Strabizmus u detí

katuska24
13. feb 2013

Maminy mám 3 ročného syna ktorý bol operovaný na strabizmus ako 1,5 ročný, teraz mám druhého synčeka myslíte že je tam pravdepodobnosť že bude mať aj on problémy s očkami .. 😨

macka381
12. máj 2013

@katuska24 Ahoj Katka, neviem či je ešte tvoja téma aktuálna, ale ja momentálne hľadám informácie o strabizme, lebo môj syn má strabizmus od narodenia, očká mu idú do vnútra. S jednoročným sme boli na vyšetrení u detskej očnej lekárky, vyšetrenie nebolo takmer možné, stále kopal a kričal a doktorka nemala záujem s ním sa nejako "hrať". Teraz v dvoch rokoch sme boli znova na vyšetrení, ale u druhej lekárky a to bola iná "rozprávka". Takže sme narazili na správnu osobu, ktorá mi všetko pekne vysvetlila a bez problémov a s trpezlivosťou ho vyšetrila. Zatiaľ máme nosiť náplaste pol roka, jedno oko do obeda, druhé poobede lepiť a potom za pol roka budem mať okuliare. Zistila ešte, že treba mu do blízka okuliare, len sa nedali zmerať dioptrioptie. Našťastie to nie je u nás taká vada, že by sa to malo riešiť operačne, vraj pri nosení okuliarov niekoľko rokov, je možné z toho vyrastie. Tak uvidíme, rozhodne ma opozornila, že je to záležiťosť niekoľkých rokov.

katuska24
autor
12. máj 2013

Ahoj no my sme boli na očnom v No a to je slabota chodíme do BB a poviem ti ze to sto a jedno starší syn bol ako 1,5 r operovaný na strabizmus tiez mu očká ubiehali do vnútra tiez sme mali náplaste a aj okuliarky ale nepomáhalo a nakoniec mal zrhubnuté očné svaly a tie mu stahovali očká do vnutra bol nutný zákrok a som rada ze sme tam boli, v novembri bol na vyšetrení očiek v uplnej anesteze lebo nechcel sa pozerať do prístroja tak ho vyšetrili takto a teraz v júni náš čaká ešte jedna operácia na jedno očko a malo by to byť v poriadku ak ti mozem poradiť náplaste to určite nevyriešia ani to prelepovanie treba ísť na iné špecializované pracovisku do BB alebo BA moj názor ak niečo napíšte 🙂 U druhého syna je to zatial v poriaku

poprad23
15. máj 2013

Ahojte.Aj ja som bola zo synom na operáciu v Bratislave a som maximálne spokojná.Malý nám škúlil od narodenia.Chodili sme na očne u nás v Poprade a očná nám povedala hned to treba operovať.Naplaste by nemali žiaden význam.Okuliare nosíme od roka a pol lebo sme daľekozraký.A na operácii sme boli ako dvoj ročný.Ak môžem odporučiť jednoznačne Bratislavu.Prístup k detičkám je tam veľmi dobrý.

tamuska30
24. júl 2013

@poprad23 Ahoj, prosím ťa ja mám z dcérkou taký istý problém, teraz v septembri ju maju tiež ako dvojročnú operovať v Ziline. Mám z toho strach a obavy. Ako to celé prebiehalo u vás a upravilo sa to po operácii?

cicimon
24. júl 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/mate-skusenosti-so-strabizmom-skulenim-u-deti/ tu je tema o strabizme aj vela info o operaciach...
@tamuska30 moja bola na operacii ked mala 26mes a velmi to pomohlo, neda sa to operovat na 100% ale uz len prelepujeme a cvicime a snad to bude ok
@tamuska30

tamuska30
25. júl 2013

@cicimon dik za povzbudenie, lekarka nam povedala ze to este nebude uplne dobre ale este by ju potom mali operovat raz ked bude mat 5 rokov, ale kazdopadne naozaj velke dik , uz som trochu klidnejsia

tamuska30
25. sep 2013

tak sme dufam uspešne odoperovaný 🙂 😉

petuska123
26. sep 2013

@katuska24 ahoj prosím ta kde v bb chodíte na očné zo strazizbom

danielami
26. sep 2013

@tamuska30 ahoj. aj nášho Alexa čaká o dva týždne operácia, doteraz som sa snažila na to nemyslieť ale už mám obavy, nech to už máme za sebou ☹ .Takže Vám povedali, že určite pôjdete ešte raz? Nám nič také nespomínala, tak dúfam, že viackrát nebude treba 😖 . Aj Vy ste boli hospitalizovaní tak krátko? My máme ísť hneď druhý deň po operácii domov.

katuska24
autor
27. sep 2013

@petuska123 Ahoj chodíme ku doktorke Melocíkovej a ja ku bývalej prednostke očnej kliniky doktorke Molnárovej ona pochádza od nás s dediny tak tak sme sa tam dostali boli sme 2x operovaný v BB a som spokojná

petuska123
27. sep 2013

@katuska24 doktorka melocikova je detská doktorka? A kde ordinuje? A operovali v detskej fakultnej nemocnici?

tamuska30
27. sep 2013

@danielami ahoj, naša Tamarka nepohybovala očkom do jednej strany, tak jej povolovali nerv a ked bude mať tak 5 rokov tak by jej ho mali zasa skracovať, teraz sa musi to očko naučiť pohybovať, aj ja som sa strašne bála ale nič to fakt nebolo, my sme išli ráno, operácia trvala asi 20 min. a na obed sme išli domov, vôbec jej to nebolo ani vidieť, že by ju boli operovali a z vysledkom som spokojná, fakt perfektne

danielami
27. sep 2013

@tamuska30 aha, tak u Vás je to asi troška iné. Alex očkami normálne hýbe, len mu zabiehajú do vnútra. Tak dúfam, že aj u nás všetko dobre dopadne.

