Stále upchatý nos u 2.5-ročného

sss204
2. aug 2020

Dobrý deň malého som prestala dojcit ako 2 ročného vo februári ...odvtedy ma akoby stále upchaty nostek. Nemá žiadne sople ani nádcha ale stále hlasno dýcha akoby s plnym nosom. Striekam mu morsku vodu dávam 10kvapiek Zyrtec ...v noci je to horšie akoby chrapal. ...co to môže byť? Alergia? Spi s nami v posteli od narodenia tak neviem či to môže byť alergia na roztoce...chory ešte nebol

tanyan
2. aug 2020

zväčšené mandle? posunutá nosová prepážka?
pokiaľ to nie je alergia a opuchnuté sliznice, tak je ten zyrtec zbytočný - akurát si telo zvykne a potom nezaberie, keď ho bude treba.
a prešli ste rovno na prevárané kravské? nemôže mať problém aj s BKM (bilekovina kravského mlieka)? niektorí ľudia chrápu pokiaľ majú BKM pred spánkom (mlieko, syry, zmrzlina...).

lenuliatko84
2. aug 2020

Kup si vincentku sprej do nosa

mogaa
2. aug 2020

@sss204 má len upchatý nos alebo aj stále je soplavý? zvyknú to mať deti ak majú ložisko na mandliach(nosových), vtedy sa im vyberajú, lebo zdroj ochorenia stále ostáva na nosových mandliach....ale samozrejme vtedy sa ide na ORL a iba ak sú nosné mandle veľmi zväčšné sa aj vyberajú....

ljusika
2. aug 2020

Smer ORL, nech sa mu mrknú na nosnú mandľu

sss204
autor
2. aug 2020

@mogaa nie nemá sople nikdy ešte ani chorý nikdy nebol

sss204
autor
2. aug 2020

@tanyan ako som.ho prestala kojit mlieko vôbec nepije akurát termix jogurt

margaretka111
29. mar 2021

@sss204 dobrý deň, ako ste, prosím, dopadli s tým upchatým noštekom? Dcérka má 2roky a už dlhší čas, asi 3-4 mesiace, má skoro stále buď sople alebo upchatý nos. (pár dní je ok a potom znova), už sme vyskúšali asi všetko možné, sme už objednaní ma ORL, no dúfam, že to nie je nič vážne 🙏

sss204
autor
29. mar 2021

@margaretka111 ja to zatiaľ neriešim...myslim ze je alergia ale kým mu to nespôsobuje nejaké vážne problemy nebudem ho pchat liekmi. Sem tam mu dám Zirtek kvapky a Dottera oleje difuzujem..ale moj sople nemá vobec

margaretka111
29. mar 2021

@sss204 ďakujem za info