Strihanie nechtov na nohách dieťaťa

ivulik2311
5. máj 2021

Prosim vas ako.ste riesili strihanie nechtov ked si dieta nechcelo dat ostrihat nechty na nohach? Fakt ze az amok chyta. Zufala.som uz.

marcellka32
5. máj 2021

Keď spal

suzitok
5. máj 2021

My tiez, v noci

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka11111
5. máj 2021

@ivulik2311 pri večernom spánku, strihame tak doteraz, má 4 roky

oblecenie99
5. máj 2021

@ivulik2311 V spánku, inac sa nedá ani na ruke 😀

noemi155
5. máj 2021

@ivulik2311 tiež bohužiaľ ,až keď spi poobedny spánok
Tiež totálnéy plač a jedovanie,tak to už musím takto praktizovať

engel76
5. máj 2021

@ivulik2311 Neskoro vecer, ked spal.

ivanizna
5. máj 2021

@ivulik2311 Ak by som nášmu strihala nechtíky v spánku, tak to by bol veľký neúspech, náš má asi nejaký senzor alebo čo 😀 Ale ja mu skúšam púšťať niečo veeeeeľmi zaujímavé na Youtube, aby nasmeroval pozornosť inde

ckatka
5. máj 2021

Normálne. Neznáša to a nechce si to dat. Vysvetlili sme ze sa to musí a proste sa musí rovnako ako iné "neprijemne" veci v živote, očkovanie, vyšetrenia, strihanie vlasov a pod.
Vysvetlila som mu ze bud to chvíľu vydrží, alebo budeme spolu bojovať a spravím mu to nasilu. Ale spravím to. Tak s nechuťou ale drží.

daom
5. máj 2021

@ivulik2311 my ste mali ten isty problem, tiez najprv v spanku, teraz sme ju presvedcili takym sposobom, ze ja idem do inej miestnosti a tato jej povie, pod prekvapime maminku, ukazes jej ake mas krasne nechtiky, necha si ostrihat a potom dobehne cela stastna, zacne nechty ukazovat, ja ju vychvalim do nebies a vsetci sme spokojní😄.

mabenn
5. máj 2021

Telka

marzuz89
5. máj 2021

@ivulik2311 od novorodenca vždy "pri vedomi", aby si na to zvykol, žiadne klamanie telkou ci spánkom. Teraz ma 2 a vďaka tomu nie je problém 🤔 Záleží ako je dieťatko staré. Ak malilinke, tak skúšať. Ak väčšie, vysvetlením 🙂

siska53
5. máj 2021

@ivulik2311 no buď v spánku.. Alebo som im vymyslela hru na pedikúru, pekne som ich privitala, spravila kúpeľ, potom ostrihala.. ale to tak cca od 4 rokov. Dovtedy len v spánku..

trixi12
5. máj 2021

do roka normálne hocikedy, dačo po roku začala vrešťať akoby sme ju z kože drali, dvaja sme ju držali a neostrihali sme nič. teraz strihám cez poobedný spánok, a to detskými klieštikmi na nechty, lebo keď som chcela s nožničkami, budila sa na to a zasa rev. takto sa jej dotýkam čo najmenej, je to rýchlo a hlavne bez zbytočných scén. Na rukách si nechá v pohode ostrihať aj opilníkovať hocikedy :D

ivulik2311
autor
5. máj 2021

Maly ma 3.5 roka. No a skusala som.uz aj v spanku. Ale nula bodov..stekli ho to asi alebo co lebo len co mu nohu chytim tak ju odsunie

dusankomoj
5. máj 2021

Aj môj má 3,5 roka.Na rukách bez problémov a na nohách hrôza😨 konečne ako tak funguje kombinácia vyhrážok a úplatkov.

ivik111
5. máj 2021

@ivulik2311 môj ma tiež 3,5 a v spánku akože fakt nehrozí...sľubovali sme,vysvetľovali,dohovárali...už neriešim,jednoducho ho prisadnem tak,že hlavu mám k jeho nohám a ostriham pár nechtov🤦🤦inak sa nedá...

simona92101
5. máj 2021

Ked bola dcerka kojenec,tak pocas kojenia po leziacky.teraz uz ako 2 rocnej tak,ze si ju posadim na kolena tvarou k sebe po okupani,ona sa mi oprie o pokrcene kolena,ja jej spievam oblubene pesnicky alebo davam hadanky (cokolvek na odputanie pozornosti) a rychlo striham 😀 ked je hotovo,zatlieskame si,vychvalim a ide spinkat 😉

baboobchod
5. máj 2021

Aj ja v noci, s baterkou pod perinou 🤣 akurát včera sme na to spomínali. Už má 14 😁

andreatytler
6. máj 2021

@ivulik2311 Nas syn ma 17 mesiacov. Na rukach striham od narodenia v spanku bez najmensich problemov... este mu ich aj pekne opilnikujem.
Na nohach som skusala v spanku ale zobudil sa. Tak som zapojila muza... on drzal nohu za stehno a lytko a ja za slapaju a druhou rukou som strihala. Ale je zaujimav ze teraz uz len kludne lezi a necha si ostrihat. Asi sa na to naucil.

dollyzv
6. máj 2021

Mám len pol ročného ale asi len raz som mu strihala v spanku,inak mu striham normálne počas vedomia,keď je kľudný a v pohode si nechá,kuka čo mu robím 🤣..uvidíme keď bude starší 🤣