Starší syn má mrle

21. nov 2023

Dobry vecer, prave sme zistili ze starsi syn ma mrle (prisiel za mnou ze ho svrbi zadok). Zajtra volam lekarke. Vsetko vydezifikujem. Ale normalne mam strasny stres. Ostalo mi az nevolno… kolko vam trvalo kym ste sa toho zbavili? Nerozumiem kde to chytil 😭😭😭😭😭

palculienka40
21. nov 2023

Dostane veemox. No klasicky by mali dostat vsetci v domacnosti. A hlavu hore parazity maju vsetci len zalezi ci su premnozene alebo nie a ci sposobuju tazkosti. 😉

autor
21. nov 2023

@palculienka40 len ako citam na nete, tak je to beh na dlhu trat. A to mame este aj trojrocneho. Ach… porazi ma

palculienka40
22. nov 2023

Nerieste to. Tiez som mala prvy raz obavy. Potom som si z toho nic nerobila. Obcas odcervim vserkych a neriesim. To sa siri aj vzduchom. Vy sa odcervite no museli by sa aj ostatni. A deti si davaju do ust vsetko, oblizuju ruky tomu sa nevyhnete. Ja skoro vsade davam cesnak. A ak mate psa tak by ste sa mali odcervovat tak ako jeho.

autor
22. nov 2023

@palculienka40 nemame ziadne zvierata. A on uz ma 10 rokov. Ale priniest to musel zo skoly 🙄
A prosim ta, na dezinfekciu povrchov staci klasika detol sanytol.. do zachoda a na podlahu savo? Uplbe som mimo, lebo ja som co sa tyka hygieny uplny magor 🫣 a teraz toto

palculienka40
22. nov 2023

Oper pradlo, povysavaj, stri podlahy. Zalezi aj od imunity cloveka ci a ako sa to prejavi. Su aj horsie veci ako toto.

autor
22. nov 2023

@palculienka40 dakujem

morusha
22. nov 2023

Spodné prádlo, obliečky, uteráky je dobré aj prežehliť. Vydezinfikovala by som aj kľučky, vypínače...také veci prvého kontaktu. Vermox treba s odstupom znovu užiť, lebo zabíja len dospelé jedince, nie vajíčka.

autor
22. nov 2023

@morusha ano uz v noci som behala s dezinfekcnym sprejom 😂 inac okrem spodneho pradla a ponoziek zehlim vzdy vsetko. Cize nechapem tomu. Uz mu lekarka predpisala tabletky. Aj mladsiemu. Tak snad sa toho rychlo zbavime

terezia323
22. nov 2023

My sme to riešili asi pred 2 rokmi, syn doniesol asi zo škôlky. Našťastie nikto iný doma nemal, ale lieky sme si dali všetci. Ja som sa hanbila aj pediatričke volať, ale ona ma ukludnila, že je to úplne bežne medzi deťmi. Oprala som postelne prádlo, deky, pyžamá, všetko na 60tke. Zbavili sme sa toho v podstate hneď. Nevrátilo sa to už

autor
22. nov 2023

@terezia323 no snad aj my budeme mat do konca tyzdna uz pokoj. A navzdy 😀🙄

slavomira236
22. nov 2023

Ja som mala cez prvu vlnu korony nikde sme nechodili ani deti do skolky ziadne zvieratka sme nemali..tiez som nechapala. Dostali sme vsetci vermox. Deti nechytili..ziadne speci dezinfekcie som nerobila

autor
22. nov 2023

@slavomira236 no v lekarni muzovi povedali, ze to moze byt aj z masa 😖
A muz mu robil minuly tyzden domaci burger z mleteho hovadzieho. Asi ho malo opiekol. Takze sme pravdepodobne nasli vinika 🤷‍♀️

heln
22. nov 2023

netreba robit paniku, normalne oprat postelne pradlo, uteraky na vyssej teplote, ozehlit, zehlit postelne pradlo, uteraky, spodne pradlo, dbat na hygienu, umyvat si ruky z vonku, po wc, castejsie menit uteraky, ked sa prezlieka na holo, nech si nesada na postel, ale na uterak, ktory pojde do prania, zaradit do jedalnicka surovu mrkvu a cesnak.

autor
22. nov 2023

@heln dakujem. Uz som kludna vcelku. Len v noci to bola prvotna panika, ked som zbadala tie cerviky hnusne 🫣

messalina
22. nov 2023

Neboj bude to v pohode.
U nas to mal pred cca mesiacom muz - kukala som nanho ako blba ze co to hovori, odkial to moze mat?!
Dostal nejake tabletky, my ostatni nic ani sme to nechytili a to samozrejme spavame spolu v posteli.
Nic som nedizinfikovala, iba oprala postelne pradlo a uteraky a veci co mal na sebe.
O 2 tyzdne ho to ale zase zacalo svrbiet (asi tie nakladnute vajicka sa vyliahli), tak zase tabletky a odvtedy je klud.
Drzim palce 😉

lulu0123
22. nov 2023

Moja mala pred par rokmi.Jej sa to po Vermoxe stale vracalo,aj ked sme to brali ako trebalo podla navodu.Navyse ju z neho strasne bolelo brucho.Kupila som potom mesacnu kuru Parazitex,jej sirup,nam s muzom tabletky a odvtedy nic.

jana_eyre_2
22. nov 2023

Prvý raz je to šok keď sa u detí riešia parazity.. potom si už zvykneš.. aj na vsi 🤪 neboj vermox pre celú rodinu to rýchlo vyrieši..

autor
22. nov 2023

Dakujem vsetkym. Mne bolo v noci normalne do placu. A to choroby deti znasam ok 🤣

maminkadeticiek
22. nov 2023

Co stresujes,tym si prejde polovica deti 😁

autor
22. nov 2023

@maminkadeticiek neznasam chrobaky a hmyz celkovo. A vcera ked som to videla. Bleee 🤢

autor
23. nov 2023

Baby a kedy to vase deti prestalo svrbiet? Lebo uz druhu noc chudak nespal. Vermox nasadeny (schemu dostali obaja 2x denne 2 dni a potom opakovat za 2t)… bude tato noc uz lepsia 😫

palculienka40
23. nov 2023

Podrvila si tie tabletky a dala na lacno?

autor
23. nov 2023

@palculienka40 nie. Ved on uz vie vsetko prehltnut.. netreba mu to drvit a ani take nic nie je v letaku

palculienka40
23. nov 2023

Tak nam bolo povedane ze treba drvit aj dospelym, kvoli lepsej ucinnosti.

nikiniki25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz