Stále zahlienené dieťa

leila29
8. mar 2016

Ahojte maminky.chcem otvorit diskusiu na temu zvlhcovac vzduchu.moj maly je od narodenia zahlieneny casto.ma uz rok.hlieny mu nejdu von ale cirkuluju dakde v hrtane a chrci mu to tam.momentalne sme prekonali bromchitidu.ako pol rocny bol na krcnom a vsetko bolo ok.radia mi pouzivat zvlhcovac vzduchu ale mne sa nezda ze by sme mali sucho v spalni.skor by som to nazvala ze vydichany vzduch😆.poradte mi ohladom toho zvlhcovaca ci nemate dakto skusenost.lebo som aj citala ze ani vlhky vzduch neni dobry.mam doma zvlhcovac ale bez merania a displeja uplnu klasiku.dakujem

lauricka
8. mar 2016

Co vsetko bolo OK? Boli ste na alergologii? Robili mu testy na toleranciu napr. mlieka? Laktozy+bielkoviny? Ak je na to prilis maly, to neviem, posudi lekar, tak vysadte aspon vy mlieko kravske. Je dojceny maly? Ak ano, super. Pokracujte co najdlhsie. Ak nie, moze to byt problem. Preto asi bude treba viac vysetreni ako len krcne.

ikiniki
8. mar 2016

Ahoj,so zvlhcovacom ti nepomozem,ale mame ten isty problem. Dcera je neustale zahlienena, casto ma zapal hornych a potom aj dolnych dychacich ciest. Mam pocit,ze sme skusili milion veci a nic nepomahalo. Teraz najnovsie skusame solnu jaskynu raz do tyzdna. Odporucam velmi, nam to pomaha

leila29
autor
8. mar 2016

@ikiniki dakujem skusim tu u nas nedaleko by mala byt sa mi zda ze v sklenych tepliciach

leila29
autor
8. mar 2016

@lauricka na krcnom sa nic nezistilo...dojceny uz nie je.a mlieko od 10m.odmieta a pije iba na dobru noc a rano.

lorela
8. mar 2016

Mlieko samo o sebe nezahlienuje. To su hluposti.

simcika11
8. mar 2016

@leila29 vyskusať vysadiť mlieko a mliečne výrobky ste skusali?

elyanna
8. mar 2016

@leila29 ahoj, tak ako pise @lauricka, aj my sme mali ten isty problem, mala ma 19 mesiacov, rok vobec chora nebola a potom hlieny, kasel, hlieny...vsetko stekalo dole na priedusky a potom zapal pluc, zapal pluc a zapal priedusiek, za tri mesiace sme boli 3x v nemocnici a krcne ok, vsetky vysetrenia ok a nakoniec na alergo zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, mala pila sunar, takisto iba rano a vecer ale aj mliecne vyrobky ako jogurty a dezertiky...vsetko sme vysadili, skuste tym smerom, urcite to ma nejaku pricinu...my mame doma zase vlhko, nie sucho takze odvhlcujeme

lauricka
8. mar 2016

@leila29 ale pije

lauricka
8. mar 2016

@lorela hlupost? Ako pre koho. Ak clovek mlieko netoleruje, tak to vobec nie je hlupost. Ak s mliekom nema niekto problemy, tak OK, ale tento chlapcek nejaky problem ma. Takze treba asi patrat aky.

desszi
8. mar 2016

vysadit mlieko, miecne vyrobky a lepok, skusit odparazitovat prirodnymi prostriedkami (napriklad s obsahom orešaka cierneho)

lorela
8. mar 2016

@lauricka Presne tak, ak clovek mlieko netoleruje. Ale mamicka tu nic take nespomina. Narozdiel od ostatnych prispievateliek, ktore uz rovno stanovuju diagnozu.

vinetuu
8. mar 2016

Ak pije iba materske mlieko to ho nebude zahlienovat, to skor to kravske. Ale skus mu dat nieco na posilnenie imunity ... kvapky Echinaceove Hanus detske, Kapucinku, Sinupret, Propolis, mozno aj Hedelix, rakytnik sirup a vitamin D etc. aj mesiac v kuse, kym sa mu to nezlepsi.

leila29
autor
9. mar 2016

@vinetuu ahoj v pondelok ideme na plucne na kontrolu a tam nam doktor predpise daco na imunitu.tak vravel.

leila29
autor
9. mar 2016

@elyanna vyziadam sa na alergologiu uz ma to vela raz napadlo.ja aj muz sme alergici a on aj astmu

leila29
autor
9. mar 2016

@simcika11 uz sa snazim co menej mliecnych vyrobkov.

natalka13
9. mar 2016

aMlieko nezahlienuje. Co bohuzia
doniesol internet je kopy vymyslenych clankov.

K zvlhcovacu, mne alergologicka poradila vyhodit ho, teplo a vlhko je akurat liahen vsemozneho sajrajitu v izbe a dieta to dycha. Vydychany vzduch je problem malych izieb, pomoze rychlo vyvetrat este v noci.malebo kupit lokalnu rekuperaciu do spalne.

luba41
9. mar 2016

alergiou na BKM trpí už 7-10% detí..je rozdiel intolerancia laktozy a alergia..testy v takto nízkom veku sú spolahlivé, takže výsledok je neuričtý..jedine alergiu zistíš, ak všetko mlieko a mliečne vylúčiš.. a ak ste alergici s mužom, tak tam je velké riziko..neliečenie a neriešenie može prerásť do alergii aj u dieťaťa..
https://www.modrykonik.sk/alergia-na-mlieko/ napr.

majka99999
9. mar 2016

@lorela vyskusat to moze. Zahlienenie (a napriklad problemy s kakanim) naznacuju problemy s mliekom. Mozno to nie je take zle, lebo ho pije 2x denne, to neznamena, ze nema problem.

inguna
9. mar 2016

Moja dcérka mala tiež s tým problém od narodenia. Stále bola zahlienená. Nakoniec jej lekárka zobrala krv na zistenie alergie na mlieko. Bolo to pozitívne. Mala už 2,5 roka tak ho jednoducho prestala piť. Jogurty a acidko však môže. Na raňajky pije iba čaj.

sasa1983
9. mar 2016

@luba41 asi si chcela napisat, ze nie su az tak spolahlive, suvisi to s tym, ze sa imunitny system vytvara a to dost dynamicky do obdobia do 2 r, a okrem toho, pritomnost protilatok sa v plnom rozsahu robi malokde, lebo cela paleta je sialena palka (okolo 400eur a viac) a tiez zavisi od toho, ako dlho a v akej miere bolo dieta potencionalnemu alergenu vystavene a ci tato doba stacila, aby sa protilatky vytvorili, inak hrozi falosna negativita a tak v celom koncepte moze byt tento test nie uplne dobre vypovedny, co sa moze samozrejme po dobe, cca 6mesiacov opakovat. Nema vyznam krv odoberat a mesiac. Ale zavisi aj od klinickeho stavu.

flavia1
9. mar 2016

@leila29 Ahoj, my riešime to isté... naša malá má vyše troch rokov, od narodenia väčšinou dýchala ústami, teraz jej na orl zistili zväčšené nosné mandle a povedali vybrať... no s manželom to nechceme,pretože zastávame teóriu, že každý orgán má zmysel, tak hľadáme riešenia. Našťastie máme úžasnú pediatričku, ktorá sa vyzná v homeopatikách aj čínskej medicíne. Malá je stále zahlienená,tak ako píšeš, nevyfúka nič, iba jej to chrapčí v hrdle a pri spaní chrápe. Nekupuj zvlhčovač ale DIFUZÉR majú ho v Nay za cca 25 Eur, tam daj vincentku a uvidíš ako sa mu bude lepšie dýchať. Potom sme dávali homeopatiká Lymfomiosot, pomohlo a teraz dávame 2 prípravky z čínskej medicíny. Začali sme len cez víkend takže k tomu ešte neviem povedať. A v neposlednom rade treba inhalovať vincentku. Inhalátory bývajú dosť drahé, ale mávajú ho v Lidli za 20 Eur a je fakt dobrý. K tej vincentke, my máme klasickú vincentku, ale kupujeme ju od jedného pána, ktorý do nej zarába nejaké liečivé minerály a to dávame aj do difuzéra aj inhalátora a pomáha to veľmi. Pravdaže postačí aj obyčajná. Ešte k tomu difuzéru, možu sa tam dať aj rôzne esenciálne oleje napr. proti zahlieneniu, alebo aj na prevoňanie bytu, je to super vec. Trošku som sa rozpísala, ale nedalo mi, ked máme s tým skúsenosti.

dievcatko79
9. mar 2016

ahojte, ja som sa vratila pred chvilou s dcerou od ORL, lebo dcera tiez odkedy nastupila do jasiel tak bola castokrat chora a v podstate stale akokeby chrcala a dychala usami... lekar ju pozrel a povedal mi, ze ma jednu nosnu mandlu zvacsenu a tym, ze je v kolektive, tak skor nachyta vsetko mozne.. co sa tyka vyberania nosnej mandle, k tomu mi povedal, ze je este prilis mala aby podstupila operaciu vyberu nosnych mandli, ale to by som jej asi aj tak teraz nedavala vyberat... odporucil vincentku do nosa, v case choroby sinupret a odsavanie hlienu...

