Starostlivosť o predkožku po pretiahnutí

petite13
23. dec 2020

Ahojte, nevedela som najsť diskusiu, ktorá by hovorila o tom, čo treba robiť s predkožkou po pretiahnutí.
Nemyslím teste po tom ale tak celkovo. Pretahujete chlapcom pravdaze jemnucko aj po prvom pretiahnutí? Nam dal v 1.5 roku doktor masticku, jemno sme robili hore dole, vzdy 10 min po natreti,po 3 tyzdnoch uplne v pohode bez placu stresu a nervov sa nam to podarilo. No a teraz tak kazdy 2-3 den po kupani pretiahnem, 1-2 krat. Maly je v pohode neplace, neboli ide to lahucko. Len moja otazka je: robite to aj vy tak? Ze aj po " prvotnom" pretiahnuti este tak pravidelne pretahujete? A mamicky so starsimi chalanmi, dokedy ste mu s tym " pomahali" a odkedy ste to nechali len na neho? Dakujem za rady a skusenosti

vitacalcin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katym77
23. dec 2020

Dovtedy, kým sa to nenaučí sám.

luciannka83
23. dec 2020

No tak ako udrzujes hygienu ty. Vzdy ked ho kupeš, treba pretiahnut a oplachnut vodou bez mydla. Ked sa zacne kupat sam, tak ho to naucit, ze to treba pri kupani robit.

funicka
23. dec 2020

Ahoj,prosim ta,aku masticku si davala malemu?

pininka1
23. dec 2020

Davat casto repik, tym sa to vyborne zahoji a urcite dbat na to, aby sa to opat nezlepilo. Nam sa to stalo, aj ked som mu to uvolnila ja, za pomoci slezu a opat, aj ked hygiena bola maximalna sa to zlepilo, ale nie uz tak velmi a potom uz to bolo ok

kubkovamama
23. dec 2020

@petite13 môj mal s tým veľké problémy cca od 2r,nepomáhalo fakt nič,už nemohol ani močiť,tak strhli nasilu-uz nikdy viac,ja krava 🤦 no a do mesiaca prirástlo znova.Zmenili sme aj pediatricku,ta to nechala,že na prírodu,močiť mohol,a aj tak mi nedovolil po tom všetkom ani sa v kupelke priblížiť.Do cca 5r sa dalo stiahnuť len tak aby sa nepovedalo.Naucil sa sám,neviem čo vlastne v sprche stváral 🙂ale už je puberťák a všetko je v poriadku.Nam bohužiaľ nepomohli žiadne krémy ani babské recepty ani totálna hygiena,proste vyrástol.Obcas sa ho manžel spýta,či je to o.k a ako sa má starať.No tvoj je asi ešte malinkatý

tiborm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz