Soplík u štvormesačnej

nina296
24. feb 2022

Prosím vás naša mala chytila asi odo mna dost silnú nadchu. Odsavame, kvapkame do nosteka a na noc sme dali aj nurofen. Horucku nema. Nadchu ma od vcera, dufam,že to čoskoro prejde. Ja len, či vás nenapada, čo by jej mohlo ešte trosku pomôcť.

kimina21
24. feb 2022

@nina296 skusila by som dat rozkrajanu cibulu k posteli a mozno zvlhcovat vzduch,aspon ja som tak robila.

mamina0078
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina0078
24. feb 2022

Zvlhcit vzduch keď máte difuzer alebo aspoň mokrý uterák alebo látkovú plienku dať na radiátor a pravidelne vetrať

stevka25
24. feb 2022

@nina296 moja mala má akurát sople,berie 10kvp.sinupret,5kvp fenistil 3krat denne. Striekam physiomer baby a inhaluje vincentku. Večer poriadne vyvetrať a zapnem zvlhčovač. Má skoro 8mes.

enoula
24. feb 2022

Ak ma len sople, nurofen by som nedavala ked nema teplotu. Ono to prejde, len nie za den dva. Nadalej odsavat, zvlhcovat, nebyt v prievane.

lenka2710
24. feb 2022

@nina296 ja som dávala malému vtedy 8 kv sinupretu, 3x denne fenistil a do nošteka libenar a keď bol moc upchaty, tak nasivin

kataka10
24. feb 2022

@nina296 nostek vystriekat solnym roztokom, aby sa sople uvolnili a odsat (ak su velke sople kludne zopakujte) a dat Nasivin. Sopliky vacsinou prechadzaju do 7 dni. Lieky na zrazanie teploty davajte, iba ak je teplota nad 38 stupnov alebo su bolesti. Trochu zvysena teplota je v poriadku, treba nechat imunitny system, nech sa s chorobou popasuje. Ak by sa objavil kasel zo zatekajuceho soplika, treba zvlhcovat vzduch a vypodlozit postielku, aby bola hlavicka vyssie.

nina296
autor
24. feb 2022

@stevka25 tak dala som aj ja fenistil, som nevedela, či mozem

mata391
26. feb 2022

@stevka25 ahoj, prosím ta, koľkokrát denne jej davkujes sinupret a fenistil? My tiež teraz s tým bojujeme a čítala som, že 2krat denne sinupret a večer už len fenistil. Ze sinupret po 17 hod už nedávať. Ale stále nám to neprechádza. 🤷‍♂️

stevka25
26. feb 2022

@mata391 ahoj 3krat denne a posledná dávka sinupret ako píšeš o 17tej. Ani mi sme sa toho ešte úplne nezbavili a to zajtra bude týždeň. A aj antibiotiká berie.