@flavia1 prosim Ta ten difuzer ako funguje? nemas nejaku fotku? lebo zvlhcovac tiez nejako nechcem riesit 🙂 dakujem

sasa1983
9. mar 2016

@flavia1 nie je to k veci, ale apendix nema ziadny neviem, ci vyznam je to spravne slovo, ale tak povedzme vyznam, je to len anatomicky vycnelok, a zapal slepeho creva vieme, co moze znamenat.

nibiru
9. mar 2016

@leila29 ahoj moja dcera bola dojcena 27 mesiacov,zdrava za tu dobu nemala ani raz antibiotika prestala som dojcit odmietala vsetko mliečne ale v dobrej viere sme ju naucili na kakao vsetky umele mlieka inak odmietala ani mliečne veci nejedla nahradzali sme to, nastupila do školky tam sa pouziva mlieko denne a prevažne vyrobky z mlieka,vysledok bol taky že dcera stale zahlienena,infekcie oci dychacých ciest,vsetky možné bacile,ked mala za 7 týždnov 3 antb a nič nepomohlo,sustavne mala biele mapy na jazyku a sople odoslali nas na alergologiu kde dcere potvrdili silnú alergiu na kravsku bielkovinu a soju, bohužial tu alergiu na bkm nam niak zabudli povedať,testy mala vysoke ale vdaka tomu že mliečne viac menej nejedla neboli hrozostrasne ak by jedla vsetko mliečne ako ine deti vysledky by boli vraj hrozivejši, takže rok na bezsojovej diete ale stav bez zmeny stale mapy,zapchy,chorá v mš max. 2-3 dni,podotýkam že nemala ekzem,krce len stolicu mala tvrdšiu občas zapchy dosť silné.imunodeficit a ochorenia dýchaých ciest boli nasledok za to že denne príjmala alergen.ked sme boli na kontrole ohradila som sa ze ma stale mapy na jazyku,molusky a ekarka že pri abkm je to bezny a sprievodný jav skoro ma vystrelo,hned sme nasadili bezmliečnu dietu do mš jedlo nosime dnes má v lete 6r. a je na bezmliečnej a bezsojovej diete vysledky boli už po 3 týždnoch od vysadenia mlieka,mapy na jazyku zmizli a za minulí rok bola chorá 2x ale antibiotika neboli potrebné,prechladnutie asi 3x.pritom za 2 roky v skolke predtým bola dokopy nech neklamem 3 mesiace. teraz je predskolacka a konečne si školku užíva ale cítit to že tam predtým skor nechodila,odporučili nám odklad na školu.

nibiru
9. mar 2016

@inguna toto povedali aj nam ale druhy alergolog odporucil vysadiť všetko,raz tam ta kravska bielkovina je takže može sposobovať oneskorené prejavy ako napríklad znižovať imunitu mi sme pri tom vykucili naozaj všetko,ked skusila acidko po roku hned mala mapy na jazyku.Teraz na kontrole mala vysledky vdaka diete dobre tak som sa pýtala či može začať skušať znovu,hned ma zbrzdila že v žiadnom prípade že vysledky su ok len vdaka diete,ak začneme može sa začat kolobech znovu tak že pokial to nieje extra obmezdujuce mame pokračovať v diete,len to že moja dcéra ma už 6r. u maličkých detí to zvykne do 3r. prejsť.

3009
9. mar 2016

Ahojte. Ja mám teraz 15 mesačnú vnučku, ktorá je ešte kojená, ale ako jej dali večer a ráno piť aj kravské mlieko stále zahlienená. Vysadilii sme kravské mlieko a ráno a večer pije len kozie mlieko. Od vtedy má pokoj. Toto sme robili aj keď bol vnuk malý a pomáhalo to. Kozie mlieko piť buď čerstvé alebo sa dá sušené objednať. Chuťovo je veľmi dobré. http://www.mliekoshop.spol.sk/produkty-z-kozieh...

flavia1
9. mar 2016

@sasa1983 ja zase viem, že ma vplyv na imunitu...

flavia1
9. mar 2016

@3009 ani naša malá neje a nepije kravské veci🙂 no zahlienenie je stále...

flavia1
9. mar 2016

@dievcatko79 google ma teraz nepustí, lebo chce zas potvrdiť tie veci a to nechcem. Pozri si nayelektro. Značka difuzéra je Beurer. Dovnútra sa dá vincentka, alebo voda s esenciálnym olejom. Toto je najlacnejší čo som pozerala, inak sú na nete veľmi predražené. Ak to nebudeš vedieť nájsť, napíš.

leila29
autor
9. mar 2016

@flavia1 a pouzivate zvlhcovac?