Starostlivosť o dieťa po obriezke

mirkastevko
15. nov 2023

Dobrý deň.. chcela by som od vás nejake rady keď ste s takym si prešli... chlapec je deň po operacii sme prepusteny.. kupila som mu repik aj tu masť pinďu. Bolla by som rada keby ste mi napisali nejake informacie o tom ako ste si stim vy pomohli ...mam mu davať len ten repik s gazou alebo tu mast pinďu ... on mi nechce ani tak plienky teraz nosiť a keď zacne močiť tak najprv to ide veľmi pomaly a potom strašne a veľmi plače... mate najake skúsenosti stym niekto ??

beata_k
15. nov 2023

@mirkastevko pinda mast uz nepotrebujes. Repikom jemne.

mirkastevko
autor
15. nov 2023

@beata_k tak len s repikom mu to urobim a neprilepi sa mu keď mu dam plienku.

beata_k
15. nov 2023

@mirkastevko To neviem. Da sa ti aby behal na volno?

mirkastevko
autor
15. nov 2023

@beata_k 3 hodinki sme už doma a len leži bez plienky je.. a keď mu chcem dať plienku tak začne plakať že ho to bolí..

nikpa
15. nov 2023

@mirkastevko prečo si sa nespytala ako sa máš o to starať keď vás prepúšťali z nemocnice? Zavolala by som radšej pediatričke ako tu na koňovi, nikto ti nedá odbornu radu...

anjelicek26
15. nov 2023

V lekarni ti vedia namiesat vazelinovu mast s kremom proti bolesti, chod vypytat, nam to odporucili hned v nemocnici. cikat do sprchy do prudu vody aspon prve dva-tri dni. Nas obiezku nemal, ale laserom mu oddelovali predkozku v plnej narkoze, nadstavovali uzdicku, co sa tyka hojenia tak ti to vyjde zajedno asi. Po troch dnoch bolo dobre.

althejka
15. nov 2023

Pindom nenatierajte, po repiku mozete dat jemnu vrstvu framykoinu, Alebo aknemate, tak kalciovu masticku. Kontakt s plienkou je bolestivy , ale bude to stale lepsie a lepsie.Neviem ci ideo obrezku celkovu alebo ciastocnu. /urol.sestr. /

mirkastevko
autor
15. nov 2023

@althejka a ten repik mu mam len davať na ranu co je zašity alebo aj na tu hornu časť ...ja keď som tak prezerala tak to dolu to tak až bolí... a plienku mu nemam dať?? A obriezka bola celková...

mirkastevko
autor
15. nov 2023

@anjelicek26 mne dali v lekarni tu pinďu vazelinu povedali mi ze je to mast na obriezku a aj ten repik

slavomira236
15. nov 2023

@mirkastevko ja som mojmuocila v repiku a matierala framikoinom tal mi kazala doktorka counto robila v kosiciach..prve 2dni boli horsie rev pri cilani chodeni potom ok. On mal robeny sj semennik naraz na jedno uspatie

slavomira236
15. nov 2023

@mirkastevko prvy den to vyzera strasne opuchnute neboj 3dni a bude to ok

mirkastevko
autor
15. nov 2023

@slavomira236 a ako mu to man robit s tim repikom?
@slavomira236

rebrambora
15. nov 2023

Ja nerozumiem tymto experimentom zeny...
Najneskor ked odchadzam z nemocnice tak sa predsa opytam. Ved to je pohlavny organ, kt ani jedna z vas (ani ja) nevie akym sposobom boli a tak dalej.
Ved je to maly chlapcek tak co, pokus omyl, co kto poradi a co zaberie? 🤦‍♀️

althejka
15. nov 2023

@mirkastevko repík bud zarobíte a ako obklad,alebo zarobíte do lavora,vane a posadíte ho do toho,jedine na co pozor a hovorime to aj maminkam, vysusuje, ak chcete namacat pipika, tak max na 5minut . Je to pri cerstvej obriezke horsie s tym kontaktom oblecenia,ci plienky, neviem ci ste boli operovani u nas v Ba,alebo inde

althejka
15. nov 2023

@rebrambora z mojho pohladu radia maminky dobre, ono je skor vzdy inak to hojenie a starostlivost doma podla veku. Ale suhlasim, ze mali mat instrukcie so sebou pri prepusteni jasne zadane. mensi prezivaju zakrok hosie ako velkaci. ale to osetrovanie repikom a nejakou mastou je v poriadku.

mirkastevko
autor
15. nov 2023

@rebrambora tak tu v michalovciach taky pernosal az nieje ze všetko povedia ako sa starať o obriezku po operacii...len mi povedali repikovy obklad man mu davať

lenkahorny
16. nov 2023

Náš dostal na 2 týždne framykoin 2x denne natrierať, povaloval sa holý, alebo si sťahoval na pol žrde gate. Môj mal 11 tak to bolo jednoduchšie ale plienku by som mu asi nedávala pokiaľ netreba, odiera sa to a musí ho to bolieť. Nám odporúčali voľné gate aspoň mesiac. Mastili sme mu to celé dokola okolo rany, mal stehy zo spodu, a dlho mu trvalo kým mu odpadli, asi 2 mesiace. Robila som mu repíkové sedavé kúpele, ale to len pár krát. Skôr jemne možno repíkom omývať a potom ten framykoin aby nedostal infekciu. držím palce, prvé 2-3 dni sú najhoršie

mirkastevko
autor
16. nov 2023

@lenkahorny ta mast framykoin moze mu pomoct s tou bolestou..dnes jen to druhy deň a od rana ma pyzamo len na pol kolenach a dajak mu to opuchlo je to normalne? Takto to ma byt? Kazda rada ma poteši a ďakujem

lenkahorny
20. nov 2023

ten framykoin je aby nedostal infekciu, od bolesti by som dala asi lieky, paralen / nurofen alebo čo môže v jeho veku. Mierny opuch je vraj ok, zas ak to od vtedy neodpuchlo tak by som skočila k lekárovi. Mali by ste mať aj kontrolu pár dní po operácii. Môj mal opuch, ale prišiel mi v norme

monikaduskova
22. nov 2023

@mirkastevko pri fimóze sa väčšinou natiera framykoin aby sa nezapálil piňďúr. Ono to bolí zo začiatku cikania lebo moč štípe na rane. Dávajte mu aj viacej piť aby moč nebol ,,silný"...doktor vám to po tyždni odkontroluje.

jankajanka134
16. jún 2024

@rebrambora Je iné dostať informácie v nemocnici a iné je to, keď má niekto skúsenosť. Ja som sa pýtala v nemocnici po zákroku, ale aj tak sa potrebuješ poradiť a podeliť hlavne o to, ako to dieťa znáša. Nechápem, že to musíme vysvetľovať, že informácie z nemocnice máme, ale ide o skutočne prežitý príbeh a hlavne o to, že v tom nie sme sami.