Štikútka týždňového bábätka. Čo s tým?

mia_ko
14. nov 2012

Ahojte, mám doma týždnové bábo a vždy ked sa napapá tak si odgrgne a potom začne čkať, ale čká horšie ako dospelý človek. Dá sa s tým niečo robiť? Na nete píšu že v žiadnom pripade dávať vodu. Ako mám pomôcť drobcovi? Ďakujem

monika2712
14. nov 2012

aj moj maly vela stikuta.. nepomaha nic, iba mu dat znova napit mliecka, ak chce, ak uz odmieta tak iba vyckat kym to prejde.. tiez som z toho na nervy, lebo vidim ako sa chudacik trapi, velakrat uz aj zaspava pocas toho ako stikuta, ale ta stikutka ho zobudza. niekto radil ze par kvapiek citronu dat na lyzicku ale to sa mi zda divne. este pomoze ked zacne plakat..a to vacsinou zacne, ked uz mu to samemu ide na nervy.

ankaevka
14. nov 2012

možno sa to niekomu bude zdať drastické, ale ja som svojej niekedy keď mala veľmi silnú štikútku chytila noštek tak, aby sa musela nadýchnuť cez ústočká, síce sa rozplakala ale vždy to zabralo.....ale robila som to len vtedy, keď nezaberalo prso, daj trošku poťahať, malo by to prejsť 😉

jankatt1971
14. nov 2012

u nás tiež zaberá, ked dám malej ešte trochu "cucnúť" mliečka... máme tri týždne, ale štikútku mávala ešte v bruchu, až nadhadzovalo aj mňa... 🙂

motovidlo
14. nov 2012

Mia, ja mam 3mesacneho a stale po jedle stikuta... Ked som sa na to pytala, doktorka mi vravela, ze sa mu vracia mliecko a ze to musi prejst same, ze sa mu nejako pomoct neda. Obcas mu pomoze, ked mu dam cumlik, ale dost casto stikuta cez cumel 🙂 Ale ak niekto poradi nieco dobre, skusim, lebo u nas dost casto stikutka skonci grcanim 😠

moma
14. nov 2012

no ak by na toto vedel niekto odpovedat, bola by som aj ja rada. Moja mala uz bude mat 2 roky a staale vela stikuta, zacalo to este ked bola v brusku....a trva to doteraz.

mamina2111
14. nov 2012

My sme malú nechali troška rozplakať a to vždy pomohlo..Vlastne ona ani neplakala nikdy...spala aj pri jedení takže ju bolo tažké aj rozplakať ale vtedy sme ju troška jedovali šteklením po nose.Troška sa pojedovalo a štikanie prestalo 🙂

zuzkab89
14. nov 2012

no mne neviem uz kto povedal ze dietatku pomoze ked sa mu chyti nostek ako napisala ankaevka... nas maly mal stikutku aj 5 krat dodna a preslo mu to len takto alebo ked uz on chytil nervicky 😠 😠 😠 zacal plakat o pol minuty uz sa smial a bolo po stikutke.... cize nechat tak ono to prejde alebo ked babo zacne samo plakat tak potom alebo skusit nostek samozrejme nie silno a nie 10 min. 😉

svetlusska
14. nov 2012

ahoj nas maly tiez casto cikuta, pomoze bude mliecko skoro vzdy ale ked nie mliecko tak zacne sam plakat ked sa uz rozhneva a je po cikutke toto zaberie vzdy a spolahlivo a potom sa smeje :D ked som mu skusila dat vodu tak skor by som ho v nej okupala ako by mu presla cikutka...

palomka
14. nov 2012

to preto, ze sa nataha aj vzduchu, mozno pomoze ked bude papkat vo vyvysenej polohe a hned ho dat odgrgnut. raz mi lekarka povedala na to, ze treba nakvapkat 2-3 kvapiek z citrona. sice nam to pomohlo ale dcera sa vyhadzala 😀

dodkap
14. nov 2012

nic s tym nemas robit, nemu to nevadi, je to normalne, tak sa uvolni a neries. Po najedeni sa mu naplni zaludok a tlaci trochu na branicu a tak cka, babatka ckaju casto, ved si si asi vsimla uz v brusku, nie? Dojcenska alebo prevarena voda ho nezabije, ale podla mna to nema vyznam. A nezabera to. Chytanie nosa a rozplakavnie su teda pekne chore a bezcitne napady.

