Spomalený rast hlavičky - neurokrania

maya81
10. sep 2013

Ako ste riešili problém s pomalším rastom hlavičky u bábätka. Nám sa fontanela uzavrela okolo 7 mes. života a spomalil sa rast lebky, teraz máme 15 mes. a obvod hlavy 41 cm .

tanka58
14. sep 2013

Máme rovnaký problém - malá hlavička. Malý má 2r a 7 mesiacov a obvod hlavy 46cm. V 15 mesiacoch sme mali 43cm, čo bolo tiež málo. U dievčat sú iné tabuľky. Určite by mal vyšetriť neurológ, nás teraz poslal na genetické testy (podozrenie na mikrocefalus), ale my máme problém aj so sluchom, takže ťažko sa hodnotí vývoj. A vy ste už boli na nejakých vyšetreniach? Dobrý program na stiahnutie, dá sa zaznamenať rast: http://www.szu.cz/publikace/data/program-rustcz...

maya81
autor
15. okt 2013

tanka58 malu sleduje neurolog a aj na rizikovej teraz ma za sebou aj endokrinologiu a tiez rehabilitujeme
aktualne mame teraz 16 m. a 42,3 cm hlavicka
ze vraj sa to da riesit operacne

maya81
autor
15. okt 2013

@tanka58 malu sleduje neurolog a aj na rizikovej teraz ma za sebou aj endokrinologiu a tiez rehabilitujeme
aktualne mame teraz 16 m. a 42,3 cm hlavicka
ze vraj sa to da riesit operacne

mahulenka87
15. okt 2013

@maya81 ano, ja som tiež čítala, že sa to dá riešiť operačne. bol to článok z ČR a myslím že tam majú väčšie skúsenosti

jankazabka
15. okt 2013

@maya81 Da sa to riesit operacne pokial je problem,ze sa zrastaju svy,to sa zisti rengenom.Ked sa zrastaju da sa to operovat,ale pokial je problem ze nerastie mozog a tym padom hlavicka svy su ok,tak toto sa riesit neda.Napisala som vam to tak laicky

maya81
autor
15. okt 2013

dakujem
neurologicka sa vyjadrila ze pokial je emocne v poriadku ze tatuje ukazuje papa a reaguje na podnety a je tam spatna vazba ze zatial to nebude nejako zavazne riesit
mala je takto zatial v poho nastartovala sa aj rec a aj komunikacia je ok a aj opatuje usmev a tiez na ton hlasu tak neviem teraz
hlavicka rastie ale pomaly
narodila sa predcasne 960g a 32 cm 29 tt
tak uvidime co sa z toho vykluje ja len hladam nejake riesenie a snazim sa pochopit suvislosti a aj nejako podvedome hladam pricinu

vierka0
15. okt 2013

@maya81 ja to nechcem nejako podcenovat, ale mne sa teda ten obvod hlavicky nezda primalo, nasa ma o mesiac dva roky a ma cca 43-44cm hlavicku, tiez je predcasne narodena, vzdycky mala hlavicku mensiu, ale teda nikto to takto neriesil..a myslim, ze na dva roky je chytra viac nez dost 😉

maya81
autor
15. okt 2013

nasa je tiez po psychickej stranke v poho zatial aj pediatricka a aj neurologicka su spokojne
a aj ja ako matka sa tesim ze pekne sice pomalsie ale napreduje
uz si naozaj niekedy pripadam ze mi hrabe 😀 ale ked nechcem si niekedy v buducnosti vycitat ze som nespravila maximum
a verim ze kazda matka chce pre svoje dieta len to najlepsie
dakujem dievcata a prajem pekny zvysok vecera

21anjelik19
23. júl 2024

@maya81 zdravím vas ako je ma tom vaša dcérka ?

noonna
25. júl 2024

@maya81 dobry den. Tiez by ma zaujimalo ako je dcerka natom kedze mame podobny problem. Predcasne zrastena fontanela a na poslednej poradni v 11 mesiacoch zistili ze obvod hlavicky sa nezmenil od poslednej navstevy. Dcerka ma obvod 44cm, rozprava tak pomenej, skor ukazuje. Mame listok k neurologovi ale bojim sa co nam povie. Ake vysetrenia ste absolvovali?