Stolica dvojtýždňového bábätka

marcelka321
12. nov 2021

Ahojte,
máme doma dvojtýždňového chlapčeka, ktorého som nemohla kojiť zo zdravotných dôvodov a tak sme museli prejsť na Nutrilon. Zo začiatku pekne kakal, lenže teraz je to už tretí deň čo nekakal. Aj sa puči a snaží tlačiť, ale iba prdí. Prdí stále, ale nekaka. Aj masirujeme bruško a cvičíme s nožičkami, len akosi nám to nejde von. Dávam mu aj piť nesladeny feniklovy čaj. Už neviem, čo viac skúsiť, aby sme tomu dopomohli.
Je v poriadku, že tak dlho nekakal? Ako často kakaju vaše detičky?
Ďakujem za každú odpoveď 🙂.

zanetakovacsova
12. nov 2021

@marcelka321 odporúčam harmančekový čaj. Aj naša sem tam nekaká z UM ale iba deň aj pol 3 už je podľa mňa veľa. Ale kým prdká a nie je uplakané tak neviem no radšej zavolajte lekárovi

ivangeline
12. nov 2021

Pokym prdi je to dobre.

marcelka321
autor
12. nov 2021

@zanetakovacsova skúsila som dnes rektalnu rúrku a mal zapečené, ale potom keď vyšlo to zapečené šla mu pekne riedka stolica. Doktorka odporučila probiotiká a čas od času dať Nutrilon do harmancekoveho čaju. Tak uvidíme.

zanetakovacsova
12. nov 2021

@marcelka321 držím palce. 😇

vanda323
12. nov 2021

@marcelka321 Nutrilon do caju? To počujem ozaj prvý krát ale dobre vedieť. Ale to asi len tak trošku toho nutrilonu nie

marcelka321
autor
13. nov 2021

@vanda323 vravela že to netreba dávať stále iba tak raz za pár týždňov preventívne, že to pekne pohne crievkami. Normálne ako sa robí Nutrilon, len namiesto vody dať harmancekovy detský čaj 🙂

marcelka321
autor
13. nov 2021

@zanetakovacsova ďakujeme 🙂