Stále choré dieťa

24. apr 2024

Ajojte, syn odkedy chodi do jasliciek je nonstop chory.2 dni v skolke 2 tyzdne doma a stale takto. Mali ste to rovnako? Dalujem alebo poradte co treba dake vysetrenia na imunitu? Dakujem

peti_2005
24. apr 2024

Podľa toho aké choroby má... Ale určite ísť na imunológiu

maximiliana
24. apr 2024

Pravdaze... od januara ak nemal sople a kasel, tak mal rotavirus, zapal spojiviek, siedmu chorobu... vcera rano siel po dvoch tyzdnoch do jasiel a uz som pocula, ako nejake dieta krasne "tuberacky" kasle 😂😂 takze cakam, co zas bude

marianarem
24. apr 2024

Ano aj u nas podobne po nastupe do skolky. Ono ak su to len sople a nejaky kasel, cize lahsi priebeh, tak to nebude nejaka vaznejsia porucha imunity. Kolegyna ma dceru, ktora poruchu imunity naozaj ma, a tam boli tazsie priebehy, vela hospitalizacii, museli ju uplne stiahnut zo skolky.
Moj maly.je napriklad chory vela, vsetko chyti, ale zase so vsetkym sa celkom dobre vysporiada, zatial mu to.nikdy nezliezlo hlbsie ako do hrtana, celkove atb este nepotreboval, takze tipujem, ze poruchu imunity nema.
Co byva castejsie, je asi zvacsena nosna mandla alebo alergie, ktore sposobuju vacsiu nachylnost na choroby. Ale niekedy je to len proste tym kontaktom.s velkym mnozstvom virusov a deti si medzi sebou davaju "supy". Moj.maly ked sa nakazi od dospeleho, tak je za chvilu fit. Ale ked od dietata, tak to trva o dost dlhsie. Z deti doslova lietaju sople, roztieraju si ich rukou, nakychaju/nakaslu do taniera alebo rovno do tvare a tak 🙈

basulaak
24. apr 2024

Nas chodi od januara do jasli a kazdy mesiac je zasopleny a zahlieneny. Cely mesiac vychodil len v marci. Ale nic hrozne, soplik, kasel. Celkove atb nemal nikdy, nikdy nemal ani len zapal priedusiek. Takze si myslim, ze imunitu ma dobru, vo vyvoji. Ak to mas podobne tak by som si nerobila starosti, patri to k skolkarskemu obdobiu. Ine je ak dostava kazdy nesiac atb a vytery indikuju kazdy mesiac nejaky problem.

autor
25. apr 2024

No mal zapal priedusiek a za mesiac anginu a zakazdym atb. Teraz zatial len horucky