Spánková epilepsia + spánkové laboratórium

17. jún 2022

Dobrý den, chcela by som sa opýtať, ci by mi niekto vedel poradiť. Manžela uz dlhodobo trápia "záchvaty" v spánku. Resp. Viac to obmedzuje mna, nez jeho. Začalo sa to uz v podstate pred rokmi, ked hoz času na čas trhlo v spánku a kopol nohou napr. Do vzduchu alebo do radiátora. No posledný polrok je to naozaj strašne. Všetko čo sa mu sníva, prežíva aj v skutočnosti. Manžel je klavirista, takže ak sa mu sníva, ze hra na klavír, tak naozaj hra prstami na klavír. Ak ma zlý sen, tak zo spánku vykrikuje, občas aj nadáva, rozpráva. Keď sa mu sníva, ze uteká, tak naozaj v posteli uteká keď hrá futbal tak naozaj kope nohami. Občas mam pocit, ze ma epilepticky záchvat, nakolko myka celým telom. Keď ho pobucham, okamžite sa zobudí a je pri vedomi a funguje normálne. Viem, ze to znie komicky a zo začiatku sa mi to zdalo aj smiešne, ale momentálne s nim neviem fungovať v noci v jednej posteli, nakolko ma bud budi jeho neustále rozprávanie zo spánku alebo mam strach, že ma v noci udrie / kopne. Minule sa mu snívalo, ze ho niekto naháňa a niekam skáče, tak sa hodil vrámci sna rovno do stolíka a rozbil si hlavu. Chcela by som ho objednať, do spankoveho laboratória, preto chxem vedieť, ci tam nikomu reálne pomohli prip. Kym sa tam dostaneme, ci mi niekto vie poradiť niečo na živé sny

ninusa221
17. jún 2022

Z mojich skusenosti mám spankovu epilepsiu a teda:
1. Nikdy som toto nerobila len ma trasie a oci stlpkom
2. Keď sa zobudim som mimo.
Takže je to veľmi čudne🤷🏽‍♀️

autor
17. jún 2022

@ninusa221 tak asi to nebude ta a epilepsia, možno sú to iba živé sny alebo niečo ine

striga8658
17. jún 2022

Manžel by mal navštíviť neurológa, môj mal podobný priebeh ako opisujes, dokonca mal živý sen že kope do lopty, kopol do steny a zlomil si prsty na nohe, poslal ho do nemocnice, kde mu potvrdili skorú formu Parkinsona.

autor
17. jún 2022

@striga8658 ďakujem

kacena4
17. jún 2022

podla mna toto nie je epilepsia, skor by som isla k psychiatrovi ten riesi zly spanok, moze to byt s nadmerneho stresu

autor
17. jún 2022

@kacena4 ďakujem

sari000
18. jún 2022

Moja dcérka má epi ideme do spankoveho laboratória lebo ju nemôžem prebudiť zo spánku ráno že by sudep???