Štvormesačná dcéra je prechladnutá

deniskami
26. sep 2013

Ahojte,moja 4mes.dcerka je prechladnuta,snazime sa odsavat sopliky,ale su dost hlboko.Co s tym?

vejinka
26. sep 2013

Kup libenar alebo morsku vodu v spreji pre kojencov strekni jej tam pockaj pol minutky a odsaj

darina1952
26. sep 2013

ahoj, skús jej najprv uvoľniť noštek kvapkami - nasivin, alebo morskou vodou - tuším je to sterimar a potom odsať. Dobre to ide aj pokúpeli, keď sa telíčko zohreje a voda uvoľní soplíky. Keď bude soplík jemne zafarbený do žlta alebo do zelena, tak odporúčam zájsť k pediatričke a poprosiť ju o kvapky PAMYCON - sú to antb. kvapky do nosa a vyliečia soplíky 🙂

josenka
26. sep 2013

Ešte sa dá do nošteka striekať aj vincentka, funguje ako sterimar alebo libenar. S kúpeľom by som bola opatrná, občas sa môže stať, že soplíky zatečú a dieťatko môžu potom bolieť ušká - často sme to mávali s prostredným synom a na ten kúpeľ ma upozornila naša pediatrička.

deniskami
autor
26. sep 2013

Dakujem,vyskusam...teraz nastastie spinka.Jej to nachladnutie v spanku nebrani,len v papkani a ona rada papa🙂))

deniskami
autor
26. sep 2013

A mozem jej nahradit mliecko niecim inym napr.mrkvickou alebo jablckom?Ma 17tyzdnov.Pocula som o imunologickom okne a neviem co je na tom pravdy.Nie je dojcena.

josenka
26. sep 2013

@deniskami Veď keď nie je dojčená, tak s príkrmami môžete začínať po ukončenom 4. mesiaci - čo je u vás o týždeň 🙂 . Odporúča sa začínať zeleninovým príkrmom.

deniskami
autor
26. sep 2013

Ja len,ze vdaka tomu prechladnutiu velmi nechce pit mliecko,lebo sa jej tazko dycha so soplikmi...ona pije,ale vystraja pri tom a potom grcka a hned na to je zas hladna.

josenka
26. sep 2013

Ja osobne si myslím, že s príkrmami je treba začínať, keď je dieťatko v pohode, je to preň veľká zmena. A naozaj, ten týždeň už nie je tak veľa. Nemám skúsenosti s pitím z fľaše, moji chalani boli dojčení, ale pri prechladnutí mali tiež problémy. Možno jej skús dávať menej a častejšie? Alebo nejaký čaj? Neviem, to by skôr poradila maminka, ktorá dáva UM. Každopádne držím palce, vydržte. 🙂

deniskami
autor
26. sep 2013

Kazdopadne dakujem za rady...mozno som co sa malej tyka,velmi uzkostliva🙂To asi preto,ze mam po dvoch chlapcoch,po 8mych rokoch dievcatko a mam viac casu si ju vsimat🙂

lillie79
26. sep 2013

@deniskami Ahoj, moja Lili ma 5,5 a mame virozu :(. Chytili sme od synceka... a davam jej niekolkokrat za den Libenar, aby mohla dychat a vzdy pred papanim, lebo potom tiez je mrzuta a vypluva ci uz mliecko alebo aj prikrm. A vecer pred spanim a rano jej davam Nasivin kvapky. Kedze aj kasle, tak jej davam homeopatika, co moze. Na virozu antibiotika nie su... tak sa trapime uz tyzden. 😒

deniskami
autor
26. sep 2013

@lillie79 aj moja nechce pit mliecko☹ja jej davam Phisiomer a Nasivin no a odsavam co sa jej nepaci...snad to prejde.My to mame o to horsie,ze nam krcna lekarka povedala,ze mala bude alergicka,ale este sa neda zistit na co.

rolak
26. sep 2013

@deniskami homeopatiká Coryzalia,rozpustiť guličku vo vode adať vypiť.

lillie79
27. sep 2013

@deniskami u nas je tiez velky predpoklad na alergiu, kedze aj ja aj manzel sme a tiez syn uz berie antihistaminika, lebo u neho sa uz potvrdilo. 😒 no mame dusivy kasel a nie som si ista, ci nam tie homeopatika pomahaju. mam pocit, ze sa viac dusi aj kasle ☹