Strasenie "od zimy" u 4,5 ročného chlapca

marcelatt
15. aug 2016

Ahojte. Moj maly ma 4,5 roka a posledne obdobie, cca 2-3 mesiace ho niekolkokrat za den strasie. Mna obcas strasie, ked ide na mna choroba, ci unava a tak poviem ze juuj, jak ma striasla zima a on to po mne opakuje, myslim opakuje to, ze "maminka striasla ma zima". Horucku nema, je vesely, zdravy..len ho obcas proste celeho strasie, co to moze byt? nemate s tym skusenosti? Nerobi to naschval..napr aj lete v horucave ho striaslo, aj ked je obleceny normalne..nie je to ovplyvnene pocasim a nicim takym...dakujem za rady

tyelde
15. aug 2016

Aj mňa strasie hocikedy aj keď je vonku teplo a ani mi nenapadlo si myslieť, že je niečo zle :O

jana_eyre
15. aug 2016

a pocituje pri tom chlad, ked ho striasa? moje decka tiez obcas striasa, ale skor ked idu z vane.. mna kedysi tiez striasalo kedykolvek, teraz mi je zas stale teplo, tak ale ja som stara koza a tehotna 😀

v teple to moze byt spotenim a jemnym vankom.. ale ak si myslis, ze to nieco moze znamenat, tak sa skus opytat dr.. skor si ale myslim, ze to nie je nic vazne, neboj.. 🙂

marcelatt
autor
16. aug 2016

ja dufam ze to nie je nic vazne, aj ked som citala na nete hocico...lekarky sa popytam ak pojdeme...povie mi ze mu aj zima zostane ked ho strasie, je to take divne ked ho striasa..on byva od malicka furt chory, preto sa bojim coby to mohlo znacit

martinastaj
16. aug 2016

Ahoj nas to robil tiez dost casto zacalo to asi ked mal 6 rokov a boli to tiky ale mozno to nieje ked ti hovori ze je mu zima

marcelatt
autor
16. aug 2016

@martinastaj a z coho tiky? mozes mi to prosim popisat?

simik14
18. aug 2016

Ved je to normalne staci ze mi vypadne vlas a spadne mi.pod tricko tak to zastekli a vtedy ma strasie alebo.aj pocas 30tok v horucave to je v pohode 🙂)

martinastaj
21. aug 2016
elzika
21. aug 2016

Deti obcas strasie ked im treba cikat. Teda pri tych mensich to plati a mozno aj pri 4.5rocnych. 🙂

martinastaj
21. aug 2016

@marcelatt u nas sa to zacalo tym ked nastupil do skoly a v druzine mali pani ucitelku ktora strasne po nich vrieskala zacal zmurkat po pol roku ked prestal chodit zmurkanie tiez zmizlo ale po case cca po roku sa to zacalo znova tym striasanim a tu netusim co bol spustac pretoze v skole sa mu paci doma je to ok taka bezna domacnost u nas sa ti ale este stupnovalo zacalo mu aj pusou akoby mykat aj rukou isli sme s ttm na neurologiu nasadili mu magnezium a nejake vitaminy a bol aj poslany na psycho ale vsetko ok vraj to chlapci mavaju casto ze by to malo prestat a ze netreba na to dieta upozornovat a keby neprestalo tak nasadia nieco silnejsie on je dost citlivy chlapcek aj chorlavy tak bolo mi povedane ze to mohlo sposobit aj vycerpanie organizmu ze stale s niecim bojuje ale chvalabohu to ustalo a dufam ze sa to nevrati lebo to nebolo prijemne ale u vas ti vibec nemusi byt to tak sa drzte a verim ze to prejde 🙂

lovelysadie
21. aug 2016

Taka som rada,ze niesme sami.dcerka mala triasky asi pred rokom pravidelne.boli sme na neurologii,robili jej eeg,epilepsiu vylúčili.potom sa tam objavil chlapec,ktory mal tske iste priznaky..z nivoho nic sa zacal triast a trvalo to aj 5 minut.zistili sme ze obaja mali lieky na astmu Montelucast a ten moze vyvolavat triasky.hned ako sme ho vysadili,triasky jej presli a teraz asi mesiac dozadu znova.ideme na mr mozgu preistotu..lebo celkom iste to nieje normalne.dufam ze bude ok.tvoj syncek neuziva ten liek?

lovelysadie
21. aug 2016
marcelatt
autor
22. aug 2016

@lovelysadie moj maly uziva montelukast asi dva a pol roka vkuse...jeeej zeby z neho?? ale az teraz? moj maly je nachylny na priedusky, niekolkokrat mal zapal pluc a zrasty na plucach, preto uziva montelukast

marcelatt
autor
22. aug 2016

@martinastaj aj moj je stale chorlavy :o( ak by sa to nejako zhorsovalo, zacnem to riesit vysetreniami, dufam ze je to zatial "len tak"

lovelysadie
22. aug 2016

Ema ho uzivala asi pol roka.podla mna tonieje nahoda.ked sme ho vysadili, nebola ani raz chora na priedusky..dovtedy pravidelne kazdy mesiac zapal priedusiek.ja by som sa nato urvite opytala.ved du miesto toho nahrady.my sme dostali ventolin sirup ale ani raz som jej ho nemusela dat.teraz sa zacala triast znova a to dovod netusim