Spiropent na kašeľ

nikina17
13. okt 2012

Máte niekto skúsenosť so sirupom Spiropent na kašeľ? Moja dcérka ma už skoro týždeň herpesovú stomatitídu, pomaly sa jej to zlepšuje. Túto noc však mala silný kašeľ. Suchý, dráždivý. Išli sme pre istotu na pohotovosť či to súvisí s tou stomatitídou alebo s prieduškami. Dr. na pohotovosti ju popočúvala a povedala, že počuje chrapot a má aj dosť zapálené hrdlo. Predpísala jej sirup Spiropent (iné atb neužívame, na tú stomatitídu berieme len fenystil kvapky, homeopatika engtystol a cebion multi kvapky). V príbalovom letáku však píšu, že ten spiropent je na astmu a bronchytídu a to moja dcérka nemá. Okrem toho je tam strašne veľa nežiaducich účinkov a ja teraz neviem či jej ho mám nasadiť alebo radšej nie a v pondelok ísť k našej dr.

bodka13
13. okt 2012

@nikina17 spiropent je veľmi dobrý na prieduškový kašeľ,náš mladší syn je alergik s alergickým kašľom a sirup nám pomáha ...zápal priedušiek= bronchitída , ale na utlmenie kašľa a celkovo dráždenie na kašeľ by malej mohol tlmiť aj ten fenistil ,aspoň u nás detská doktorka vždy predpisovala k dráždivému kašľu aj fenistil alebo aerius sirup
...ťažko je poradiť,musiš sa rozhodnúť podľa kašľu ...a veľa nežiadúcich účinkov majú všetky lieky 😒

katecameron
13. okt 2012

spiropent je na rozsírenie priedusiek aby sa uzvolnil hlien urcite ho daj malej potom lahsie bude vykasliavat aj my ho teraz berieme to koli tym chrapotom jej dali
@nikina17

nikina17
autor
13. okt 2012

@katecameron vazne??? tak jej ho vecer dam lebo ten kasel je vyslovene taky chraplavy, drazdivy...........kasle ako chlap 😀 mna len zarazilo to, ze je pisane, ze je na astmu, tak som bola z toho trosku v pomykove 🙂 tak skore uzdravenie

nikina17
autor
13. okt 2012

@bodka13 no ano, ved na astmu moze byt super, koniec koncov je aj uvedene, ze je to sirup na astmu, ale my astmu nemame, preto ma to zaskocilo. Ale tak ked viac bab pise tu na MK, ze ten sirup je v pohode tak jej ho dam. A v pondelok sa poradim sa nasou dr. ci jej ho davat dalej alebo jej da nieco ine ona.

luciferkax
13. okt 2012

Spiropent nie je antibiotikum, on "iba" rozširuje dýchacie cesty. Tie nežiadúce účinky sa obvykle prejavujú až pri dlhodobom užívaní - napr. pri astme.. ale aj moji chalani berú občas spiropent pri zápale priedušiek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katecameron
14. okt 2012

@nikina17 ma sa to brat 3-4dni

nikina17
autor
14. okt 2012

@katecameron ja som jej ho dalal len vcera vecer a dnes rano. Este dam vecer a rano jej uz nedam, pojdem sa poradit s nasou pediatrickou. Ukazem jej ho, ze nam ho dali na pohotovosti a nech sa ona vyjadri. Pripadne nech ju este popocuva alebo urobi CRP a podla toho nech sa rozhodne. Jej urcite doverujem ovela viac ako lekarke z pohotovosti. Pozna nas a viem, ze zbytocne ona atb ani lieky, ktore netraba nedava. Ale dakujem za radu

meryska
30. okt 2012

@nikina17 ahoj ako to dopadlo u detskej? nam dnes dali spiropent a tiez ma zaskocilo ze pri kasli 19mesacneho baba nam daju liek na astmu, mam mu k nemu davat hedelix, vraj to len uvolni priedusky a bude sa lepsie kaslat, ale neni na to aj ten hedelix? co povedala tvoja pediatriecka?

nikina17
autor
30. okt 2012

@meryska ahoj, tak nam ho nasa pediatricka nechala, brali sme ho 4 dni, povedala, ze je sice urceny na astmu, ale ze ho bezne predpisuju aj pri zapale priedusiek lebo ich rozsiruje a uvolnuje. Okrem toho sme este brali Prospan. Lenze po tyzdni sa nam to opat zhorsilo a nastupili opat teploty tak nam spiropent vysadila a dostali sme antibiotika Summamed a Solmucol sirup. Zajtra nas caka opat kontrola, tak hadam po 3 tyzdnoch kasla a striedavych teplot to uz bude o.k. Inak ten solmucol jej na kasel velmi pomohol. A este sme mali take kvapky plemolysin to boli na nocny kasel, taky ten zachvatovy a to nam tiez pomohlo.
Ako ja som sa toho spiropentu tiez brala, hlavne po tom co som si precitala v pribalovom letaku, ale urcite nam trosku pomohol. Akurat my sme uz boli na tom asi tak, ze nam mala dat rovno dr. na pohotovosti antibiotika, lebo po jednej prechadzke vonku sa nam to opat vratilo. Tak drzim palceky nech vam to rychlo prejde.