zabka7
14. nov 2012

priveľmi naplený žalúdok môže vyvolať čkanie. Najlepším prostriedkom na zastavenie čkania je pokoj. Moja mala má 10 mes. a ešte aj teraz sa jej čkáva. OD cca 5 mes som jej zvykla dať 1 - 2 kvapky citróna na cumlík, ale väčšinou jej to prejde samo. Vyrastie z toho 🙂

cawes
14. nov 2012

Ahoj v ziadnom pripade tyzdnovemu babätku citron!!! Moj maly stika tiez dr povedal ze to je normalne a ze aj ked je to. Dlhe a silne tak on to neciti tak ako dospeli. Daj ju po dopapani trosku vyzsie aby jej mliecko pekne stekalo dolu,nic viac

mia551
14. nov 2012

nestacim sa divit nad niektorymi radami 🙂 takemu malemu babatku urcite ziadny citron ani nezapchavat nostek, babatka nevedia dychat ustami! my sme mavalai tiez casto stikutku, moju malu to vsak zjavne nijako nerusilo, mala som pocit, ze skor to vyrusuje dospelych... 🙂 u nas pomohlo sa este trochu napit a ked nechcela, tak nic - po chvili prestalo same... casom, ked sa traviaca sustava "dovyvija" prestane aj stikutka (tak casto). moja mama este hovorievala, ze niektore deti stikutaju, ked im je zima... ale ty si pisala, ze tvoja mala stikuta vzdy po odgrgnuti, takze to asi nebude ten pripad... 🙂

ockayova
14. nov 2012

jééééééj, môj malinký mal presne to isté ked bol bábo... pýtala som sa na to aj pediatričky.. tak je to vraj preto, že sa veľmi veľa napapá, je to normálne a časom to prejde 😉

euka210
14. nov 2012

to prejde...ako prislo ak odide, je to bezne, aj nas to robil 🙂

bubinovci
14. nov 2012

je to úplne normálne, malé bábätká štikútajú, lebo ešte nemajú úplne vyvinutú tráviacu sústavu, ako bude rásť tak to prejde 😉 zvykne pomôcť opäť mliečko, tým že saje tak začne inak dýchať a potom to prejde

mariannkkaa
15. nov 2012

nas maly tiez velmi vela stikutal a velmi silno. to nie je dobre, lebo to vycerpava srdiecko. a kedze nas maly bol predcasne narodeny a bol velmi slabucky, stikutka mu nerobila dobre. doktorka nam kazala zapchat mu vzdy na chvilu nostek, aby sa zacal hnevat a plakat a vtedy mu stikutka presla. nerobila som to vzdy, ale ked uz stikutal naozaj velmi vela, tak som mu tym pomohla. neboj sa neublizis mu tym aj ked to tak moze vyzerat. za tu chvilku sa nezadusi a stale moze dychat ustockami.

nikolet_89
15. nov 2012

ahoj ja som davala napit cajiku fenikloveho, pomohlo aj na stikutku aj na prdky a zije a je tu 😉

ktore
16. nov 2012

moja ma stikutku ked si grcne.aj pol hodinu.vraj sa ma dat pit.ale mala nechce.tak len cakam kedy to prejde.chudatko aj mi tak zaspinka.

katheriny
7. nov 2014

Co zabera na stikutku na beton vzdy u babatiek-na lyzicku par kvapiek vyzmykaneho citronu a sup do pusinky. Jednak super na vitamin C a odolnost, a stikutka zarucene porazena.

zuanach
7. nov 2014

Treba nechať aj poriadne odgrgnúť, keď sa napapa

xfenix
7. nov 2014

Mne v porodnici poradili jednu kvapku citronovej stavy na lyzicke. Odskusane, funguje okamzite a zaberie stale.