Stolica dvojmesačného bábätka

maricka441
4. dec 2021

Mam 2 a pol mesačnú dcerku. Je čisto kojena. V prvých dvoch mesiacoch mala zlato žltú stolicu, sem tam zelenú. V posledných týždňoch však má stolicu zafarbenu viacej do horčicovej farby resp. do hneda a trochu zapacha. Je to pokojne babatko, spinka mi pekne, vnoci ma prvý spanok dlhy 6-8 hod. Sem tam ju večer pobolieva bruško ale ako sa vykaka Je dobre. Mlieka mam dost nakoľko sa vždy dosytosti napapa resp. Niekedy aj prepapa (ma jemný reflux). lekárky som sa na stolicu pytala povedala ze je to oka a kázala mi vysadiť mliečne výrobky (tie skoro vôbec nejem) avšak stolicu ma dcérka stále rovnakú. Mate niekto podobnu skúsenosť? Dakujem

petamich
4. dec 2021

horcicova stolica je uplne normalna a ma aj svoj charakteristicky pach (nenazvala by som to smrad, to este len pride) - ak drobca neboli brusko, nema hnacku atd. je to fakt ok a nechapem na co bolo treba vysadit mlieko a mliecne vyrobky 🤷‍♀️ ale ja nie som lekar ze ano 🙂

maricka441
autor
4. dec 2021

@petamich Tento obrazok mam a praveze mi tam chyba taka farba do hneda. Sem tam ma aj hlieniky v stolici ale aj na to som dostala odpoveď ze to je normal.

petamich
4. dec 2021

@maricka441 hlien ma aj nas a aj pediater aj kozny povedali, ze pokial ho nic neboli a neirituje, tak to je sliznica, ktora sa obnovuje 🙂 kazdopadne ak by sa ti cokolvek nezdalo nech vezmu stery ale ak prosperuje, zda sa ti spokojne, tak by to malo byt okej, ono kazda farba sa na tom obrazku najst neda a je to len obrazok

maricka441
autor
4. dec 2021

@petamich ďakujem 😊