Sťažené dýchanie u 7 týždňového bábätka

daniella54
29. apr 2021

Ahojte som už zúfalá ..... Synček má od narodenia dost silne hlieny neviem si už rady a teraz mám pocit,že sa mu tie sople sušia ale nevie dýchať cez ten maly noštek ... keď zaspí ho to dosť hnevá a plače ako keby sa už dusíl...Už som skúšala naparovať s Vincentkov a dávať všelijakí morskú vodu odsavam ale nie často aby sa zase príliš nanovo netvorili tie hlieny ... chorý nie je inak ... ďakujem za rady pekný deň

pribinak
29. apr 2021

@daniella54 pediatrička ho videla? Čo hovorí? Tie hlieny má z čoho?

s_a
29. apr 2021

Nemáte veľmi suchy vzduch a prekurene?

danielahamar
29. apr 2021

Kojeny, alebo na umelom? Môj ma hlieny z laktozy a normálne sem tam aj buble a tak isto aj reflux môže byť príčinou

daniella54
autor
29. apr 2021

@pribinak videla ho pediatrička ale keď to spomeniem úplne má ignoruje ako keby sopel neznamenal nic ... boli sme na poradni a proste že treba zvlhcovat len s morskou vodou a viac nic ... aj v nemocnici chrcal ako sa narodil nikto nic nerieši ... ja nechcem z toho robiť halo ale cez deň sa na to dosť často budí ma aj koliku aj asi reflux takze tento soplik mu to len všetko zhorsuje bez tak sa trápi už dosť s tými kolikami ... lebo veď len keď ma dospelý nádchu a nedá sa mu dýchať nosom tak aspoň ústami ale čo keď ony to tie detičky nevedia :( a plus v noci mame na radiatore buď vodu v nádobe alebo mokrý uterák a cez deň sme vonku ak sa dá alebo stále vetram...

daniella54
autor
29. apr 2021

@danielahamar no je na umelom mlieku Kendamil ale aj mu dávam harmancekovy cajik a aj moje mlieko len mám ho pomenej ... prvú dcérku som čisto len kojila 2 roky pri tomto bábätku mliečka moc nemám

daniella54
autor
29. apr 2021

@danielahamar a má aj reflux zaiste lebo dosť vyvracia a ja ho mám tiež

ladyvi
29. apr 2021

No ja by som takto.
Harmancekovy caj vysadit.
Poziadat o ster z nosteka. Nenechat sa odbit.
Neodsavat privelmi (pri bublani hlienov som ja uz ale odsavala)

Vytiahnes normalne hlieny pravidelne? Lebo niektore babatka chrcia nejaku dobu. Ale je rozdiel chrcanie a bublajuce hlieny v nose.

daniella54
autor
1. máj 2021

@ladyvi no keď mu dám sprej morskú vodu tak vtedy mu ide biely soplik ...vytiahnem mu vždy niečo po stretnutí ... on proste chrci a bojím sa toho lebo má aj s uškami problém nevedeli mu namerať ani v pôrodnici ani u krčnej čo som bola keď mal 2 týždne a ani na kontrole v nemocnici ale počuť počuje zaisto.... len ten stridor či nemá vraj aj vtedy chrápcia deti