Studené ruky a nos u novorodenca

13. apr 2023

V izbe mame 26 stupňov, a malý ma stále studené ruky aj nos. Je to normálne? Príde mi už teraz že je teplota vysoka

81anina
13. apr 2023

U deti a zvlast u takych malickych je to normalne. Skontroluj mu za krkom ked ma studeny je mu zima tvoje bude mat mozno skor spotene pri tak vysokej teplote v izbe

milanemila
13. apr 2023

26 stupnov je extremne vela 🙈 ja mam 2 tyzdnove babo a na viac ako 24 ani nahodou nekurime. Ako sa pise vyssie dietatu sa kontroluje teplota za krkom, prekrvenie ruk a noh este nie je take dobre, preto mozu byt kludne studene.

pribinak
13. apr 2023

26 C to je veľmi veľa, ufff

Je úplne nirmalne že maličké deti majú studené ručičky a nožičky či noštek. Ešte im až tak veľmi nefunguje termoregulacia, rozhodne to však neznamená že je bábätku zima

maryetta
13. apr 2023

Toto absolutne nie je smerodajne. Teplo skus skontrolovat vzadu za krkom-smerom medzi lopatky.
Nema aj potnicky? Pri takej teplote?
My ked mame viac ako 22 uz si deti davaju dole ponozky.

yoxinka
13. apr 2023

Mám tri deti a viac ako 23 stupňov sme doma nikdy nemali, keď sme kúrili. Ani keď boli novorodenci. Akurát kúpelňu som vykurovala pred kúpaním. 26 je veľmi veľa. Studený noštek a ruky sú normálne. Skús bábo na zadnej strane krku. Keď je teplý, je mu teplo, odhliadnuc od toho, aké studené má ruky a nos.

ivangeline
13. apr 2023

Kontroluje sa za krkom.

taktotedanie
13. apr 2023

Je to normalne ale 26? Pri prekurenych izbach hrozi syndrom predcasneho umrtia
Vypni kurenie a vyvetraj si izbu