Štípance alebo vyrážky?

evuska1518
27. okt 2019

Dobrý deň, prosím o radu, malý 13mes synček je posledný týždeň dostipany alebo vyhadzany. Žiadne iné príznaky nema. Budi sa na to ze sa skrabe a hneď zbadám výrazku. Deje sa to aj počas dňa ale hlavne keď spi. Natriem mu to fenistilom a zmyzne začervenanie, zostane len malá bodka. Miesto po vpichu nevidím. Ma už také celé nožičky, občas niečo na ruke. Spi s nami v posteli ale my nič nemáme. Ďakujem za každú radu

kucikuc
27. okt 2019

@evuska1518 podľa mňa sú to štipance my keď sme mali doma blchu nikoho nepokusala iba mňa

evuska1518
autor
27. okt 2019

@kucikuc myslíte že to je od blchy?????!!!! Dúfam že nieeeee 😭

jankapepe
27. okt 2019

@evuska1518 Máte domáce zvieratko? Ono blchy zvyknú stipat takto doradu...

evuska1518
autor
27. okt 2019

@jankapepe nie žiadne, už som všetko prehľadala celú posteľ, ale žiadne známky po blche alebo plostciach.

katie253
27. okt 2019

@evuska1518 ja som bola takto doštípaná asi pred mesiacom. Manžel vôbec. Myslím si že to bola nejaká muška. Nič iné sme nenašli. Aj posteľ sme prezliekli A nepomohlo. Pomohlo len to, že som vystriekala izbu biolitom. Pol dňa som mala zatvorenú izbu A pol dňa som vetrala. Zvieratko doma nemáme.

evuska1518
autor
27. okt 2019

@katie253 ďakujem za radu skúsim všetko

katie253
27. okt 2019

@evuska1518 ja som dokonca vytrepala aj matrac A nepomohlO. Keď som na zadnom stehne nemala na 15cm asi 30 štípancov, tak ani jeden A tiež na ramene som mala. Veľmi to svrbelo.
Pomôže aj keď mu to potrieš liehom, napríklad alpou. Schladí sa to A prestane svrbieť. Mne pomohlo veľmi.

monikatopolcany
27. okt 2019

@evuska1518 my sme vyhádzaní vsetci. Dr povedala, že je to taká chrípka. Príznaky rovnaké - bolesť hlavy, horúčka a pupaky. Švagor sa dokonca zľakol či nemá kiahne tak šiel na pohotovosť. Poslali ho domov, že si má dať Paralen a čaj. Doniesla to moja neter, vraj infekt.. pupaky natierať alpou.. jaj a bolesť hrdla. Sestra a brat brali antibiotiká, ja nič lebo kojím a nevedela som čo môžem.. cca 2-3 dni a prejde to akurát ešte pupaky máme

evuska1518
autor
28. okt 2019

@katie253
@monikatopolcany len on nemá žiadne iné príznaky, iba tie "stipance". A môže byť že by blcha stúpala aj cez deň keď spi a pod oblečením. Už som zúfalá teraz sa zobudil a zase na nozicke stipance, vkuse sa mi na to zobudí.

jankazsa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kucikuc
28. okt 2019

@evuska1518 keď to je pod oblečením môžu to byť aj tie male mušky oni vedia pekne dokusať🤨😣

monikatopolcany
28. okt 2019

@evuska1518 tak Alpu netreba povedala dnes dr. A vraj ani nemusia byť všetky príznaky.. švagor je len vyhádzaný, švagrinú len hrdlo bolí..máme chorobu č 6 😟, neter doniesla zo školy. Vraj stačí kýchnutie

evuska1518
autor
28. okt 2019

@monikatopolcany ďakujem za info, najlepšie bude asi zájsť k Dr nech sa mi k tomu vyjadrí, čo to vlastne je

monikatopolcany
28. okt 2019

@evuska1518 aj ja si myslím. Istota je istota.. držím palce nech nemáte tú našu 😉

evuska1518
autor
28. okt 2019

@monikatopolcany radšej tu chorobu ako blchy 😁

katrin21
29. okt 2019

podla mna komar... detska krv mu viac chuti

janinka444
1. jan 2020

...ked je to mimo sezony, ze nie su komare, tak moze byt plostice v byte....

lenockaaa
15. okt 2021

@evuska1518 ahoj je to trochu davno ale co to prosim nakoniec bolo? Mame daco co vyzera presne tak isto aj podla popisu. Dakujeeeem

evuska1518
autor
30. okt 2021

@lenockaaa ahoj, boli to potravinové alergie a inzolerancie. Konkrétne vajce s zemiak.