tamuska30
27. sep 2013

@danielami určite to bude dobre, a nebojte sa, s nami tam bolo dievčatko operovali mu obidve očička a bolo to takisto uplne v pohode, držime palce

danielami
27. sep 2013

@tamuska30 ďakujem 🙂

martinkaog
11. nov 2013

@katuska24 ahoj katuska, chcela by som sa opytat - ocka vam operovali v BB? ako si bola spokojna? my mame 5r dcerku a dnes nas objednali na operaciu strabizmu v marci, zatial to vyzera tak,ze jej budu musiet operovat obidve ocka,tak som z toho trosku vyplasena:( mohla by si mi prosim trosku priblizit ako to prebiehalo?? dakujem

lmalnasiova
12. nov 2013

ahoojtee..tak aj my mame podobny problemm ,,boli sme na vysetrenie chcela pozerat do pristroja ale cvicenie hacikov velmi nie kedze je mala bude mat ešte len tri roky ..poslali nas do ke na vysetrenie a uvidime ci budu operovat..takze operacia neprebieha dlho?,

dahra
7. jan 2014

@tamuska30 - ahoj, boli ste na operácii v ZA nakoniec? Ako to dopadlo? Vďaka.

ellahop
7. jan 2014

ahojte, my mame ist na vysetrenie k pani doktorke elizovej. ako to tam prebieha. mali ma tri roky a zabieha mu jedno ocko. u nas to je o to kompikovanesie, ze je po operacii lebky. mal predcasne zrastene lebecne svy, kde jednym z negativ, ktore tato diagnoza ma je aj zabiehanie oci. no a najskor sme kvapkali kvapky. co ale maly od leta, ked mal este aj zapal ucha prestal znasat. totalne reval, krical. spotena som bola ja a aj on. najradsej by som to riesila prekryvanim oci okuliarikmi. ale no neviem, uvidime po vysetreni.

tamuska30
7. jan 2014

@dahra ahoj, ano boli sme na operacii a dopadlo to dobre, malá nemohla pohybovať očkom do pravej strany a uz pohybuje, lekarka vravela že vysledný efekt bude vidno až za pol roka ale už to vidno teraz. Ked bude mať 5rôčkov tak by sme mali isť ešte raz na skratenie svalu v očku a už by to malo byť uplne o.k. Ale už nemám také obavy, nebolo to náročné, trvalo to asi 20minút a ráno sme prišli a na obed sme išli domov, a celkovo veľká spokojnosť.

dahra
7. jan 2014

@tamuska30 - super, som rada, ze všetko ok. Ja len predbežne pozerám a zháňam info, malá bude mať asi strabizmus, diagnostiku sa po 8.mesiaci na 100%, ale vidno jej zabiehanie. Vraveli, že sa to dnes rieši operačne. My so sestrou sme mali to isté, nám pomohlo 8 rokov nosenia okuliarov.

tamuska30
7. jan 2014

@dahra uvidíte oni to najprv skúšajú liečiť prekrývaním očka naplasťou, ale niekedy to má efekt a niekedy ako napríklad u nás to bol stratený rok, a toho plaču čo som si užila , lebo malá odmietala všetko, no keby som bola vedela tak sme mohli ísť hneď do Žiliny a bolo by to bývalo lepšie.

86lenocka86
13. jan 2014

@poprad23 Ahoj, ja idem so synom teraz vo štvrtok do BA na operáciu strabizmu a strašne sa bojím, aký bol priebeh po operácii????

poprad23
13. jan 2014

Priebeh po operácii bol v pohode.Malý bol potom strašne hladný a smädný.Ale pravde podobne nebude mať nárok potom na obed a večeru len suchý rožok,tak ja som mu pred tým kúpila jedlo čo predávajú vo flaškách inak by hladoval.Ale nemusíš sa báť.Ak máte vezmite si slnečne okuliare pre maleho lebo mu potom nebude dobre robiť denné svetlo.Držím palce nech to dopadne dobre ako nám.Lucia

monikkak
26. feb 2014

ahojte..chcem sa spytat na operaciu strabizmu nie u deti ale v dospelosti, hradi to poistovna ci si to clovek plati sam ? Ak mate niekto skusenost dakujem za odpovede.

nadula01
23. apr 2016

@86lenocka86

@poprad23 Ahojte, pondelok nastupujem s dcérou na Kramare, operacia strabizmu.
Dievčatá máte nejaké tipy co všetko si zobrat so sebou do nemocnice?vopred vám ďakujem!

poprad23
23. apr 2016

Hlavne piť a jedlo pre seba a dieťa.A ešte slnečné okuliare.Lucia

nadula01
23. apr 2016

@poprad23 ďakujem! Prvý deň nedajú dcere jest?

poprad23
23. apr 2016

obed sa mi zdá že nie,záleži kedy vás príjmu.Večeru asi áno.Druhý deň sme nemali raňajky lebo nás opervali,obed sme nemali a na večeru mu dali suchý rožok.Tretí deň sme mali raňajky ale zasa nič moc a šli sme domou.Ja som vtedy malému kupovala stravu čo bola vo fľaštičkách lebo tam bola mikrovlnka tak že mala som to kde ohriať.

nadula01
23. apr 2016

@poprad23 no tak to je vazne od veci..ja som myslela ,ze aspon ona bude mat jedlo.ale ked toto citam ..esteze je tam bufet!!