Strie na prsiach v puberte

3. feb 2023

Ahojte. Ma niekto skusenosti so striami na prsiach u dievcata v puberte? Dcere narastli rychlo prsia. Nadvahu nema. Ma strie obojstranne, velke a zvacsuju sa. Da sa to nejako riesit? - kremom ci treba navstivit koznu? Detska lekarka len mavla rukou, ze sa to stava. Teraz to sice neriesi no ked bude vacsia bude jej to vadit. Ja sama strie nemam ani po dvoch detoch, nemam s tym vobec skusenosti. Dakujem.

anjelicek26
3. feb 2023

Ano stava, dcera ich ma riadne (rozumej pri 152cm ma 75F prsia) a 46 kil... ma ich po oboch stranach prs... neviem, ci to niekedy bude lepsie uprimne, asi skor nie :(

autor
3. feb 2023

@anjelicek26 Teraz som citala o nejakych kremoch a procedurach u koznej. Tak neviem.

anjelicek26
3. feb 2023

Tak laserom sa da dat vela dole...dceru to nejako nestve (skor mna 🙄 ), uvidime, co bude neskor...

luccija
3. feb 2023

Nie, nedá už jej zostanú neviem či ich má červené časom zblednu..never krémom..

majamat
3. feb 2023

ja som mala tiez strie, ale akosi vybledli. neviem, nie je ich moc vidno.

stie vznikaju prasknutim pokozky. povodne pruzne tkanivo sa nahradi menejcennym. ak su strie cerstve, je mozne, ze sa dokazu zhojit tak, aby toho menejcenneho tkaniva tam bolo minimlane, no casom sa s tym moc neda robit, teda mozno nejymi zakrokmi. no kremami a pod nie.

miadi
3. feb 2023

@anjelicek26 tak sa nauc ze ta to nemusi stvat, je to uplne normalna vec a nie je pre to o nic menej krasna. Mne sa urobili v puberte na zadku lebo mi rychlo vypukol 🍎 🍎😁a nic si z toho nerobim, este aj obdivovatelov bolo kopec 😉

kroska18
3. feb 2023

Tiež sa mi to v puberte stalo a pár rokov som ich mala, ale napokon zmizli.

autor
3. feb 2023

@luccija ma ich cervene. No krem by mohol zlepsit elasticitu, aby sa nezhorsovali.

anjelicek26
3. feb 2023

@miadi ved ja jej to nehovorim, len ma to tak nejako za nu mrzi... genetiku ale neobabre bohuzial :(

miadi
3. feb 2023

Kremy su oblb nic to nezmeni len budu blede casom.

autor
3. feb 2023

@anjelicek26 no moja to neriesi zatial ale bola sklamana ked sa dozvedela ze jej mozno zostanu.

miadi
3. feb 2023

@anjelicek26 len zbytocne ta mrzi nieco co nie je problem 😉Ja chapem ako to myslis. Ale aj tak je “ dokonala.” ❤️

autor
3. feb 2023

@miadi a vyblednu aj same?

miadi
3. feb 2023

Ano vyblednu same. Mam aj z cudneho dovodu na kolene tiez z boku 😁ale po 2teho nemam ani jednu na bruchu Asi ze som priberala od zaciatku ( 20 a 24kg bola som zavodnena)

miadi
3. feb 2023

Vlastne mam aj na prsiach par z teho Lebo narastli o 2cisla. Vobec mi to nevadi. Nechaj ju tak ked to nevidi tragicky netreba z toho robit och chudatko moje .. take veci mà kazdy druhy clovek ked sa pozries na kupalisku trochu pozornejsie . Aj modelky kazda druha mà celusku hoci su chude.

sunshine_18
3. feb 2023

Ja som tiež takto pribrala rapídne asi v 13tich a popukal mi zadok tak z boku a cast stehien a aj lýtka.. Najskôr boli fialové.. No ak si dobre pamätám asi cca do roku mi vybledli a takmer ich ani nieje vidno.. Nelam si s tým hlavu, nieje to nič strašné..

autor
3. feb 2023

@sunshine_18 len dcera nepribrala ma normalnu vahu len jej narastli prsia.

