Soplík a zachrípnutie 7 mesačného bábätka

janka3792
19. máj 2021

Dobrý deň.
Koľko trvá také bežné prechladnutie u detičiek? Mám 7 mesačné bábo a od soboty mal taký riedky bezfarebný soplik, tak som odsala pár krát za deň. V nedeľu prestal tiecť, tak som si myslela, že už nebude nič. No večer plný nos a v pondelok aj zachrípol, tak od nedele dávam nasivin, od pondelka kalciový a včera mi v lekárni poradili sinupret. Sú nejaké babské recepty ešte ako s tým bojovať? A ešte sa chcem spýtať, koľkokrát denne odsavate soplik?
Ďakujem 🙏

ecko80
19. máj 2021

@janka3792 Ahoj, mam rocnu dceru, prechladnuta bola v 5 mesiacoch, v 9 mesiacoch a aj teraz nedavno, vsetko chytila od syna, skolkara. Ale k veci: to trvanie je individualne, malej to trvalo cca 10 dni, synovi v jej veku aj dlhsie. Ano, ten tejuty soplik sa bezne zvykne postupne zmenit na hustejsie hlieny. Ten Nasivin je dobra volba, ja som davala 3krat , hlavne pred nocnym spankom. Odsavala som podla potreby, tzn. ak mala problem dychat kvoli hlienom v nose, v najhorsom stave nadchy kludne aj kazdu hodinu, ale hlavne pred jedlom a pred spanim. Pred odsavanim streknut do nosteka morsku vodu (Sterimare, Physiomer...), aby sa hlieny lepsie dali odsat. Sinupret je tiez super, malej pekne zaberal. Skore uzdravenie🙂

ecko80
19. máj 2021

@janka3792 A este vela vetrat, zvlhcovat vzduch v miestnosti, podlozit postielku, aby bola hlavicka vyssie a lepsie sa dychalo (ja som pouzivala som klinovy vankus)

kataka10
19. máj 2021

@janka3792 my uplne to iste, ked mal maly cca 7 mesiacov. Davala som to co ty, ale este pred odsavanim som strekla solny roztok, aby rozpustilo hlieny a potom sa toho viac odsalo, hlavne zadny soplik. Odsavala som asi 2-3x do dna. Uvidis podla potreby. Nic viac nez odsavanie, solny roztok, Nasivin a kalciovy sirup nepotrebujes. Do tyzdna by malo byt fit 🙂

janka3792
autor
19. máj 2021

Babule, dakujem🙏. Neviem co cakat, nakolko je to prve babo a tak mi ho je luto. 😐 Chcem sa spytat este jednu otazku co mi napadla, mozno sprostost. Mozem s nim v tomto stave na prechadzku ked bude pekne? V pripade potreby nakupu a posty.

ecko80
19. máj 2021

@janka3792 Pokial babo nema teplotu, nie je nejake malatne z choroby, nekasle, je cule, isla by som podla pocasia, ziaden dazd ani silny vietor🙂

janka3792
autor
19. máj 2021

@ecko80 práveže on vymýšľa ako by ani chorý nebol. 😂

ecko80
19. máj 2021

@janka3792 Ano, to verim😄 Take bezne prechladnutie znasaju lepsie nez dospeli. A mama v strese🤪

ledgerka
19. máj 2021

neodsavame vobec len utieram co tecie. Cistim nos solnym roztokom ked ma plny, vsetko to vylezie von. V izbe mam zvlhcovac vzduchu a na noc ma v izbe nakrajanu cibulu. To je uplne najlepsie na uvolnenie nosa. Obcas zvykneme na noc streknut aj sprej na uvolnenie, ale to len pred spankom ak treba. A potom uz len cakat. Ver ze dietatu je to uplne jedno ze mu tecie sopel :D

ledgerka
19. máj 2021

a kludne chod s nim von na prechadzky, cerstvy vzduch treba.

janka3792
autor
20. máj 2021

@ecko80 veď to, ale už sa ukludním. Nabudúce to už budem vnímať inak. 😁

janka3792
autor
20. máj 2021

@ledgerka ďakujem, tú cibuľu vyskúšam, no má postieľku pri našej posteli, tak snáď to my dospeláci vydržíme s tou cibuľou spať. 😁