Správanie autistu

annatekova
25. máj 2021

Dobrý deň chcem sa iba opýtať tých mamičiek ktoré majú autisticke deti ako sa vaše deti správajú či začali rozprávať alebo ako fungujú ako vám to zistili nám to bolo povedané pred necelým rokom neurológ nás poslal na genetiku zo zameraním na autizmus ale čo som sa dočítala má nete vraj sa autizmus genetikou zistiť nedá tak teraz som zmätena celá genetika nám vyšla v poriadku ale na synovi je vidno že niečo nieje v poriadku ďakujem za odpovede pekný deň

janapeterjana
25. máj 2021

@annatekova je tu skupina priamo na to určená, tam ti určite poradia https://www.modrykonik.sk/group/6383/

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annatekova
autor
25. máj 2021

@pink_lady myslela som si že to z genetikou nič nemá len nechápem prečo nás tam poslali v podstate zbytočne ak sa to tým nedá zistiť ale ďakujem za odpoveď

pink_lady
25. máj 2021

@annatekova mozno chceli vylucit ine, geneticky podmienene ochorenia ktore sa mozu na autizmus podobat

lija22
25. máj 2021

@annatekova velmi obsirne otazky si dala. isto mas co to nacitane tak vues, ze to spektrum je velmi siroke a preto kazdy autista je iny, nehovoriac o veku. rok ma syn diagnozu? zacni tym, ze napises teda kolko ma syn rokov, kam na terapie chodite...

annatekova
autor
25. máj 2021

@lija22 ďakujem tak som sa asi zle vyjadrila teda len som chcela vedieť ako je to z druhými detmi ak keď samozrejme každé stoito diagnózou je iné teda syn má 4 a diagnostikovali nám to cca pred rokom a čo sa týka dr chodíme neurológ boli sme na genetike psychológ gastro metabolické zatiaľ nás tam odoslali ale nikto neurčil že áno len sa domnievajú ale určite to bude tak lebo má všetky príznaky toho aj vidím že je iný ako ostatné deti

luccija
25. máj 2021

@annatekova popis jeho správanie čo napríklad robí?chodí do škôlky?

annatekova
autor
25. máj 2021

@luccija tak niekedy reaguje na meno inokedy nie odpovedať na otázky nevie ani nás žeby sa niečo opýtal ak niečo chce len ma ťahá a ja hádam že čo asi chce trošku začal opakovať slová vety ale neodpovedá na nich len opakuje ako papagáj po nás rozpráva len to svoje hatlaninku nič ako by som povedala normálne nevie sa najesť sám na nočník už chodí pekne sám do škôlky nechodí lebo ani jeden z doktorov nám to neodporučili a ani u nás taká škôlka pre také deti nieje a do normálnej také dieťa veľmi nechcú vziať lebo naňho treba dávať pozor lebo je veľmi hyperaktívne neobsedí neobstojí a takto no v skratke

sasesoe
25. máj 2021

@annatekova ahoj, pozri na nete mena ako Janosikova, Lazikova, Bullova a hladaj podobneho odbornila vo svojom okoli (pripadne si vyber niektoreho z uvedenych). Dg. Sa nazyva Porucha Autistickeho Spaktra (PAS) a skala/Spektrum je velmi siroke. Okrem PAS moze ist o Narusenu komunikacnu schopnost, Sematicko-Pragmaticky Syndrom a mnohe ine dg.

thereisabear
25. máj 2021

@annatekova Jednoznačne potrebujete správnu terapiu, kde vám ukážu, ako so synom pracovať. Škoda, že ste stratili už rok. Pozrite si, kde v okolí pracujú s autistami, určite sa nejaké centrum nájde. Čím skôr začnete, tým lepšie. Popri tom môžte riešiť aj diagnostiku. Genetika, metabolické, gastro a pod. sú sekundárne veci, hlavná je terapia.

kacena4
25. máj 2021

kazde dieta je ine, dolezite je zistit ako je na tom s intelektom podla toho sa odvija druh autizmu ci je vysokofunkcny alebo nizkofunkcny, urcite ak maju vsetci podozrenie chodte na psychiatricke vysetreni popr. do speci zariadenia kde diagnostikuju autistov a zistite ci su to len crty alebo je tam dana diagnoza - kludne to moze byt aj adhd ci nks co su podobne prejavujuce sa diagnozy drzim palceky

andrejka1974
25. máj 2021

@annatekova niekedy sa da , mojej zistili ze jej chyba jeden gen co sposobuje autizmus a mentalnu retardaciu moja ma teraz 9 rokov ma detsky autizmus ziszeny v 2 a pol roku , do 2 rokov rozpravala potom prestala a odvtedy sa uz rec nerozbehla mame stredne tazku aj mentalnu retardaciu sme rozumovo asi na 2 rokoch, je stale plienkovana zije vo svojom svete , vela nerozumie ale fungujeme ako tak musime uz brat lieky na ukludnenie ale berie len minimalne davky , ale od kedy ich berie je to spokojne usmiate dievcatko a urcite vam pomozu terapie a nam pomohli v specialnej dss pre autistov kde chodi od 8.00 do 15.30 treba hladat specialne zariadenie urcite pomoze cim skor tim lepsie

lija22
25. máj 2021

@annatekova anka. pozri na fb skupinu priatelia autistov a pridaj sa k nam. napis odkial si a ziadaj rady. presne ako kocka hore pise neurolog je nic. potrebujete naviest spravnou cestou. praca pod specialnym pedagogom, ci psychologom. kadeco existuje. naucite sa ako so synom komunikovat, aby ste sa jednoducho dorozumeli. adhd hned mi napada ze musi uzivat magnezium, kvalitne omega 3... strasne vela sme my matky museli nastudovat aby smevedeli, corobit. a uprimne ziadny lekar na slovensku ti neda navod, nespoliehaj sa na nich.
trosku ta potesim mozno, moj syn ma diagnozu detsky autizmus od troch rokov, vtedy nereagoval na meno, na nic, hadzanie o zem, no uplne ako take bezradne splasene steniatko. katastrofa. po troch rokoch intenzivnych (aj drahych) terapuach a doplnkoch rozumie, vie pracovat za stolikom, chodi do beznej skolky, slova zopakuje kazde aj ked funkcna rec este nenastupila, je davno odplienkovany. takze dobre bude, da sa to prezit, len ho nenechajte len rak na verimboha. treba makat. mozog je tvarnitelny do sest rokov nestracaj cas