Štuple do uší pre bábätko

8. nov 2022

Ahojte, skusali ste niekto stuple do usi dat babatku ? Napriklad ked sme niekde kde je rusno, a spinka aby sa nezobudilo ked je nejaky hlasitejsi zvuk...Protihlukove sluchatka by asi moc neznieslo, tak rozmyslam nad nejakou alternativou...

januska12323
8. nov 2022

Slúchadlá by neznieslo ale štuple áno? Štuple sú pre dospelých s už vyvinutým sluchovodom ani by ma nenapadlo strkať bábätku niečo do ucha.
O akom veľkom hluku sa bavíme? Bežný ruch na ulici deti ani nevnímajú a na veľmi rušné miesta by som s ním nešla.

stellarstar
8. nov 2022

Tak hádam nejdeš s dietatom na nejaký heavy metall koncert?

viestta
8. nov 2022

Neriešila som, na bežný hluk si musí zvykať. A skúsenosť mam takú, že nezobudila ho ani hukajuca lokomotíva, zato doma stačilo, že preletela mucha a už bol hore. Keď susedia burali obklad buracim kladivom, spal ako drevo, stačilo, že vrzli dvere na kúpeľni bol hore.

gondyo
8. nov 2022

Ja som musela dávať synovi,zobudili ho vonku aj vtáčiky,proste čokoľvek,potom nespal ani v noci,bolo to zúfalstvo..ale určite som mu ich nepchala do uší,skôr do čiapočky som dala...videli sme aj na pohode v kočíkoch deti so štupľami v uškách...

autor
8. nov 2022

@gondyo super, presne to ma zaujimalo ... a to take stuple ako pre dospelych, ci take tie voskove co sa nedavaju priamo do vnutra ?? ani si neviem predstavit ako jej v ciapocke len tak mohli drzat :D

@viestta
@stellarstar
@januska12323 nie nejdem s nou nikde na koncert a podobne, v meste spi v pohode pokial neprejde naokolo niekto s vreiskajucim deckom a podobne...horsie je to na dedine kde je ticho a zrazu zacne meter od nas brechat pes....koli tomu sa pytam na tie stuple....

stellarstar
8. nov 2022

Joj bože kvôli psovi? A ja že idete na nejakú tú túru kde bude hurhaj. Ah jaj nechaj to tak decko si musí zvykať a všetky zvuky a ver mi štuple nie sú dobré do ucha, tak to nerieš veď ani ty si ako bábätko nemala ci?

viestta
8. nov 2022

Rob ako myslis, ale pleties si na seba bič.

gondyo
8. nov 2022

Jasné,že to asi pre dieťa nie je bohviečo,ale presne dedinské zvuky,traktor,pes,zvony...valec na asfalt je top...bohužial,že dieťa si musí zvykať na vsetky zvuky...keď sa viackrát zobudí a je také rozbité,že reve celú noc,lebo sa nevyspalo cez deň..normálne vatu som dala...ale viem,že v lekárňach majú štuple pre deti

siska53
8. nov 2022

To si musi zvyknut, stuplami by som to neriesila.. To aj ja som bola taka prvorodicka, co zazerala na rodicov vrieskajucich deti. Pri druhom mi to ani nenapadlo. Prosto druhe to bralo ako beznu sucast zivota a na take sa nebudilo.

luccija
8. nov 2022

Nedavaj nic babatku do usi nech si zykne si na hluk cim skor, tym lepsie.

petamich
8. nov 2022

byvame na jedenj z najrusnejsich krizovatiek v BA a za domom je nemocnica s heliportom a elektrickova trat a a maly odjakziva spal na prechadzke alebo na balkone 🤷‍♀️ nezobudi ho snad ani letecky den, kazdopadne ja osobne by som malemu babatku nic do usi nedavala, mne samej stuple vadia a bolia ma z nich usi a kedze pre babatka ani nevyrabaju, neviem si to predstavit ale tak to je len moj nazor

selest
8. nov 2022

Okrem toho co tu bolo napisane by som sa bala ze stuplik z ucha vypadne a nedopatrenim sa dostane do ust... Skusila by som ciapocku kt zakryje usi, pripadne vsit nejaku tlmiacu vrstvu. Moj maly sa tiez budil na kazdy prd, casom je to lepsie. Sustavny hluk az tak nevadi ako stekot do ticha alebo vykrik atd.