňou. Toto jej určite neuškodí. Môžeš jej to dať buď do čajíka alebo vodičky. Mojim to do 24 hodín pomôže na akýkoľvek kašel