Stolica 2-mesačného dieťaťa

nat19
4. jún 2023

Chcem sa opýtať náš malý má o 10 dní dva mesiace a je na um od 4 týždňa. Veľa vygrciaval.. Dávali sme Nutrilon, ale malého zapekalo, tak nám dr poradila francúzke mlieko. Opäť veľa vygrciava hlavne prepracované mlieko s vodou. A stolicu má každý deň cca len VŽDY INÚ (je to normálne ?), raz je hustá ako šúľok, inokedy hustá ako lepidlo do zelená a potom je žltá s čiastočkami.. tak som úplne jelito z toho či mám zmeniť mlieko. Ťažko sa mu prdí a aj keď tlačí tak je fialový. Používala som probio fix, ale tie mu nezaberali a malý nekakal aj dva dni. Teraz používam biogaia, vykaka sa no ale ťažko s tým aj s prdmi.

anavixy
4. jún 2023

To ze zvracia nie je problem mlieka, ale refluxu- teda nedovyvinuteho pazerakoveho zvieraca. Reflux, pokial dieta nezvracia velmi velke mnozstva a velmi casto a pokial prospieva, netreba riesit, upravi sa vekom sam do 6m cca). Samozrejme je potrebne dodrziavat zakladne veci ako dobre odgrhnutie po papani, bajlepsie aj pocas papania, nekrmit z flase naklonenej kolmo na tvar dietata ale skor vodorovne, aby si dieta aktivne mlieko tahalo a nelialo sa mu do ust, pripadne pouzivat specialnu flasku (dnes uz je na trhu rozmanity vyber), dieta mat po papani vo zvysenej polohe, rovnako ako aj postielku. Co sa tyka stolice, ta moze byt rozmanita, no v prvom rade je to este velmi skoro na to, aby si traviaci system stihol zvyknut na konkretne mlieko, takze treba tomu dat este cas. Na prdiky, bolest bruska je dobre masirovat brusko (v smere hodinovych ruciciek okolo pupka aj zhora dole hranou ruky akoby posuvat plyny v brusku smerom von), polohovat na brusko, cvicit nozickami (nie len jemne bicyklovat ale efektivne pritlacat nozciky k brusku), vsetko opakovat niekolkokrat denne. Na nafukovanie mozu pomoct kvapky so simetikonom (sab simplex, espumisan, simethicon baby, balonix med), pripadne niekto chvali aj fenikel (caj, kvapky Baby Calm) ci rascu, to vsak moze sposobit aj este vacsie tazkosti, treba si to vyskusat (ja by som to nechala na poslednu moznost). Probiotika urcite davat nadalej.