Stafylokok u 3-ročného dieťaťa - liečba

21. jún 2023

Ahojte, ti co mate skusenost … ako sa lieci stafylokok na tvari? Plus aj atb liecba ustna, ked dieta velmi kasle, dusivo a ma teploty? Synovi nasadili Klacid ked este nevedel vysledok vyterov, tiez na tvar mu dali masticku fucidin + ichtyolova …. Myslite ze liecb zaberie? Po Klacide mu teploty uplne presli, aj kasel zlepseny, ale stale este pokašle, len ta vyrazka sa zvacsuje na tvari, najskor len bodka a teraz tak 1,5cm kolečko v strede take hnisave trochu, masticku mame odvcera, kedy takato mastička zaberie? Ďakujem moc moc

msnesquik
21. jún 2023

To je impetigo urcite, nam nezabrala masticka, musela mat celkove atb, ten klacid mal na ten kasel ci aj an tu vyrazku?

autor
21. jún 2023

@msnesquik tie atb sa mu dali na kasel a horucky a vlastne vtedy mal na licku len bodku, ale zo dna na den zvacsene a v strede aj take hnisave a teda vsetky priznaky mi nasvadcuju ten stafylokok …. Len teda neviem, ci na stafylokoka je toti vhodna liecba ten Klacid a na vyrazku ten fucidin …. Ci to nebude treba za nieco ine vymenit nakoniec

msnesquik
21. jún 2023

No fucidin je na impetigo, ale ked sa to zvacsuje, tak Klacid asi nebude vhodny na to...inak by sa to nezvacsovalo, kontaktuj zase doktorku, asi sa ten isty bacil dostal do nejakej ranky na tvari

autor
21. jún 2023

@msnesquik šak praaave …. Mňa porazi asi …. Len teraz vytery asi nic neukažu, ked uz bral ten Klacid

msnesquik
21. jún 2023

Vyter z toho miesta by ukazal, kedze Klacid nezabera, ale standardne sa to nerobieva...nasadi sa atb, vavsinou to robi myslim zlaty stafylokok