Stolica a odplienkovanie 19 mesačnej dcérky

alvaluka
16. jún 2021

Dobry den, ospravedlnujem sa za obsah temy, ale neviem kde je chyba. Dcera 19. mesacna mala pred dvoma tyzdnami 2 dni kedy vobec nemala stolicu, v noci sa zobudila s splacom a bola hore 3 hodiny a nasledne zaspala, tieto dva dni nemala ani vetry. Na treti den sme dali cipok a nakoniec bola aj stolica.

Odvtedy ju neustale sledujem a pytam sa, ci nepotrebuje kakat, ospravedlnujem sa za vyraz, ale mama stale iba kruti hlavou, ze nemusi. Ked uz urobi velku potrebu tak zacne plakat, ze sa nechce prebalit. Od toho momentu, ako mala zapchu ma stolicu vacsinou obden, teraz zas dva dni nebola ziadna stolica.

Netusim, co sa stalo, strava sa nemenila, ani nic nove sme neskusali, doteraz mala stolicu raz denne niekedy aj dva krat, ale to zriedkavo. Mozno pred mesiacom som mala prve pokusy ucit ju na nocnik, par krat sa stal incident, ze mala behala bez plienky a vykakala sa na koberec, ale iba som sa jej spytala, ci nestihla na nocnik, utrela ju a spratala.

Nechapem, co sa stalo, ci som to sposobila odplienkovanim, alebo netusim. Este napisem, ze mala kedykolvek tlaci, tak byva naozaj cervena a vyzera, ze urputne tlaci, hoci nasledne stolica nie je vyrazne tvrda.

Je to sposobene tym, ze som zacala ucit bez plienky?

mima1
16. jún 2021

Neviem cim to je sposobene len sa pytam naco tak skoro odplienkovat

mimka11111
16. jún 2021

@mima1 pretože to povie pediatricka,psychologicka,mama,svokra,kamarátka na ihrisku,ďalšia známa a 3/4 žien na zelenom koníku ...

alvaluka
autor
16. jún 2021

@mimka11111 svokra ta tvrdila, ze ju mam davat na nocik, aby si zvykla uz ked vedela sediet… jedna kamoska svoje deti nechavala bez pliekny od 1,5 roka… ale spat ku mne, neviem preco som nepockala, nebolo to sposobene ani svokrou ani kamoskou

ivangeline
16. jún 2021

Moze to byt trauma..ze videla hovienko na zemi ale moze to byt aj teplom. Pije dostatocne? Odkedy zacalo leto,moja 17m zacina mat tuhu stolicu a kaka menej! Niekedy obden a to pije veeela a papa stale rovnako. ;) Teraz 2 dnibza sebou aj melon a ledva to z nej vecer vyslo po 2 dnoch....pre predstavu. xD

freeja
16. jún 2021

@alvaluka ahoj, to ako keby si o mojej malej pisala. Ma dva roky, po korone v marci zacali problemy s kakanim, predtym stolica kazdy den, potom kazde tri styri. Pytavala sa na velku uz na wc, teraz ju tam nevieme dostat. Na nocnik tiez bola zvyknuta kakat odkedy sedela, teraz tam nejde ani za pana. Mala som v plane ju skusit odplienkovat kedze za mesiac rodim ale aktualne som rada ze sa sama vykaka aspon do plienky. Boli sme u pediatricky, najskor to tipovala na vedome zadrziavanie s tym, ze pocas choroby mohla mat tuhu stolicu a nieco ju pri tlaceni zabolelo alebo naopak riedku a vystipalo jej ritku. Ze v tomto obdobi staci dietatu jeden neprijemny zazitok s kakanim a uz sa dieta zatne. Odplienkovavat nam teraz neodporucila, naopak nechat ju kakat tak ako to najlepsie toleruje, t.j.do pleny, nekomentovat to pred nou, pochvalit no nie prehnane, nekritizovat. Pockat min.3-6 mesiacov kym si to da v hlave zas do poriadku. Kazdopadne, u nas vyslo z testov podozrenie na celiakiu, preto ta tuha stolica. Asi som ti moc nepomohla, ale teda cim viac sa na dieta tlaci, tym viac sa zapiera. Skus jej len dat cas a priestor..