miadi
3. feb 2023

Staci ked rychlo zmeni tvar koza nestiha elasticitu Ja som mala 172cm a 47kg ked vypukol zadok do gulata 😉

autor
3. feb 2023

@miadi chapem. Aj tak skusime premastovat, ja nemam z teho nic cely cas som pouzivaka cisty olivovy olej.

aurorastone2
3. feb 2023

Podľa mňa zbytočne vyhodis peniaze na krémy co vôbec nefungujú, jedine co to chce je čas, oni fakt vyblednu len musí počkať nič iné jej neostáva ale ak nevieš čo s peniazmi tak kupuj 🤷‍♀️a nemyslím to v zlom proste to tak je

miadi
3. feb 2023

To mas o stasti nie o tom co pouzivas. Ked niektora cast tela rastie rychlejsie.. tak isto nie kszdeho bolia kosti ked rastie. Mna vobec neboleli a brata brutus boleli kolena v puberte. Hlavne je mat zdrave sebavedomie. Nech sa mà rada a je spokojna so sebou aj tak. Toto nic nie je. Niekedy maju dokonalo krasne baby horsie psychicke problemy anorexiu atd. Ono to vybledne dost rychlo. Neboj 😉

sunshine_18
3. feb 2023

To je úplne jedno.. Princip je rovnaký

zuzinka888
4. feb 2023

No moj syn ma na chrbte. Ako po bičovani🙈. Najprv som si vsimla- taky maly akoby skrabanec. Reku asi sa pobil so sestrou- ta ho vzdy skrabala ako taka macka ked jej robil zle. O par tyzdnov zhodil trucko- ze kukaj ake mam svaly- aaz mi srdce stislo. Zevraj je dobry na to kolagen- podporuje elasticitu koze. Ale ako prevencia. Strie uz nezmiznu len vyblednu.

janetinka27
4. feb 2023

vyblednu, bude ich vidno iba pri blizsom pohlade. da sa im ciastocne predchadzat (podobne ako v tehotenstve, aj ked zaruka nie je), niekto pouziva napr. bi-oil. ale kedze clovek nevie presne kedy a kde vykuknu, tak je to tazke.

amelie2017
4. feb 2023

Aj ja mam. V puberte som popraskala na prsiach aj na stehnach. Casom vybledli. V tehotenstve uz potom vsade, kde sa len dalo. Vobec ma to netrapi. A ty na to neupriamuj moc pozornost, lebo to bude trapit aj ju. Vela vody, telove mlieko alebo krem, aby viac hydratovala pokozku, ale ziadne zazracne kremy ci olejceky na strie nepomozu.

petricka22
4. feb 2023

Ano, stava sa to a strie casom vyblednu, ale nezmiznu uplne. Ak chces predist dalsim, mozes tomu pomoct olejcekmi alebo kremami, ktore zlepsia elasticitu koze. Ved aj v tehotenstve si zeny natieraju prsia a brusko, aby nemali strie, napr. s Bioilom.

titla
4. feb 2023

Mne sa v puberte spravili strie na prsiach a zadku a jedna velka na chrbte - ta je najviditelnejsia, vyzera ako jazva po operacii. A to som bola ako pubertacka stihlucka, prsia B, len mam pokozku nachylnu na tvorbu strii.
Casom vybledli a skoro vobec nie su vidiet. Popravde som z toho nikdy nemala komplex a neriesila. Nie je to skoroi vobec vidiet.
Po tehotenstve mi ostali dalsie, tie su uz vyraznejsie, alebo mozno je to tym, ze su novsie...

matabb73
4. feb 2023

Aj ja som mala strie, ktoré sa mi spravili v puberte. Časom vybledli a nebolo ich vidieť. Potom ich prekryli strie, ktoré sa mi spravili po pôrode keď sa mi naliali prsia. Dcéra má strie na stehnách keď sa rýchlo menili jej tvary na ženské, pritom má len okolo 50 kg. Ona bola do vtedy velmi chudá. Na stehnách majú aj jej spolužiačky.

matabb73
4. feb 2023

Môjmu bratovi sa spravili na bicepsoch keď začal v asi 16-tich posilňovať. A syn má vodorovné na chrbte keď týchto narástol. Takže to majú aj chlapci, len oni to neriešia.

autor
4. feb 2023

@matabb73 baby su v tomto ine.